Sobota , 10 června 2023

Co způsobilo americké prosazování „demokracie“ na Ukrajině a co se chystá udělat Rusko

Spojené státy, před vypuknutím Majdanu na Ukrajině v roce 2014 napumpovali do této země 5 miliard USD v rámci svého programu „demokratizace“. Pokud znáte historii Ukrajiny od roku 2014 a toho, kdo se v této zemi chopil moci, pak víte co to znamená zavádět demokracii na americký způsob.

V knize O světě křivých zrcadel 2 od ruského analytika Valerije Pjakina se můžete na straně 129 dočíst, kdo stál za tím, že se po Majdanu chopili moci v této zemi nacisté a byla podporována rusofobie. Kniha byla napsána v roce 2020 a předpověděla válku mezi Ruskem a Ukrajinou, kde Pjakin říká, že USA usilují o to, aby se tato válka přelila do celé Evropy.

Citát z knihy:

„Prosazování demokracie má v různých projekčně-konstruovaných státech různou povahu a sleduje různé cíle. Pokud tedy UK/US potřebují Gruzii jako základnu proti Rusku, potom Ukrajinu USA potřebují jako otýpku klestí, díky níž by bylo možné zažehnout oheň velké války proti Rusku, a to jak v Rusku, tak i v Evropě.

  1. dubna 2014, 04:45

USA od roku 1991 investovaly do Ukrajiny 5 miliard dolarů. Tyto peníze byly vynaloženy na zavedení demokratické vlády v zemi, uvedla náměstkyně ministra zahraničí USA Victoria Nulandová.

Náměstkyně ministra zahraničí USA pro evropské a euroasijské záležitosti Victoria Nulandová v rozhovoru pro televizi CNN přiznala, že Washington financuje politické procesy na Ukrajině.

Na otázku novináře, zda jsou pravdivé zprávy, že USA utratily 5 miliard dolarů na rozvoj demokracie na Ukrajině, Nulandová odpověděla:

„USA investovaly na Ukrajině od roku 1991, tedy od doby, kdy se po rozpadu Sovětského Svazu stala nezávislým státem, asi 5 miliard dolarů. Tyto peníze byly vynaloženy na podporu úsilí ukrajinského lidu, který chtěl silnou demokratickou vládu, která bude zastupovat jeho zájmy."

Současně náměstkyně ministra zahraničí USA zdůraznila: „Samozřejmě jsme nevynakládali peníze na podporu Majdanu." Podle Nulandové „to bylo spontánní hnutí".

Pomoc Ukrajině v uspořádání voleb

V polovině dubna vyšlo najevo, že USA poskytly Ukrajině pomoc ve výši 11,4 milionu dolarů na uspořádání předčasných prezidentských voleb naplánovaných na 25. května. Podle mluvčí ministerstva zahraničí Jen Psaki byly prostředky přidělovány prostřednictvím Ministerstva zahraničí USA a Úřadu pro mezinárodní rozvoj (IDA).

Washington předpokládá, že to přispěje k uspořádání „svobodných, spravedlivých a pokojných voleb" hlavy ukrajinského státu, poznamenala americká diplomatka. Peníze budou použity na podporu místních a mezinárodních pozorovatelů, zlepšení hlasovacího procesu a na poskytnutí potřebných informací voličům.

Podle slov úřednice Ministerstva zahraničí Victorie Nulandové USA Majdan na Ukrajině nepodporovaly, jenže ve skutečnosti: Připomeňme si, že prohlášení, že USA aktivně zasahují do společenských a politických procesů na Ukrajině a financují Euromajdan, zazněla opakovaně.

Tak například bývalý šéf Bezpečnostní služby Ukrajiny Aleksandr Jakimenko řekl, že v zimě poslal Západ za dva měsíce do Kyjeva miliony dolarů.

„Jako tajné službě nám od počátku Majdanu nemohl uniknout výrazný nárůst diplomatické pošty, která začala přicházet na různá velvyslanectví na Ukrajině, na západní ambasády. Obvyklý objem doručované pošty byl překročen desetkrát. A další otázka: po těchto dodávkách se na Majdanu objevily valuty - americké dolary nového vzoru. A hned poté se začaly objevovat v okolních směnárnách", říká bývalý šéf tajné služby. Kromě toho Jakimenko poukázal na účast odborníků ze CIA na vedení Majdanu.

Při prohledávání kanceláří strany „Baťkivščina" byly nalezeny informace o polních velitelích Majdanu, schématech jejich vzájemného působení a financování, a asi 16,7 milionu dolarů v hotovosti, uvádí Politikus.

Poradce prezidenta Ruské federace Sergej Glazjev řekl bez obalu, že americké zdroje vydávají 20 milionů dolarů týdně „na financování opozice a povstalců, včetně jejich vyzbrojování".

Webová stránka „Kommersant-Ukraina"je v současné době nedostupná, ale citace z Glazjevova rozhovoru lze nalézt například na KM.ru.

Podobně není k mání žádný volný přístup k některým důkazům o financování politických sil a ukrajinských médií Spojenými státy. Například z webových stránek strany „UDAR" Vitalije Klička zmizela sekce „Partneři", kde byly podle „Fondu pro boj s Rusofobií" dříve uvedeny americké fondy International Republican Institute a National Democratic Institute.

A z webových stránek Hromadske.tv zmizela finanční zpráva za období od 25. července do 4. prosince 2013, ve které byly uvedeny příjmy od sponzorů a veřejnosti, včetně 400 tisíc hřiven od velvyslanectví USA a 793 tisíc hřiven od velvyslanectví Nizozemska. Snímek stránky se zprávou je k dispozici na webu AIN.

V prosinci 2013 zástupkyně Ministerstva zahraničí USA Marie Harf přiznala, že Washington spolu s Bruselem nadále podporují Ukrajinu na její evropské cestě. Jen v roce 2013 bylo na tento účel vynaloženo 100 milionů dolarů. - USA potvrdily, že do přání ukrajinského lidu mít silnou demokratickou vládu investovaly 5 miliard dolarů, vyplývá ze zprávy NEWSru.com.

Výsledek programu pomoci v zájmu demokratizace Ukrajiny ze strany USA je zřejmý - na Ukrajině probíhá občanská válka, kterou se USA vší silou snaží rozšířit na území Ruska, a všechny procesy v zemi řídí velvyslanectví USA.“

Konec citace

Shrnutí

USA skrze finanční „investice“ ovlivňovali politické směřování a prokazatelně ovlivnili volby na Ukrajině. Podle mnoha zdrojů stály za Majdanem na Ukrajině, aby se Ukrajiny zmocnila nacistická banderovská chunta, která prosazovala rusofobii. Nevraživost mezi Rusy a Ukrajinci, kterou na území Ukrajiny vyvolaly USA, posloužila k tomu, že Ukrajina a Rusko jsou dnes ve válce, která se má přelít na celé území Ruska, samozřejmě za spoluúčasti států NATO.

Sdílet článek na sociálních sítích:

Facebook komentáře

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.