Zakladatel kryptoměny Cardano reagoval na nedávné varování IMF (mezinárodní měnový fond) o kryptoměnách a řekl, že přijetí kryptoměn na rozvíjejících se trzích je pro ně výhodné.
Charles Hoskinson tak trolluje IMF, kdy říká, že přijetí kryptoměn zachrání rozvíjející se země před hyperinflací.
Generální ředitel společnosti Input Output Global a zakladatel Cardano Foundation, Charles Hoskinson, se na Twitteru vyjádřil k nedávnému varování Mezinárodního měnového fondu před adopcí kryptoměn rozvíjejícími se trhy.
Přijímaní kryptoměn ohrožuje finanční stabilitu rozvíjejících se zemí: IMF
Dne 1. října, agentura Reuters uvedla, že IMF varoval, že „kryptoizace“ rozvíjejících se zemí může v budoucnu podkopat kontrolu kapitálu a krátkodobě narušit finanční stabilitu v těchto regionech.
Zřejmě regulátor vydal varování v reakci na přijetí bitcoinu Salvadorem a dalšími zeměmi v Latinské Americe, které zvažují následující kroky. Kromě toho, podle údajů poskytnutých Chainlinkem, adopce kryptoměn nabírá na síle v zemích jako je Indie (navzdory zákazu kryptoměn), Pákistán a Vietnam.
Podle MMF je přijetí kryptoměn ve třetím světě poháněno mimo jiné nezdravou makroekonomickou politikou a neefektivními platebními systémy.
Regulátor se domnívá, že mezi faktory, které přispívají ke „kryptoizaci“ v rozvíjejících se zemích, patří nízká důvěryhodnost centrálních bank mezi běžnou populací a místními bankovními systémy, které jsou v tuto chvíli slabé. Dalšími důvody jsou vysoká inflace a nedostatečná stabilita místních měn.
IMF také uvedl, že kryptoměny mohou ohrozit místní fiskální politiku a přispět k daňovým únikům. Regulátor poté vyzval vlády rozvojových zemí, aby zvážily vydání CBDC (Digitální měny centrálních bank) jako reakci na rostoucí přijetí kryptoměn.
Charles Hoskinson kritizuje IMF
Zakladatel třetího největšího blockchainu a nejpopulárnější proof-of-stake (PoS) platformy, Cardano, tweetoval v reakci na prohlášení IMF. Řekl, že krypto zachrání tyto země před hyperinflací a vysoce centralizovanými cestami, které IMF a místní centrální banky kontrolují, na rozdíl od decentralizovaných kryptoměn.
Edward Snowden nazval CBDC „perverzí kryptoměny“
Jak již dříve informovaly noviny U. Today, slavný americký whistleblower, který v současnosti pobývá v Rusku, se ve svém tweetu strefoval do digitálních měn centrálních bank. Zejména se zaměřil na digitální dolar, jehož spuštění Fed zvažuje.
Snowden označil CBDC za „krypto zvrácenost“ a „kryptofašistickou měnu“, protože takzvaný FedCoin sníží úspory průměrných Američanů na nulu a donutí je rychle utratit své CBDC.
Kromě toho ve svém tweetu Snowden řekl, že Fed bude mít naprostou kontrolu nad penězi lidí a bude moci rozhodovat, „zda a jak“ je mohou utratit. Domnívá se, že peníze na bankovních účtech tedy nebudou patřit americkým občanům.
Zdroj: u.today
Překlad: Martin Kirschner (www.vipnoviny.cz)
Facebook komentáře