Lidé jsou odjakživa fascinování jedinci, kteří umí předvídat budoucnost. Mezi nejznámější jasnovidce patří Nostradámus, Baba Vanga, Helena Petrovna Blavatská a další. Málokdo však zná příběh francouzského jasnovidce Pascala Forthunyho. Přitom jeho věštecké umění v mnoha ohledech i předčí věštecká umění světově známých jasnovidců.
Ačkoliv někteří tvrdí, že Pascal byl šarlatán a podvodník, tak jiní naopak potvrzují jeho věštecké schopnosti. V knize Největší záhady světa – Čas bohů je zaznamenán příběh Pascala, který dokonale ilustruje jeho jasnovidné schopnosti:
„Jednou v dubnu 1924 přiběhl Pascal do metapsychického institutu v Paříži k světoznámému vědci dr. Geleyovi a svěřil se mu s vizí letecké katastrofy.
„Viděl jsem vědce, jak se řítí s letadlem k zemi a umírá!“
„A jak se jmenuje ten nešťastný muž?“ zeptal se dr. Geley.
„Myslím, že Voronof, ale nejsem si tím jist,“ odvětil Pascal.
Dne 14. června 1924 dr. Geley zahynul při letecké katastrofě nedaleko Varšavy. Pascal nevěděl, že čte osud dr. Geleye, ale přesto právě jeho nevědomky důrazně varoval. A známého parapsychologa a metafyzika nenapadlo ani ve snu, že Pascal mu dopředu vypodobnil jeho vlastní osud. Možná, že si vzpomněl a prohlédl, až když se letadlo řítilo k zemi.
Dne 18. listopadu 1925 vystoupil Pascal před skupinou evropských novinářů. V sále bylo na tři sta osob, ale Pascal reagoval jenom na ty, kteří mu „něco říkali“.
„Vy jste přicestoval ze San Franciska,“ řekl a ukázal na muže v třetí řadě. Mladý muž souhlasně kývl.
„Máte strach z plavby po moři, vždy v noci jste si ve své kajutě oblékal záchrannou vestu.“
„Ano, máte zcela pravdu.“
„Koupil jste si zpáteční lístek druhou třídou?“
„Ano, pane.“
„Tak jej vraťte, vaše loď totiž díky bouřlivému počasí přistane o celý týden později. Lepší bude, když vyplujete o týden později a dorazíte zcela přesně dle jízdního řádu.“
Pak se obrátil k jinému člověku. Byl to návštěvník z Walesu.“Vy jste ztratil prsten, který má pro vás velikou cenu, pochází od ženy, která už nežije.“
„To není možné, pane…“
„Prsten leží v posteli ve skulině mezi matracemi v hotelovém pokoji, kde jste dvakrát přenocoval minulý týden. Myslím, že se jedná o hotel U tří…“ Pascal zaváhal, zjevně si nebyl jist.
„U tří havranů, pane,“ vydechl nevěřícně sinalý Walesan.
„Dárkyně prstenu měla pohřeb v minulém týdnu v Sydney. Odcestovala po válce se svým manželem. Manžel se vám ozve dopisem ještě v tomto roce.“ (Pascalova vize se skutečně potvrdila, o čemž svědčí tři vědecké práce parapsychologa dr. Wolfganga z Curychu).
Pascal dále odmítl několik tuctů osob, které chtěly zjistit něco o příštích evropských dějinách. „Pánové, nezlobte se na mě, ale vy všichni patříte mezi nevěřící Tomáše. Ano, třeba vy, vy jste sem přišel, abyste demaskoval‘ moji produkci a chlubil jste se svému šéfredaktorovi, že mě zde rozcupujete na kusy.“
„Máte pravdu, pane, ale ze srdce se vám za to omlouvám,“ odvětil už prošedivělý muž.
„Nebudu nic vyprávět o budoucnosti Evropy, protože zde v sále je několik osob, které zahynou v příštím světovém konfliktu.“
„Aspoň řekněte, jestli Evropa a demokracie přežijí.“
„Přežijí, ale dá jim to práci…“ Pascal pohlédl do davu strnulých posluchačů a usmál se. Jeho pohled se zastavil na hezké mladé dívčině, rdící se zmateně pod jeho pohledem. „Vy, milá dámo, porodíte do roka dítě,“ řekl.
Dívka zrudla a sklopila zrak. Její otec novinář rozveseleně vyprskl, aby takto rezolutně vyjádřil svoje pochybnosti.
„To dítě, které bude vlastnit šlechtický titul,“ pokračoval nevzrušeně Pascal, „se stane za téměř padesát let francouzským prezidentem…“ Sálem zašuměl pochybovačný smích.
Pascal však měl i tentokrát pravdu, oné krásné mladé slečně se za necelý rok narodil syn, jenž dostal jméno Valéry Giscard, a po otci nesl pradávný šlechtický titul ďEstaing. Valéry Giscard ďEstaing zastával funkci prezidenta Francouzské republiky v letech 1974 – 1981.
Onoho dne 18. listopadu 1925 políbil Pascala Forthunyho bůh, což učinil předtím i potom ještě mnohokrát.“
Závěr
Skeptici mohou tvrdit, že Pascal si mohl informace o svém obecenstvu zjistit. To by si však musel pronajmout celé okresní oddělení vyšetřovatelů, kteří by zjišťovali podrobnosti o životech posluchačů. Je také třeba zmínit, že v roce 1925 neexistovaly informační technologie a nešlo si někoho jen tak „vygooglit“.
Tam, kde jsou skeptici absolutně bezradní je to, jak Pascal dokázal předpovědět mnohé události, jako například jeho předpověď, že žena v sále porodí dítě, které se stane prezidentem Francie.
Facebook komentáře