Středa , 29 března 2023

Musk říká, že účty pozastavené kvůli „menším“ důvodům budou „osvobozeny z Twitterového vězení“

Foto: Elon Musk, zakladatel SpaceX a nový majitel Twitteru

Elon Musk, nový šéf Twitter Inc. a generální ředitel společnosti Tesla, v pátek oznámil, že lidé, jejichž účty byly pozastaveny z „menších a pochybných důvodů“, budou obnoveny.

„Každý, kdo byl suspendován z menších a pochybných důvodů, bude propuštěn z vězení na Twitteru,“ napsal Musk v pátek večer. Kdy by pozastavené účty mohly být obnoveny, neprozradil.

Miliardářovo poselství přišlo jako odpověď Mikhaile Petersonové, podcasterce narozené v Kanadě, která ve svém pořadu „The Mikhaila Peterson Podcast“ zve odborníky na diskuzi o různých tématech, kterým se často vyhýbají.

„(Elone Musku,) můžeš sem vrátit mého tátu (Jordana Petersona), ale také nějak zajistit, aby netrávil všechen čas na Twitteru? Petersonová se Muska zeptala na platformě sociálních sítí.

Mnoho konzervativců a zastánců svobody projevu na Twitteru požádalo Muska, aby obnovil účty, které byly odstraněny za předchozího vedení společnosti, které bylo obviněno z cenzury některých menšinových a politicky konzervativních názorů. Twitter taková tvrzení vždy popíral.

V pátek také zakladatel SpaceX a sebezvaný „absolutista svobody projevu“ řekl, že vytvoří „radu pro moderování obsahu s velmi odlišnými názory“, a poznamenal, že „nedojde k žádnému zásadnímu rozhodnutí o obsahu nebo obnovení účtů, než se tato rada sejde“.

Musk také souhlasil s tím, že Twitter se „samozřejmě nemůže stát pekelnou krajinou svobody pro všechny, kde lze říci cokoli bez následků!

Evropská komise mezitím poté, co miliardář získal platformu sociálních médií v pátek, Muska varovala, že musí dodržovat pravidla EU.

„V Evropě bude pták létat podle našich pravidel,“ napsal na Twitteru Thierry Breton, komisař EU pro vnitřní trh, jen několik hodin poté, co Musk zveřejnil, že „pták byl osvobozen,“ s odkazem na ikonické logo Twitteru.

"Šéf Twitteru"

Musk dokončil akvizici Twitteru za 44 miliard dolarů 27. října a aktualizoval svůj životopis jako „Šéf Twitteru“. Vyhodil také několik klíčových jmen ve firmě se sídlem v San Franciscu, včetně generálního ředitele Paraga Agarawala a šéfa právní politiky Vijayia Gaddeho.

Gadde, známý tím, že je zodpovědný za cenzuru a zakazovací praktiky ve společnosti, byl osobou, která byla zodpovědná za zákaz bývalého prezidenta Donalda Trumpa, zákaz politických reklam a cenzuru příběhu o notebooku Huntera Bidena.

Trump v pátek popřál Muskovi to nejlepší s akvizicí Twitteru, ale neřekl, zda platformu znovu využije.

"Jsem velmi šťastný, že Twitter je nyní v rozumných rukou a už ho nebudou řídit radikální levicoví šílenci a maniaci, kteří opravdu nenávidí naši zemi," napsal Trump v pátek ráno na Truth Social. „Twitter teď musí tvrdě pracovat, aby se zbavil všech robotů a falešných účtů, které mu tak těžce ublížily. Bude mnohem menší, ale lepší. MILUJU PRAVDU!"

Muskovo převzetí Twitteru přišlo po měsících hádek mezi oběma stranami, včetně soudního sporu proti Muskovi, když generální ředitel Tesly chtěl odstoupit od obchodu a obvinil společnost ze skrývání informací o robotech a automatických účtech.

V předchozím prohlášení Musk řekl, že chce udělat platformu sociálních médií „lepší než kdy předtím tím, že vylepší síť o nové funkce, udělá z algoritmů otevřený zdroj pro zvýšení důvěry, porazí spamovací roboty a ověří všechny lidi“.

Překlad: Martin Kirschner (www.vipnoviny.cz), Zdroj: theepochtimes.com

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Lorenz Duchamps

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.