Pondělí , 27 března 2023

Přínosy rekreačního hraní hazardních her

Hazard není vždy viděn v tom nejlepším světle. Věda prokázala, že může mít určité zdravotní přínosy pro ty, kteří se jím zabývají. Většina jednotlivců si nemusí být vědoma těchto výhod, a to je důvod proč se této činnosti vyhýbali. Jednou z takových pozitivních výhod hazardu je zábava. Hazardní hry jsou skvělý způsob, jak zabavit sebe a své přátele.

V tomto příspěvku budeme diskutovat o některých zdravotních přínosech hazardních her. Skutečným problémem hazardních her je hraní v online kasinech bez registrace, protože by se mohlo stát, že přijdete o své peníze. Proto, když už se chcete dát na online hraní v Česku, tak by online kasina ve kterých chcete hrát, měla být licencovaná a regulována státem.

Pojďme se společně podívat, jak může být hraní hazardních her pro vás prospěšné:

Dělá vás šťastnější

Studie provedené v rámci behaviorálního programu analýzy a terapie na univerzitě v Southern Illinois prokázaly, že hazardní hry mohou pozitivně zlepšit vaši náladu a navodit pocit štěstí. Výsledky studie ukázaly, že lidé, kteří hráli hazardní hry jako zálibu, byli celkově šťastnější než lidé, kteří to nedělali.

Studie ukázala, že úroveň štěstí u jednotlivců vzrostla, když se zabývali hazardními aktivitami. Ve srovnání s těmi, kteří používali televizi jako zdroj zábavy, byli jednotlivci, kteří sázeli, šťastnější. Zapojení se do hazardních her jako hobby je jistý způsob, jak zlepšit svůj život a štěstí.

Zlepšuje vaše dovednosti

Hazardní hry vám umožňují získat dovednosti během hraní. Naučíte se být pozornější, mentálně zatěžovat svůj mozek a studovat vzorce a čísla. Pro vaše duševní zdraví je vhodné udržovat mozek aktivně zapojený do činnosti. Používání strategie a taktiky ve snaze vyhrát slouží jako mentální cvičení.

Například, naučit se hrát novou kasinovou hru rozvíjí vaše komplexní strategické myšlení, abyste dosáhli svého cíle vyhrát. To pomáhá udržet váš mozek ve špičkové formě. Například v blackjacku se učíte znát pravidla a používat vlastní vymyšlenou strategii, abyste hru vyhráli.

Pomáhá při socializaci

Hazardní hry pomáhají při socializaci mezi jednotlivci. Jak jsme již zmínili, hazardní hry jsou formou zábavy, která spojuje lidi. Mezi známé výhody, které se fyzicky zhmotní v důsledku této socializace, patří relaxace. Někteří jedinci rádi využívají část své hotovosti k hazardním hrám a odpočinku s přáteli.

Hry jako blackjack a poker jsou hry, které umožňují interakci v přátelském prostředí s mnoha hráči. Studie ukázaly, že většina jednotlivců uvádí, že mají rádi hazardní hry, protože jim umožňují uniknout z každodenní rutiny života.

Závěr

Při hraní hazardních her je důležité, abyste ze záliby nepřešly na závislost. Budete se tomu možná divit, ale i ženy mají problémy s hraním hazardních her. Zatímco muži spíše hledají vzrušení a únik z rutiny, tak naopak ženy hraním hazardních her zahánějí deprese, úzkosti a stres a v některých případech si raději zvolí hazard než antidepresiva k řešení těchto problémů, říká Liz Karterová, autorka knihy Women and Problem Gambling. Expert na závislosti Karel Nešpor to potvrzuje, když říká, že u žen gambling častěji souvisí s nějakou úzkostnou poruchou. Proto byste měli včas rozpoznat, zda se tento problém netýká i vás.

Uvědomte si, že hraní hazardních her není způsob jak se stát milionářem. Ano, jsou i takové ojedinělé případy, ale podobá se to výhře v loterii. Například nejlepší profesionální hráči pokeru často radí, že byste se měli zaměřit na cestu a zlepšování svých dovedností. Nikoliv na cíl, i přestože na základě tohoto záměru svých cílů můžete často dosáhnout.

V médiích jsou nepříznivé účinky hazardu většinou nafouknuty. V tomto článku jsme zdůraznili některé výhody hazardu, o kterých většina jednotlivců neví. Socializace, duševní rozvoj a zlepšování dovedností jsou jen některé z výhod, které si při hraní hazardních her budete užívat. Negativní efekt se většinou dostaví, když se z hazardu stane závislost. Nejlepší způsob, jak si užít hazardní hry je hrát je s mírou, protože bez velkého ega se hraje líp stejně jako u hry jménem život.

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.