Pondělí , 27 března 2023

Samsung si klade za cíl překonat propad smartphonů a prosadit se v Číně

Samsung rozšiřuje svůj podíl na trhu v Číně.

Společnost Samsung Electronics Co. počítá s tím, že v roce 2023 poptávka po prémiových zařízeních posílí  na dvouciferný růst prodejem značkových telefonů Galaxy, a to i přes náznaky, že globální trh může druhým rokem po sobě stagnovat.

Největší světový výrobce chytrých telefonů, který tento týden varoval, že rekordní propad smartphonů může přetrvat až do roku 2023, očekává, že předběhne průmysl tím, že se zaměří na kvalitní komponenty a zároveň se postupně rozšíří v zemích, jako je Čína, kde již je Apple Inc.

Celosvětové dodávky chytrých telefonů klesly v roce 2022 nejvíce za zhruba deset let, ale trh s mobilními telefony, kterým dominují Apple a Samsung, se během poklesu držel lépe. Ve středu Samsung předčil nejnovější prezentaci svého nejbližšího konkurenta iPhone S23 a přišel s lepšími fotoaparáty a výdrží baterie.

„Očekáváme, že výzvy budou pokračovat i letos, ale opět dosáhneme dvouciferného růstu,“ řekl TM Roh, prezident mobilního podnikání Samsungu, v rozhovoru před prezentací. "I uprostřed těchto výzev jsme byli schopni v roce 2022 rozšířit podíl na trhu a tento trend budeme udržovat, protože je to naše hlavní priorita."

Společnost Samsung v naději, že naláká zákazníky, udržela ceny za stabilní (na rozdíl od iPhonu S23) navzdory rostoucím nákladům na materiál a velkým vylepšením fotoaparátu. Ale jedna velká neznámá je Čína.

Zatímco země zůstává jedním z největších světových výrobců paměťových čipů, její trh se smartphony se loni zmenšil, když ekonomiku zasáhly výpadky kvůli nulové politice Covidu, a oživení zůstává nejisté. Podíl Samsungu na čínském trhu proto v posledních letech klesl pod 1 %. Loni však byly učiněny smysluplné kroky k získání podílu na trhu s prémiovými smartphony, dodal Roh.

Samsung nyní připravuje novou strategii zaměřenou na svá prémiová zařízení a připravuje se na případný návrat. Například uvádí na trh speciálně navržený skládací model pro čínské spotřebitele s názvem série W.

„V Číně budujeme naši základnu abychom mohli nabízet to, co čínští zákazníci skutečně chtějí,“ řekl. „Naše strategie se zaměřuje na prémiové smartphony a začali jsme dělat malý pokrok. Krok za krokem budujeme základy pro obrat na trhu.“

Smartphony patří mezi nejdůležitější produkty pro korejského giganta pracujícího v oblasti čipů a elektroniky, který počítá s tím, že mobilní telefony propojí širší ekosystém služeb, využití a obsahu.

"Celkově se Samsungu podařilo rozšířit svůj podíl na globálním trhu se smartphony", řekl Roh. Zatímco prodeje čínských konkurentů loni klesly, tržní podíl Samsungu vzrostl v roce 2022 na 21,6 % z 20 % v roce 2021, vyplývá z vyjádření IDC.

Korejský technologický gigant nyní pracuje na zařízení se smíšenou realitou, nazvané XR. Zatímco Apple se chystá uvést na trh svůj vlastní headset virtuální reality později v tomto roce, Samsung spolupracuje s Googlem Alphabet Inc. a Qualcomm Inc. na projektu, který ještě nebyl zveřejněn.

Sestava Samsung XR virtuální reality za pomocí mobilního telefonu a brýlí

„Od roku 2023 mají Apple a Samsung lepší pozici k tomu, aby zvládly přetrvávající nejistoty díky své špičkové dominanci,“ uvedl Le Xuan Chiew, analytik výzkumu z Canalys, ve zprávě z tohoto týdne. Také řekl, že Samsung se nyní zaměřuje na ziskovost tím, že posílí své špičkové řady produktů a uvede na trh prémiové specializované produkty.

Oprava Samsung a iPhone

Pokud se vám váš Samsung, nebo iPhone porouchá, tak je třeba svěřit váš telefon profesionálním opravářům. Servis iPhone a servis Samsung vyžadují použití originálních dílů a proto společnost ATC Mobile s více jak 20 lety zkušeností je pro servis těchto značek mobilních telefonů tou správnou volbou.

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.