Pondělí , 27 března 2023

7 způsobů, jak zvýšit efektivitu dopravníkového systému

"Zvyšte produktivitu a efektivitu dopravníkového systému"

Dopravníky jsou jedním z nejdůležitějších nástrojů pro řízení zásob nebo průmyslových zařízení. Díky ním může být pracovní prostředí  produktivnější a mnohem bezpečnější.

Obecně platí, že kvalitní dopravníkový systém dokáže rychle přemisťovat komponenty, obaly a zboží.

Pokud však nefunguje správně, může zničit zásoby, ohrozit zaměstnance nebo narušit provoz. Aby se předešlo těmto problémům, je potřebné provést nezbytná opatření pro údržbu vašeho dopravníkového systému.

Bez ohledu na typ dopravníkového systému, který máte, zde je několik způsobů, jak zvýšit jeho účinnost a produktivitu:

  1. Skladujte náhradní díly

Váš dopravníkový systém může kdykoli selhat. Skladování náhradních dílů vašeho dopravníkového systému zabrání prostojům a umožní vám pokračovat ve vašich operacích.

Měly byste skladovat jako náhradní díly střižné kolíky, kabely a dráty. Můžete si také ponechat náhradní válečkové kolejnice. Pokud přemýšlíte, kde sehnat kvalitní náhradní díly, zkuste Drave Technology a další podobné společnosti.

  1. Zvolte a použijte kvalitní dopravníkový pás

Výběr a použití správného dopravníkového pásu může výrazně maximalizovat efektivitu a výkon vašeho dopravníkového systému. Pokud použijete nesprávný, může to mít za následek neefektivnost a drahé narušení provozu.

Pamatujte, že pás pohání váš dopravníkový systém a často přichází do kontaktu s vašimi produkty.

Proto byste se měli zaměřit na správnou tloušťku povrchu pásu, styl a instalaci. Kromě toho byste měli zvážit požadavky na zatížení a pásový materiál, protože mohou ovlivnit výkon vašeho dopravníkového systému.

Při nákupu dopravního pásu si vyberte pás vyrobený z robustního materiálu a vezměte v úvahu své požadavky na zatížení.

Pokud jde o instalaci, můžete si jej nainstalovat sami nebo instalaci nechat provést profesionály, kde se cena pohybuje v závislosti na druhu požadované instalace.

  1. Zvažte podmínky prostředí

Pokud chcete zlepšit efektivitu a produktivitu vašeho dopravníkového systému, musíte věnovat pozornost okolním podmínkám prostředí.

Je to proto, že místo, kde budete mít dopravníkový systém, může ovlivnit počet a trvání neplánovaných odstávek.

Čím drsnější prostředí, tím vyšší je pravděpodobnost problémů souvisejících s korozí nebo rezavěním.

Pokud je koroze pro váš dopravníkový systém problémem, vyměňte stávající řetěz za řetězy z nerezové oceli nebo pozinkované dopravníkové řetězy. Tato náhrada zajistí, že váš dopravníkový systém bude fungovat hladce bez ohledu na environmentální výzvy.

Pro venkovní prostředí se často používá šnekový dopravník, který který má obvykle uzavřený tubus a je provedený z běžné černé oceli nebo z nerez oceli.

  1. Adresované nadměrné zatížení

Na většině pracovišť je dopravníkový systém často vystaven nadměrnému zatížení. Namísto opakovaných narušení pracovního postupu můžete zvýšit efektivitu a produktivitu svého systému zvýšením jeho pevnosti v tahu.

Můžete toho dosáhnout instalací lepšího dopravníkového pásu. Svařované kolíky a kartáče mohou také prodloužit životnost vašeho dopravníkového systému a zajistit zkrácení prostojů.

  1. Postupujte podle pokynů výrobce

Při zlepšování výkonu vašeho dopravníkového systému nikdy nezapomeňte na pokyny výrobce. Zajistěte, aby všichni vaši zaměstnanci dodržovali pokyny pro údržbu doporučené výrobcem.

V případě potřeby pravidelně provádějte kontroly. Jsou nezbytné především pro kladky a ložiska. Chcete-li sledovat své činnosti údržby, požádejte své zaměstnance, aby zaznámenávali všechny akce provedené během kontrol.

  1. Udržujte svůj dopravníkový systém čistý

Většina společností zanedbává důležitost čistoty, pokud jde o dopravníkové systémy. Pokud si však chcete zajistit úspěch jako chytrý výrobce, musíte svůj dopravníkový systém udržovat v čistotě.

Pamatujte, že nahromadění prachu, nečistot a jiné špíny může způsobit problémy, jako je zkrácení životnosti dopravníku a ucpání trubek.

Pravidelné čištění vašeho dopravníkového systému může významně pomoci předejít takovým problémům. Je to také důležité, pokud pracujete s produkty, které vytvářejí prach a částice ve vzduchu.

Čistota je o to důležitější, když jste v potravinářském a nápojovém průmyslu, kde je řádná hygiena nutností.

  1. Proveďte preventivní údržbu

V závislosti na dopravním systému, který používáte, mohou nastat různé funkční problémy. Například válečkové dopravníky používané k přemisťování balíků mohou vyžadovat údržbu odlišnou od podvěsných řetězových dopravníků, které se používají k přepravě podvozků automobilů.

Totéž platí pro paletové dopravníky používané pro přepravu velkého množství zboží a pásové dopravníky určené pro přepravu objemů papíru.

Pokud jsou dopravníkové systémy používány v náročných podmínkách, budou také nutné některé metody údržby. Z tohoto důvodu musíte zvážit zavedení preventivní údržby. Ta  se doporučuje více než reaktivní údržba, protože pomáhá předcházet poškození vašich dopravníků, což by vedlo k dalším problémům.

Navíc vám preventivní údržba umožňuje klasifikovat problémy dopravníkového systému v intervalech a s nižšími náklady, než kdybyste čekali až piíjde porucha a v důsledku toho zažili více prostojů.

Preventivní údržba obvykle zahrnuje:

  • Kontrola součástí
  • Výměna dílů s opotřebením
  • Upgrade komponentů s kvalitnějšími alternativami

To může časem vaší společnosti ušetřit peníze a prodloužit životnost vašeho dopravníkového systému. Pro dosažení nejlepších výsledků vytvořte plán preventivní údržby a dodržujte správné postupy na základě pokynů výrobce.

Závěrečné myšlenky

Dopravníkový systém hraje důležitou roli v mnoha podnicích. Pokud chcete, aby byl efektivní a produktivní, postupujte podle výše uvedených tipů.

Poskytnutím správné péče a údržby můžete předejít možným prostojům a poruchám pásu, které by mohly narušit váš každodenní provoz.

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.