Akiane Kramarik se svými malbami uchvátila celý svět

autor: Martin Kirschner.


Akiane Kramarik se narodila v Mount Morris ve státě Illinois v USA. Její matka pochází z Litvy, otec pracuje jako dietetický manažer.

20121008_akiane-e1407319993768

Tato mladá umělkyně uchvátila svět svými obrazy, které začala malovat již od svých šesti let. Ve svých čtyřech letech začala mít duchovní vize, na základě kterých začala kreslit obrazy, a ve svých sedmi letech začíná psát poezii a aforismy.

Malovat se naučila sama. Hovoří plynule čtyřmi jazyky: anglicky, rusky, litevsky a znakovou řečí. Podle některých lidí se jedná o dítě s nadpřirozenými schopnostmi.

Akiane se nejvíce proslavila obrazem „Princ míru“, který namalovala ve svých osmi letech. Ve svých jedenácti letech se stala mediálně známou umělkyní. Postupem času dovedla svá díla k takové dokonalosti, že se vyrovná leckterým profesionálním malířům.

Nejoblíbenějším tématem Akianiných obrazů jsou lidé a spiritualita. Na základě svých vizí kreslí například nebe, vesmír, nebeské bytosti, ale i sebe. Diváci jsou často okouzleni způsobem, jakým dokáže pracovat s barvami. Propracovanost jejích děl s citem pro nejmenší detail je až dech beroucí, pokud si uvědomíme, že je vytvořila tak mladá umělkyně.

V současné době žije sedmnáctiletá Akiane v USA ve státě Idaho. Šest dní v týdnu vstává ve čtyři hodiny ráno a maluje a píše 4-5 hodin denně. Na jednom obraze pracuje 100 až 200 hodin. Ročně namaluje 8-20 obrazů.

K jejím zálibám patří četba, šachy, hra na klavír a pomoc lidem. Její krédo zní: „Smělé srdce, opatrná mysl“.

Díla Akiane si lze prophlédnout a za poplatek vytisknout na jejích webových stránkách.

Nejslavnější dílo Akiane. Malá Akiane namalovala podle své vize, kterou viděla v dešti, boží tvář a dílo nazvala "Princ míru". Mnozí ho ztotožňují s podobiznou Ježíše. (1.bp.blogspot.com)

Nejslavnější dílo Akiane. Malá Akiane namalovala podle své vize, kterou viděla v dešti, boží tvář a dílo nazvala “Princ míru”. Mnozí ho ztotožňují s podobiznou Ježíše. (1.bp.blogspot.com)

 

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=49wut32Cguw&w=420&h=315]