Úterý , 28 března 2023

Akiane Kramarik se svými malbami uchvátila celý svět

Akiane Kramarik se svými malbami uchvátila celý svět

Akiane Kramarik se narodila v Mount Morris ve státě Illinois v USA. Její matka pochází z Litvy, otec pracuje jako dietetický manažer.

Tato mladá umělkyně uchvátila svět svými obrazy, které začala malovat již od svých šesti let. Ve svých čtyřech letech začala mít duchovní vize, na základě kterých začala kreslit obrazy, a ve svých sedmi letech začíná psát poezii a aforismy.

Malovat se naučila sama. Hovoří plynule čtyřmi jazyky: anglicky, rusky, litevsky a znakovou řečí. Podle některých lidí se jedná o dítě s nadpřirozenými schopnostmi.

Akiane se nejvíce proslavila obrazem „Princ míru“, který namalovala ve svých osmi letech. Ve svých jedenácti letech se stala mediálně známou umělkyní. Postupem času dovedla svá díla k takové dokonalosti, že se vyrovná leckterým profesionálním malířům.

Nejoblíbenějším tématem Akianiných obrazů jsou lidé a spiritualita. Na základě svých vizí kreslí například nebe, vesmír, nebeské bytosti, ale i sebe. Diváci jsou často okouzleni způsobem, jakým dokáže pracovat s barvami. Propracovanost jejích děl s citem pro nejmenší detail je až dech beroucí, pokud si uvědomíme, že je vytvořila tak mladá umělkyně.

V současné době žije sedmnáctiletá Akiane v USA ve státě Idaho. Šest dní v týdnu vstává ve čtyři hodiny ráno a maluje a píše 4-5 hodin denně. Na jednom obraze pracuje 100 až 200 hodin. Ročně namaluje 8-20 obrazů.

K jejím zálibám patří četba, šachy, hra na klavír a pomoc lidem. Její krédo zní: „Smělé srdce, opatrná mysl“.

Díla Akiane si lze prohlédnout a za poplatek vytisknout na jejích webových stránkách.

Nejslavnější dílo Akiane. Malá Akiane namalovala podle své vize, kterou viděla v dešti, boží tvář a dílo nazvala "Princ míru". Mnozí ho ztotožňují s podobiznou Ježíše. (1.bp.blogspot.com)
Nejslavnější dílo Akiane Kramarik. Malá Akiane namalovala podle své vize, kterou viděla v dešti, boží tvář a dílo nazvala "Princ míru". Mnozí ho ztotožňují s podobiznou Ježíše. (1.bp.blogspot.com)

 

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=49wut32Cguw&w=420&h=315]

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.