Pondělí , 27 března 2023

Chcete si značně prodloužit život?

Abstinence prodlouží váš život o 24 - 28 let

Dát si voraz od konzumace alkoholu může prodloužit život o 24 až 28 let, píše Express s odvoláním na údaje vědců z Carolina Institute in Stockholm ve Švédsku. Cílem studie bylo analyzovat úmrtnost a střední délku života u lidí s poruchou užívání alkoholu v Dánsku, Finsku a Švédsku.

Odborníci 20 let sledovali délku života alkoholiků v Dánsku, Finsku a Švédsku. Populační Rejstříková studie zahrnovala všechny pacienty přijaté do nemocnice s diagnostikovanou poruchou užívání alkoholu (1 158 486 pacientů) v letech 1987 až 2006.

Úmrtnost na různé nemoci a onemocnění byla znatelně vyšší ve skupině účastníků studie, která konzumovala alkohol. Očekávaná délka života byla u lidí s poruchou užívání alkoholu o 24 - 28 let kratší než v běžné populaci.

Závěr studie zněl: Lidé hospitalizováni s poruchou užívání alkoholu mají průměrnou délku života 47 - 53 let (muži) a 50 - 58 let (ženy) a umírají v průměru o 24 - 28 let dříve než lidé v běžné populaci.

Vědci a lékaři z mnoha zemí opakovaně varovali před negativními účinky alkoholu na organismus. Konzumace alkoholu, i v malých dávkách, významně zvyšuje riziko rakoviny, demence, impotence a neplodnosti. Alkohol také negativně ovlivňuje činnost srdce, mozku a jater.

Američtí vědci dříve pojmenovali čtyři návyky, které mohou prodloužit délku života o deset let. Doporučuje se středomořská strava bohatá na ovoce, zeleninu a celozrnné výrobky. Musíte také snížit hladinu stresu a hledat radostné chvíle v životě. Kromě toho byste měli přestat konzumovat alkohol a kouřit.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4402015/

Přeložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.