Sobota , 1 dubna 2023

Farmaceutické firmy cenzurují léčivé přínosy bylin a zdravých potravin

Autor: Martin Kirschner.

Zdravá strava a léčivé bylinky z přírody jsou základem pro silnou imunitu a mají léčivé účinky. Proč to farmaceutické firmy cenzurují? (Public Domain)

Dne 14.12.2012 nabylo účinnosti nařízení Komise (EU) č. 1924/2006, (dále jen "nařízení"), kterým se zřizuje seznam schválených zdravotních tvrzení při označování potravin. Toto nařízení zásadně mění možnosti použít všeobecně známé informace o zdravotních účincích bylin, minerálů a vitamínů.

Od roku 2012 se tedy nesmí uvádět na obalech potravin a například bylinných čajů jejich zdravotní přínosy. U 12 % těchto přípravků (222 druhů) byla učiněna výjimka, kdy se známé zdravotní přínosy uvádět smějí. To však činí pouhý zlomek z 1300 produktů.

Spousta prodejců bylin musí toto nařízení obcházet, například tak, že do popisku produktu nenapíšou léčivé vlastnosti bylin, ale dají tam odkaz na svůj online herbář, kde jsou tyto léčivé vlastnosti uvedeny, což není v rozporu s tímto zákonem. Na fyzických obalech výrobce uvádí, že „Nařízením EU není povoleno uvádět léčivé vlastnosti tohoto produktu.“

Zadavatelem tohoto zvráceného nařízení byly pochopitelně farmaceutické firmy, které chtěly cenzurovat zdravotní přínosy těchto produktů. Cílem je pochopitelně zisk. Zatímco bylinku si v obchodě můžete koupit za pár korun, tak léky stojí několik stovek až tisíc korun. Čili prodej bylin není lukrativní byznys, aby na tom farmaceutické firmy dostatečně vydělaly.

Navíc na zdravých pacientech se tolik nevydělá, jako na těch nemocných, kterým můžete neustále prodávat léky. Takže zatímco bylinky léčí člověka pomalu, ale dlouhodobě. Tak u účinných léků zpravidla dochází k rychlému zmírnění příznaků s následnou recidivou nemoci.

Původ současné medicíny

Stejně jako původ dnešního školství, tak i medicína má původ u nadace Rockefellerů a Carnegie. John D. Rockefeller byl v USA ropným magnátem a díky jeho moci a vlivu se začal financovat výzkum lékařství a lékařské fakulty, které byly ochotny přijímat jeho nařízení.

Od té doby se oboru lékařství zmocnil petroprůmysl a začaly do léků přidávat přípravky z ropy (například kortikoidy, aspirin, acilpirin atd), které jsou pro člověka zdraví škodlivé. Klasická zdravá medicína, jenž byla na bázi bylinných přípravků, byla odstrčena do pozadí a označena, jako „alternativní“.

Připomíná vám to něco? Možná Billa Gatese, který s lékařstvím také původně neměl nic společného a dnes si hraje na spasitele světa pomocí vakcín skrze společnosti u kterých je akcionářem.

„Stále více zjišťujeme, že se dovedeme vyléčit sami. Zdraví můžeme být jen tehdy, jestliže se vzdáme a přijmeme vše takové, jaké to je. Doby, kdy jsme jako ovce veškerou zodpovědnost vkládali do rukou „autorit“ lékařů a farmakologickému průmyslu, jsou pryč. Nyní je na čase začít jednat sám za sebe!“ říká Michael Morris v knize „A jde se na to!“

Toto téma je příliš obšírné, aby se vešlo do článku. Spíše je na několik knih. Nicméně má za cíl ve vás vzbudit zvědavost, aby jste si sami vyhledali další informace a zjistili, jak na tom současná medicína ve skutečnosti je.

V minulosti jsem napsal článek o tom, jak se snadno můžete vyléčit z rakoviny, a nebo co farmaceutické firmy nechtějí, aby jste věděli, takže i to může být zdrojem vašich dalších informací.

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.