Sobota , 1 dubna 2023

Finep je jedním z největších tuzemských developerů. Trendy na realitním trhu významně ovlivňuje už více než 25 let!

Finep holding je jedním z největších developerů v České republice. Společnost u nás působí už od roku 1995. Díky své velikosti a inovativním přístupům patří k nejvýznamnějším hráčům tuzemského trhu. K takovým, o nichž lze bez nadsázky prohlásit, že mají významný vliv na to, jakým směrem se zdejší development vyvíjí. Pokud jde o bydlení, jako zákazníci Finepu nenajdete nic, s čím byste se na firmu nemohli obrátit. Společnost svým klientům dokáže poskytnout zcela komplexní služby. Chcete vědět víc? Zajímá vás, jaké projekty z dílny tohoto developera jsou aktuálně k mání? Žádný problém! Skvělou práci, kterou Finep odvádí, vám dnes rádi přiblížíme.

Finep postavil jen v Praze už na 15 000 bytů!

Celé čtvrtstoletí! Tak dlouho je česká společnost Finep nedílnou součástí tuzemského developerského trhu. Co víc, je jeho významným hybatelem. Patnáct let působí rovněž v Bratislavě a své aktivity rozšířila také do dalekého Mongolska. Jako autor bezpočtu staveb rezidenčního a také administrativního charakteru patří ke třem největším developerům s tímto zaměřením u nás. Takřka kompletní městské čtvrti i rozsáhlé administrativní komplexy. Bytové a rodinné domy. To jsou nepřehlédnutelné výsledky intenzivní práce této společnosti. Desítky dokončených rezidenčních projektů a v nich téměř 15 tisíc nových bytů! To vše vyrostlo pod rukama firmy jen v našem hlavním městě! A další rozsáhlé projekty v Praze ještě vzniknou. Bydlení je zkrátka základní lidskou potřebou a solidní developer se na trhu vždycky uplatní. O tom není sporu.

Komplexní přístup je samozřejmostí

Development v podání Finepu téměř bez výjimky neznamená pouze výstavbu a prodej nějaké osamocené budovy bez jakékoliv návaznosti na bezprostřední okolí. Naopak. Nedílnou součástí odvedené práce je nabídka uceleného životního prostoru! Vždy, když firma realizuje nějaký rozsáhlejší projekt, je-li to jen trochu možné, zakomponuje do něj i takové věci, jako jsou obchodní prostory nebo různá sportoviště. Nechybí hřiště pro děti a důraz je kladen i na množství zeleně, ideálně v podobě rozsáhlejších parků. Velký význam je přikládán také kvalitní infrastruktuře v lokalitě města, kde projekt vyrůstá. Komplexní přístup je pro tuto firmu typický a je také jedním z důvodů toho, že si na našem trhu dokázala vybudovat poměrně exkluzivní a především velice stabilní pozici.

Naše metropole dále poroste

Z obchodního hlediska je podobně jako pro řadu dalších developerů také pro Finep nejvýznamnější lokalitou Praha. A zřejmě tomu tak bude i do budoucna. Vzhledem k tomu, že naši metropoli jen v této dekádě čeká podle kvalifikovaného odhadu nárůst populace minimálně o 150 tisíc lidí, je dlouhodobý nedostatek rezidenčních nemovitostí pro developery velikosti a kvalit Finepu zajímavou výzvou a zároveň skvělou příležitostí k dalšímu rozvoji. S ohledem na vysoké a stále rostoucí ceny však nově budované byty nejspíš projdou změnami, které lze do určité míry pozorovat už dnes. Nejpodstatnějším rozdílem oproti minulosti bude jejich výrazně menší užitná plocha. A ceny? Jak se zdá, v metropolích typu Prahy není pro zlevňování žádný důvod. Poptávka je a s největší pravděpodobností i bude mimořádná. Je nicméně faktem, že v daném místě a čase většinou existují nějaké rozdíly mezi cenou, za kterou je byt nabízen, a částkou, kterou nakonec nový vlastník skutečně zaplatí. Jak můžete vidět v tabulce níže, platí to pochopitelně i pro novostavby.

Nabídkové a prodejní ceny nových bytů ve vybraných krajích (1Q/2021)

Kraj Nabídková cena za m2 (Kč) Prodejní cena za m2 (Kč)
Praha 116 880 107 895
Liberecký 88 855 74 441
Ústecký 88 984 78 390
Královéhradecký 91 805 75 610
Jihomoravský 79 794 67 800

Praha, Bratislava a Erdenet

Praha, Bratislava a Erdenet. Ptáte se, co tato tři města spojuje? Odpověď je jednoduchá. Je to Finep! Naše metropole je společně se slovenským hlavním městem a s druhým největším sídlem v Mongolsku Erdenetem hlavním polem působnosti firmy. A Bratislavu bohužel trápí stejné problémy jako Prahu. Tedy nedostatek nových bytů a s ním související vysoké ceny. Změn k lepšímu by se přitom dalo dosáhnout relativně snadno. Alespoň v České republice určitě. Věděli jste například, že z každého nově postaveného bytu inkasuje stát v průměru 1 milion korun na dani? Určitý prostor pro korekci a tím i zlevnění zde tedy bezesporu je. A co povolovací procesy, které jsou u nás jedněmi z nejdelších na světě? Tušíte, do jaké míry zpomaluje komplikovaná byrokracie výstavbu? A jak významně přispívá k nedostatku rezidenčních nemovitostí a tím i k jejich vysokým cenám?

Kaskády Barrandov nebo Prosek Park X

Pokud vás zajímá, jaké projekty z dílny Finepu se objevily na tuzemském trhu v poslední době, musíme zmínit přinejmenším dva následující. Prvním jsou Kaskády Barrandov, a to jejich šestá a sedmá etapa, kde najdete více než 150 bytových jednotek. Tato nová výstavba navazuje na komerční úspěch předešlých etap, které neměly o zájemce nouzi. Dalších více než 170 bytů čeká na nové majitele ve dvou bytových domech v Letňanech, a to pod názvem Prosek Park X. Vše jen v té nejvyšší kvalitě tak, jak to lze od renomovaného developera očekávat.

Developer roku

Developer roku je jen jedním z několika ocenění, které Finep za dobu svého působení získal. Za jeho úspěchem stojí poctivá práce nejen v samotném developmentu, ale také v realitním a finančním poradenství a službách s tím spojených. Profesionální přístup a vysoká odborná úroveň. To jsou typické rysy podnikání Finepu. Rysy, kterým už klienti dávno přivykli.

Jaký je váš názor na současné ceny bytů? Věříte, že by rychlejší povolování staveb nebo nižší zdanění mohly ceny zásadnějším způsobem ovlivnit?

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.