Sobota , 1 dubna 2023

„Francie ztratila veškerou svobodu” Čtenář naříká, že Francie zavádí povinné očkování COVID-19

Autor: David Formánek.

Francouzský prezident Emmanuel Macron v nejnovějším prohlášení v podstatě oznamuje povinné očkování proti covidu a zavádění zdravotních průkazů.

Rozrušený odběratel zpráv Health Impact News z Francie mi dnes poslal e-mail ohledně nové politiky povinného očkování COVID-19, kterou právě oznámil francouzský prezident Emmanuel Macron.

"Prezident se vyjádřil, že vakcína je povinná pro lidi pracující v nemocnicích, zdravotnických střediscích, u starých lidí atd.

Sanitární průkaz je všude, i v nemocnici a nad skupinu 50 osob. Řekl, že se budou muset očkovat asi všichni. Francie ztratila veškerou svobodu a je horší než Čína. Napadá a reformuje i důchodové zabezpečení a nezaměstnanost. Prosím, pomozte nám, Francouzi, svět musí vědět, co se děje!"

Zde je živý přenos z YouTube ve francouzštině (bez překladu do češtiny)

Zde je anglický překlad z linternaute.com s využitím deepl.com.

Macronův projev: silná prohlášení, povinné očkování na obzoru

MACRON: „VLÁDA SE ROZHODLA, ŽE SE BUDE MUSET VYPOŘÁDAT SE VŠEMI PROBLÉMY, KTERÉ SE VYSKYTNOU V SOUVISLOSTI S OČKOVÁNÍM. Emmanuel Macon v projevu plném rozhodnosti oznámil rozšíření zdravotního průkazu na mnoho aktivit, ale také na vstup do kina, vlaků, restaurací od letošního léta. Cílem hlavy státu je drasticky urychlit očkování.

Oznámení Emmanuela Macrona:

O zdravotním průkazu. „Od 21. července bude zdravotní průkaz rozšířen na místa pro volný čas a kulturu. Konkrétně pro všechny naše krajany starší 12 let bude pro vstup na představení, do zábavního parku, na koncert nebo festival nutné mít očkování nebo předložit nedávný negativní test.“

„Od začátku srpna bude zdravotní průkaz platit v kavárnách, restauracích, nákupních centrech i v nemocnicích, domovech důchodců, zdravotnických a sociálních zařízeních, ale také v letadlech, vlacích a autobusech na dlouhých cestách. Do těchto míst budou mít přístup pouze osoby, které byly očkovány nebo se prokáží negativním PCR testem mladším než 48 hodin.

„Všude budeme mít stejný přístup: uznávat občanskou uvědomělost a zavádět omezení spíše pro neočkované než pro všechny.“

O očkování: „Očkování se týká i dětí, které jsou očkovány proti infekci. „Musíme očkovat co nejrychleji. Jsme národem vědy, osvícenství. Když nám věda nabízí prostředky, jak se chránit, musíme je použít s důvěrou v rozum a pokrok. Musíme usilovat o očkování všech Francouzů.”

„Pro ošetřující a nezdravotnický personál v nemocnicích, na klinikách, v domovech důchodců, v ústavech pro zdravotně postižené, pro všechny profesionály nebo dobrovolníky, kteří přicházejí do styku se staršími nebo slabými lidmi, a to i v domácnosti, bude očkování povinné od 15. září. […] Kontroly budou probíhat od 15. července a budou přijímány sankce.“

„Pro ty, kteří byli očkováni jako první a u nichž brzy dojde k poklesu hladiny protilátek: jakmile začne školní rok, bude zavedena posilovací kampaň, která vám umožní využít novou injekci.“

„V závislosti na vývoji situace si pravděpodobně budeme muset položit otázku povinného očkování pro všechny Francouze, ale já se rozhoduji s důvěrou.“

„Na vysokých a středních školách budou na začátku školního roku zahájeny specifické očkovací kampaně“.

O testech PCR. „Letos na podzim budou PCR testy zpoplatněny, pokud je nepředepíše lékař, aby se podpořilo očkování, a ne množení testů“.

Zákaz vycházení na některých územích. „Musíme zavést nová opatření k omezení viru. Na Martiniku a Réunionu bude zaveden zákaz vycházení“.

O hraničních kontrolách. „Od tohoto týdne budou posíleny kontroly občanů přicházejících z rizikových zemí, přičemž neočkovaní cestující budou nuceně izolováni“.

O oživení ekonomiky. „S tímto virem musíme žít. Nadcházející týdny budou ve znamení mobilizace k oživení naší ekonomiky“.

„Náš plán obnovy je nasazován stálým tempem. Ze 100 miliard eur odhlasovaných loni na podzim bylo na místě mobilizováno 40 miliard. Musíme však udělat ještě více.

„Reforma pojištění v nezaměstnanosti bude prováděna od 1. října“

K tématu důchodové reformy. Emmanuel Macron se rovněž zmínil o důchodové reformě, která bude znovu spuštěna, „až budou splněny zdravotní podmínky“.

„Zvláštní režimy budou muset být zrušeny. Protože žijeme déle, budeme muset déle pracovat a později odcházet do důchodu. Ne zítra, ne najednou, ne rovnoměrně, ale postupně, během několika let a systémem, který bude rozlišovat podle skutečně vykonané práce.

Věk odchodu do důchodu musí být pozdější. …] Každý důchod by měl být vyšší než 1000 eur“.

O závazku příjmu pro mladé lidi. „Národ dluží odpověď těm, kteří byli krizí postiženi nejvíce, zejména naší mládeži, která toho tolik obětovala, zatímco sama riskovala jen málo. Na začátku školního roku představím příjem ze závazku pro mladé lidi, který se bude týkat mladých lidí bez zaměstnání nebo odborného vzdělávání a bude založen na logice povinností a práv.“

Zdroj

Překlad: David Formánek

Zdroj pro překlad

Zdroj překladu: www.otevrisvoumysl.cz

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.