Sobota , 1 dubna 2023

Nechte už lidi na pokoji, vyzývá Klaus vládu

Bývalý prezident Václav Klaus vyzval vládu i další odpovědné instituce, aby přestaly veřejnost strašit tím, že se zhoršuje epidemická situace kolem covidu-19. Klaus, který nemoc prodělal, se k opatřením proti šíření koronaviru, jako jsou roušky či očkování, staví rezervovaně.

Bývalý prezident Václav Klaus Foto: Petr Hloušek, Právo

Klaus odmítá, že by s nynějším nárůstem potvrzených případů docházelo ke zhoršení epidemické situace, a vadí mu i „hrozby” opětovným přitvrzením restrikcí.

„V situaci, kdy nemocnice u nás registrují pouhých třicet nemocných covidem-19 a jen dva s vážným průběhem nemoci, slyšíme namísto uklidňujících a konstruktivních slov jen hrozby,” tvrdí bývalý prezident s tím, že „žádná nová vlna epidemie neprobíhá”.

Kabinetu premiéra Andreje Babiše (ANO) adresoval výzvu, aby už „nechal lidi na pokoji” a nechal je žít.

Úvahy o možném zpřísnění restrikcí, k nimž by mohlo dojít na podzim v souvislosti s možným opětovným nárůstem počtu nových případů, se v poslední době objevují opakovaně. Vláda se snaží lidi přesvědčit k očkování, které odborníci považují za nejlepší ochranu.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) naznačil, že by stát mohl přestat platit preventivní testy, které jsou vedle očkování podmínkou pro absolvování některých aktivit.

Zdroj: novinky.cz

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.