Pondělí , 27 března 2023

Jak se dělají novodobí otroci

Autor: Martin Kirschner.

Spousta lidí si myslí, že jsou svobodní. Už ani nevnímají, že jsou otroci. Jak by to také mohli vnímat, když školský systém je perfektně ochočil. Ve škole se mladí lidé učí, jak plnit cizí úkoly, neodmlouvat, poslouchat autority a nemít vlastní názor. Z takového člověka se pak stane poslušný zaměstnanec, který poslouchá svého šéfa a nedovolí si nikdy žít svobodný život. Přemýšleli jste, jestli tomu tak vždy bylo?

V Evropě kdysi žili divoké, ale zároveň svobodné kmeny Hunů, Keltů, Slovanů a Germánů. Tyto kmeny čerpaly znalosti z přírody a příroda jim dala vše, co potřebovali. Vlivem Římanů se tyto kmeny posléze naučili vytvářet státní celky. Toto období kdy k tomu tak došlo, můžeme zařadit přibližně k Ranému středověku.

Když půjdeme mimo Evropu do jižní a severní Ameriky v období předkolumbovské éry, tak na tomto kontinentu žili také divoké (rozuměj svobodné) indiánské kmeny. Stejně tak v Austrálii žili Aboridžinci a na Novém Zélandu žili Maoři. Po celém světě tak žily v různých obdobích spousta svobodných kmenů.

Ať už to byly Evropské kmeny, nebo kmeny kdekoliv jinde na světě, tak tyto kmeny měli spoustu věci společných. Žili si svobodně a neplatili nikomu daně. Jídlo a střechu nad hlavou si obstarali z toho, co jim dala příroda a žili v souladu a harmonii se svým okolím.

Potom přišla katolická církev a začala postupným procesem z těchto kmenů dělat poslušné ovečky. Když se nad tím zamyslíte, tak katolická církev se ani netají tím, že její členové jsou ovce. Tam kde tyto kmeny chodili dělat své obřady, postavila církev své kostely, protože velmi dobře věděla, že lidé jsou zvyklí na tato místa chodit a dělat tam obřady. Takto započal proces ochočování lidí a jejich přeměnu na otroky.

Jak se dělají novodobí otroci

Představte si, že někde žije úplně svobodný kmen, který nic po nikom nechce a zároveň nic nemusí. Prostě si žijí svůj život v souladu s přírodou.

Pak přijde nějaká autorita, která bude tvrdit, že jí poslal bůh a že všichni lidé musí dělat to, co si bůh přeje. Začnou se tedy zavádět první zotročující opatření.

Nejdříve přijdou s tím, že je potřeba platit desátky církvi. Poté přijde vladař (kterého zase ta samá církev pomazala), že každý musí platit měsíční daně. Následně si vladař začne i přivlastňovat životy lidí a začne je pro své zájmy posílat do válek, někdy i do tzv. svatých válek. Už tak by, jste si řekli, že lidé byli takovým systémem dost zotročeni, ale to se jenom zahříváme.

 S nástupem průmyslové revoluce došlo k tomu, že byly vytvořeny školy, které měly za úkol formovat lidskou mysl a udělat z lidí poslušné pracující otroky. Do domů byly zavedeny nové služby jako elektřina a plyn, za které se muselo platit. Stejně tak se muselo začít platit i za životadárnou vodu. Lidé si tak nemohli dovolit nechodit do práce, protože žít na tomto světě, rovná se žít v neustálém ohrožení, že člověk spadne do dluhů.

To však bylo málo. Museli se zavádět další umělé výdaje na majetky lidí. Proto se zavedla daň za koupi nemovitosti, znovu se danilo při převodu nemovitosti, znovu při dědění nemovitosti a navíc každý rok lidé museli státu z této nemovitosti zaplatit daň, což je stejné, jako kdyby lidé platili nájem státu za dům, který státu nepatří.

Na další úrovni se zavedli daně z příjmů, takže člověk ani nestačí dostat své peníze z tvrdé práce a už jsou zdaněné. Následně byly vymyšleny nové daně, ale aby to nevypadalo blbě, tak se jím začalo říkat pojištění. Proto v mnoha zemích musí lidé platit různá povinná zdravotní a sociální pojištění. Tím také lidem byla odebrána možnost rozhodovat o svém zdraví a určit si, jak naložím se svým bohatstvím.

Když už se lidé rozhodnou utratit své už tak zdaněné peníze, tak zajdou do obchodu a znovu zaplatí daň za nákup. Do toho jsou za každou chybu vymyšleny pokuty a za každé vyřízení povinné byrokracie poplatky. Navíc jsou lidé o tyto peníze okrádaní formou inflace.

Systém je geniálně nastavený tak, aby lidi neustále zotročoval a dával jim za to drobné. Nejsou výjimkou lidé, kteří si musí vzít i dvě práce, aby uživili svou rodinu. O tom jaký má tento systém dopad na kvalitu života lidí, snad ani nemusím pojednávat.

Až sem vše zašlo. Z naprosto svobodného člověka se stal otrok. Proč myslíte, že dnes spousta amerických indiánů, nebo Aboridžinců zemře ve čtyřiceti na uchlastání? Je to proto, že ztratily své kořeny a spojení s matkou zemi. Jsou nucení žít životem, který si nevybrali a hrát podivné hry na práci od 8:00 do 16:00, 5 dní v týdnu, 50 let a do toho ještě hypotéka, jestli chtějí někde bydlet.

Systém jde proti lidem, kteří chtějí být svobodní

Když už se někdo rozhodne jít proti systému a ukázat mu pořádného fakana, tak si to systém nenechá líbit a bude na tyto lidi útočit. Systém totiž nemá rád svobodné jedince, kteří nejsou na něm závislí. O tom jak systém zbrojí proti takovým lidem se můžete dozvědět v tomto dokumentu:

Dále doporučuji přečíst knihu s názvem Bůh a Stát od ruského filozofa Michaila Bakunina. Tento filozof ve své knize dokonale popisuje, jak člověk může překonat stádium zvířete a božského otroctví, díky své schopnosti vzpoury. Určitě také stojí za to shlédnout sérii dokumentů s názvem Zeitgeist kde hlouběji pochopíte souvislosti s touto tématikou.

V dalším článku sám popíši, jak se můžete z tohoto otroctví dostat ven. 

 

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.