Autor: Martin Kirschner.
Ty doby kdy byly USA a Velká Británie světovou velmocí jsou již dávno pryč. USA se díky politice Donalda Trumpa stahují do sebe a to vytváří prostor pro Čínu a pro její expanzi. Nicméně jsou zde zájmy i různých elit, které nepřímo pomáhají přesouvat koncetraci řízení do Číny.
Čína drží západ v šachu
Spousta firem a států přesunulo svou výrobu do Číny. Na Číně jsou teď všichni závislí. USA dokonce vyrábí část svého vojenského materiálů, včetně raket v Číně. Kdyby náhodou došlo k válce USA mezi Čínou, tak USA jsou vyřízené. To je také dobrý nástrojem nátlaku vůči USA a zbytku světa.
Zde například na nynější situaci, v souvislosti s koronavirem můžete vidět, jak byl západní svět na Číně závislý:
V současné době kdy vznikla panika kolem koronaviru, tak klesli ceny akcií na historická minima. Již v minulosti Čína skupovala akcie zahraničních firem ve velkém. Nyní když klesli akcie na historická minima kvůli koronaviru, tak Čína nakoupila velkou část akcií velkých nadnárodních společností. Díky tomu teď skrze tyto společnosti řídí západní svět.
Současně Čína také nakoupila velké zásoby zlata a také zlaté doly.
Ovlivňování médií
Čína ovlivňuje média a to i v západním světě kde se snaží šířit svou propagandu. Cílem takové propagandy je vytvořit falešný pozitivní obraz Číny v západním světě.
Dále pak Čína spolupracuje se sociálními sítěmi, které mažou příspěvky. Takovou sociální sítí je třeba Youtube, která maže všechny příspěvky, které kritizují Čínský komunistický režim.
Elity se inspirují Čínským režimem
Čína ovládá svět nepřímo i díky svému komunistickému režimu, kterým se elity inspirují. Spíš by se dalo říct, že tato ideologie začíná ovládat svět, než přímo Čína. Nicméně elity chtějí ve světě vytvořit technokratický komunistický režim podobný jako je v Číně. Možná jste na vlastní kůži zažili současnou cenzuru jiných názorů, nebo omezovaní lidských práv. Přízrak čínského komunismu, který vládne světu je čím dál tím víc hmatatelnější.
Názor analytiků
I různí analytici tvrdí, že koncentrace řízení celosvětové moci se přesouvá do Číny. To tvrdí například ruský analytik Vladimír Pjankin:
Závěr
I když jsou dávány různé demokratické nálepky současnému systému řízení, tak nemůžeme být dál od pravdy. Omezovaní práv, cenzura, vysoké daně a další nástroje jsou typickým komunistickým způsobem jak ovlivňovat a zotročovat lidi.
Je na čase aby se lidé probudili a uvědomili si, v jakém systému žijeme a co se chystá. Klíčem je odmítnou systémová nařízení, která nás v této diktatuře a zotročení udržují. Je také potřeba přestat spolupracovat s lidmi a zeměmi, které tyto ideologie podporují.
Facebook komentáře