Pondělí , 27 března 2023

Jak vám informační technika pomůže stát se nezávislým na systému

Autor: Martin Kirschner.

Díky IT technologiím se člověk stane méně závislý na systému (Public Domain)

Je to opravdu zvláštní doba. Přichází druhá vlna opatření proti Covid-19 a tato opatření se neustále zpřísňují. Od 1.Září 2020 vyšlo nařízení nosit povinně roušky v prostředcích hromadné dopravy. O pár dní později už se nařízení rozšířilo i na všechny veřejné budovy. Už teď omezují jiné státy Českou Republiku v tom, jestli její občané smí cestovat do jejich zemí, a pravděpodobně i náš stát opětovně zakáže cestovat občanům do cizích zemí. Jak na systém vyzrát tak, abyste byly nezávislí a svobodní, vám řeknu v tomto článku.

Sociální izolace

Jeden z největších problémů, který vidím, je sociální izolace. Lidé jsou omezování ve svém pohybu a nemůžou navštěvovat své příbuzné a přátelé. Několikrát se to stalo i u nás, kdy do karantény byla uvržena celá vesnice, nebo obec a lidé nesměli takzvaně „promořenou zónu“ opouštět.

Spousta lidí má také příbuzné v zahraničí, někteří Češi, kteří jeli na dovolenou do zahraničí, si ji nedobrovolně protáhli na několik měsíců, protože museli zůstat v karanténě, anebo letecké spoje byly zrušeny.

V takových chvílích se lidé ocitají v izolaci, která způsobuje pocit osamocení, což podle psychologů může mít pro lidi vážné psychické následky. Jedním ze způsobů jak být nadále v kontaktu se svými blízkými je pořídit si repasovaný notebook za pár stovek. Nejen, že u repasovaného notebooku ušetříte spoustu peněz za nákup, ale můžete si na něj nainstalovat například Skype, nebo Whatsapp, což je v podstatě online volání zdarma.

V dnešní době, kdy lidé přicházení o práci je toto řešení velmi ideální, protože ušetříte spoustu peněz za volání na mobil nebo pevnou linku, což znamená, že tyhle služby už nepotřebujete a zůstane vám spousta peněz navíc.

Práce z domova

Spousta firem poslala své zaměstnance domů, aby pracovali z domova. Při tom si majitelé firem uvědomili, že když zruší některé kanceláře a nechají lidi pracovat z domova, tak nejenom, že ušetří za pronájem kanceláří, ale pracovníci jsou také produktivnější, protože si lépe dokáží zorganizovat čas podle svých potřeb. Pracovníci tak pro práci na dálku nejčastěji využívají videokonference ZOOM, Microsoft Office 365, Microsoft Teams a jiné softwary. To je tak jedna mála z výhod, kterou na této pandemii vidím.

Ovšem těch nevýhod je mnohem více. Například to, že se žáci musí učit online z domova a omezili sociální kontakt se svými kamarády. Bohužel si to dnešní doba žádá a je třeba se tomu přizpůsobit, pokud nechcete, aby vaše děti zůstaly negramotné. Proto se všude ve světě zavádí školní výuka na dálku a distanční vzdělání.

Myslím, že spousta lidí bude v těchto časech potřebovat rekvalifikaci. Podle odhadů ekonomických analytiků u nás ke konci tohoto podzimu přijde o práci až 300 tisíc lidí. To je opravdu velké číslo. Nejméně budou zasaženy obory IT.

Ať už máte doma školáka, který se musí učit doma online, nebo vás zaměstnavatel poslal pracovat z domova, nebo chcete vzít osud do svých rukou a skrze rekvalifikaci se živit v IT oborech, tak ve všech těchto případech budete potřebovat počítač, nebo notebook.

Chápu, že teď možná nemáte moc peněz, protože je těžká doba a nejlevnější kvalitní notebook stojí kolem 15 000 Kč. Naštěstí v dnešní době se dají pořídit levnaPC. Můžete si buď koupit repasovaný LCD monitor a k tomu repasovaný počítač. Monitor pro počítač stojí okolo 1.000 Kč a kancelářský počítač s procesorem Core i5, SSD diskem a Windows 10 se dá pořídit do 4.000 Kč . A nebo pokud potřebujete notebook do školy, tak školní lehký notebook s webkamerou a procesorem Core i3/i5 se dá pořídit do 6.000 Kč ve formě repasovaného notebooku.

Repasovaný notebook, nebo počítač znamená to, že byl již použitý. Nicméně tento IT instrument byl vyčištěný jak na hardwarové, tak na softwarové úrovni. Znamená to, že je jako nový a není zanesený programy, které by jeho výkon zpomalovali. Navíc se dá pořídit za hubičku.

Závěr

Jak vidíte, tak kdo hledá, najde. S otevřenou mysli lze získat věci velmi levně. Informační technologie dokáží v této době nesmírně člověku zjednodušit život. Pokud máte počítač, tak na internetu můžete nalézt spoustu tipů a nápadů, jak ušetřit, nebo do čeho investovat a na dálku se můžete s lidmi spojit, nebo si založit eShop.

Žijeme sice v šílené době plné zákazů a omezení, ale na druhou stranu nám internet dává velkou příležitost vydělat peníze na různých projektech. Musíte však jít do akce a učinit k tomu potřebné kroky. 

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.