Pondělí , 27 března 2023

Kovanda: Další adepti na krach banky

Krach bank SVB, Silvergate a Signature Bank se přelévá do ostatních bank. Český ekonom Lukáš Kovanda zveřejnil seznam bank, které by mohly být dalšími adepty na krach. Kromě toho poukázal na to, jak se krach amerických bank přelévá do Evropy.

Krach banky

Kovanda na svém Twitterové účtu zveřejnil další bankovní adepty, které podle jeho slov čeká krach, protože situace se nápadně podobá krachu SVB.

Na snímku jsou zobrazeny poklesy akcií čtyř bank. Zde po kliknutí můžete vidět aktuální cenu jejich akcií a úroveň poklesu:

First Republic Bank

Western Alliance Bancorporation

PacWest Bancorp

Zions Bancorporation NA

Podle Kovandy do krachu směřuje i americká banka Charles Schwab.

Pojištění banky Credit Suisse se dostalo na nejvyšší v historii, což znamená, že trh počítá s tím, že i tato banka zkolabuje.

Přelévaní situace do Evropy

Evropské fondy a banky, které měly investované peníze ve zkrachovalých amerických bankách se dostávají do finančních problémů. Finanční kompenzace dostávají pouze klienti bank, nikoliv akcionáři. To teď ekonomicky mává evropským trhem, protože tyto peníze chybí Evropským institucím.

Do takových problému se dostal například „švédský penzijní fond, Alecta, který přijde na svých investicích do padajících bank v USA přepočtem až skoro o 25 miliard Kč. Obětmi tohoto pádu jsou tak milióny švédských penzistů a dalších tamních střadatelů.“

Kdo může za krachy bank

Kovanda zmiňuje, že za současnými krachy bank stojí FED a centrální banky, které z politických důvodů dlouhodobě snižovaly úrokové sazby.

Nicméně dodal, že je dobře když se trh pročistí od nekvalitních startupů a kryptoměn.

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.