Mark Dzirasa o tom, jak politici, korporace a média manipulují s lidmi formou strachu

Autor: Martin Kirschner.

Kouč osobního rozvoje Mark Dzirasa

Tento rozhovor je z knihy Cesty poznání, která vyšla v roce 2014. Neuvěřitelně však zapadá do dnešní doby, kdy jsou lidé zastrašování politiky a médii v souvislosti s koronavirem. Po přečtení tohoto rozhovoru pochopíte, jak je lidská mysl formována strachem skrze tento Matrix.

Rozhovor z knihy Cesty poznání

"Otázka:

Hovořit s lidmi o věcech, o kterých ještě nepřemýšleli, nestrašit je? Mám vždy pocit, že když někdo z politiků hovoří, zastrašuje něčím, manipuluje…

Odpověď:

Ano. A proč to dělají? Je to podobné tomu, co dělají někteří lidé z motivačního průmyslu. Vytvářejí v lidech pocit nedostatečnosti, aby sami sebe ikonizovali a donutili lidi používat jejich služby. To samé dělají politici, farmaceutické koncerny a spousta dalších lidí z různých oborů.

Vytváří potřebu nákupu a spotřeby svých věcí, produktů, zboží tím, že na druhé straně vytváří strach. Je to strach a pochybnost o sobě. Strach být tím, kým jsem. Božím dítětem, prvkem univerza. Ti, kteří to dělají, žijí v tom, že nejsou dost dobří, aby se sami uživili, aby užívali radost a všechny možné požitky. Že jim to není přirozeně garantované tím, že se tu narodili. Protože mají strach, tak si to potřebují pojistit. Pojistí si to tak, že vytvoří v jiných lidech strach, aby je mohli manipulovat.

Musím říct, že mě tento strach již tolik nesužuje. Takové myšlenky se mi kradou do hlavy – stejně jako hamižnost, žárlivost nebo závist – zcela výjimečně. Neříkám, že je mám zpracované zcela, ale mám je zpracované hodně. Pořád jsme na cestě … Jsem, ale rád, že to nejsou moje noční můry. Jsem rád, že když někdo za mnou přijde a zeptá se mě :“A co až se ten svět bude tak transformovat, že nebudeme potřebovat tyto Dzirasy a jim podobné? Všichni budou instantně napojeni na svůj vnitřní hlas, na svoje inspirace, budou vnímat správné odpovědi a nebudou potřebovat číst tyto knihy?“

Tak odpovím, že je to krásná představa. Podobně jako to říká Dr. Ihaleakala. Že kdybychom už byli v nulovém stavu, tedy čistí, nebo chceš-li bez hříchu, tak bychom neseděli na semináři, ale chodili po pláži Havaje, pozorovali vulkán, máčeli nohy v moři, meditovali v lese, užívali si sex, mazlili se s dětmi, ochutnávali jídlo, užívali svět, protože všeho je dost. A můj život není závislý na tom, že musím jezdit limuzínou a spát v sedmihvězdičkovém hotelu. Můj život je radost a radost je všudypřítomná. Radost je tu, je dostupná a garantovaná, protože jediné, co ji garantuje, je stav mojí mysli. Mohu si ji pojistit uvnitř hlavy. Kristus říká: „Ukládejte si poklady v nebi, kde je nežere mol a neničí rez.“ Protože snažit se proti něčemu pojistit venku, je směšné. Přijde Gottwald a všechno sebere nebo přijde tsunami či rakovina. Jediné bezpečí Marka Dzirasy je v uvědomění Marka Dzirasy, není v penězích na jeho kontě, není v sazbě, kterou si účtuje za školení ani v prodejnosti knih, natož v tom, že by kontroloval partnerce SMS, nebo bral úplatky.

Na mocipány se nemůžeme zlobit, protože to, co stojí v pozadí jejich destruktivních emocí a manipulativního chování, je opravdu veliký strach. Veliká obava ega, které se bojí samo o sebe. Jediné, co můžeme, je povzdechnout si a popřát jim, aby také mohli zažít více lásky než strachu. Proto jogíni nikdy neříkají o někom, že je „zlý“, oni vždycky řeknou, že je „nevědomý“. Když nahlédneš do podstaty lidských motivů, tak se nemůžeš zlobit. Zbude ti jen veliký soucit se všemi lidmi, kteří se trápí ve světě plným ovládaní a strachu. Nejpřesněji to reprezentuje televizní obrazovka. Osm z deseti věcí, které tam uvidíš, je nakaženo těmito jedovatými motivy a myšlenkami. Nejsem z toho rozhořčen, nebrojím, nezlobím se, já jen mohu říci, že cítím hluboký soucit se všemi, kteří té virtuální realitě věří."

Konec citátu z knihy Cesty poznání

Komentář MK: Na případové studii s koronavirem si můžeme ukázat, jak dokonale funguje to, co zde popisuje Mark. Média vytváří v lidech strach a pocit nedostatečnosti. Říkají nám, že lidé jsou v podstatě neschopní idioti, kteří se neumí postarat o své zdraví, a proto potřebují „odborníky“ kteří jim nařídí, co mají dělat. Skrze korporace, které jsou v rukách elit, zase používají nástroj médií a politiků, aby prosazovali své korporátní zájmy formou strachu.

Kdo je Mark Dzirasa

Mark Dzirasa přednášel pro desetitisíce posluchačů. Pro veřejnost především v ČR a SR a pro firemní zákazníky i v mnoha evropských zemích vyučuje mentalitu úspěchu, komunikaci, prezentační a prodejní dovednosti, typologii osobností, řeč těla, leadership, team building, relaxační, meditační a vizualizační techniky... Disponuje dlouholetou praktickou zkušeností z různých organizačních kultur (5 let zaměstnanec globální korporace, 13 let aktivní práce v politice, 18 let aktivit v networkingu, celoživotně v komunitách kolem duchovních mistrů, časté pobyty v nejvyspělejších stejně jako v rozvojových zemích, 21 let v businessu firemního vzdělávání...). Je častým hostem televizních, rozhlasových a dalších talkshow. Je autorem dvou knižních bestsellerů.

Sdílet článek na sociálních sítích:

Facebook komentáře

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.