Sobota , 1 dubna 2023

Motivační diář – pomůže vám organizovat nový rok k úspěchu

Autor: Martin Kirschner.

(Foto: Motivační diáře vám pomůžou se posunout vpřed k úspěchu a překonat prokrastinaci (Public Domain)

Nejsem velký fanoušek diářů a nikdy jsem žádný diář nepoužíval. Mám jenom papírový poznámkový blog, kde si zaznamenávám své nápady. Co se týče organizace času, tak dnešní době máme Google kalendář, který nás na všechno online upozorní. Tak proč si pořizovat motivační diář?

Nedávno jsem totiž viděl video na youtube, kde jedna youtuberka mluvila o svých oblíbených knihách o osobním rozvoji a mimo jiné také zmínila motivační diář. Začal jsem proto pátrat po internetu a zjišťovat více informací o tom, co všechno takový motivační diář umí a hrozně se mi tento produkt líbil.

Proto jsem se rozhodl, že napíši článek, abych vám ukázal výhody takového motivačního diáře. Ukážeme si také jaké jsou druhy motivačních diářů.

Výhody motivačního diáře

Když budete číst příběhy slavných a úspěšných lidí, tak zjistíte, že téměř každý z nich nosí u sebe poznámkový blog do které si zaznamenávají své nápady. Online technologie jsou fajn, ale nikdy nenahradí obyčejnou tužku a papír, zvlášť když jste třeba na cestách, anebo se vám nechce zapínat počítač, abyste si svůj nápad zaznamenali.

Motivační diáře obsahují pro každý týden určité moudro, nebo motivační citát od úspěšných podnikatelů, byznysmenů, investorů a koučů osobního rozvoje. Díky tomu také částečně fungují jako kniha o osobním rozvoji, která vás vede a inspiruje na vaši cestě.

Motivační diář 3 v 1

Největším přínosem tohoto druhu diáře je to, že obsahuje klasický diář, zápisník (plánovač) a poznámkový blok, kde si můžete zapisovat například své podnikatelské, umělecké, nebo jiné nápady, které vám motivační diář pomůže zorganizovat.

To je také další důvod, proč je lepší, než obyčejný diář, nebo čistě papírový blog.

Druhy motivačních diářů

 

Start 365 motivační diář

Jedná se o motivační diář, který bývá často zmiňován youtubery a influencery na Instagramu.

Tvůrci tohoto diáře si s ním velmi pohráli.

Tento motivační diář je velmi propracovaný a má spoustu doplňků a funkcí. Obsahuje měsíční a roční kalendář, tečkovaný blog, více než 100 číslovaných stran na poznámky, 2 záložky, 2 kapsičky, poutko na gumičku a na tužku. Potom má také hmatník, díky kterému najdete snadno vaši tematickou kategorii v diáři. Součástí diáře, jsou také pravítko a chytré samolepky, které diář obohacují emotikony.

Nevýhodou u tohoto diáře je to, že se jedná o nedatový deník a plánovač. Pro někoho to může být výhoda, že není diářem „nijak omezovan“, ale mě osobně by se nechtělo rýsovat pravítkem linky a myslet na to, jaký je datum a zapisovat si to do diáře. Myslím, že každý diář a to i ten motivační by měl mít předepsané dny a měsíce, kde si člověk může dělat poznámky.

Diář se prodává formou 1 + 1 zdarma za cenu 398Kč s dopravou zdarma. Můžete tak někoho obdarovat diářem, který dostanete navíc.

Videa:

 

Motivační diář I can academy

Z mého pohledu se jedná o nejvychytanější motivační diář. Má nejenom krásný obal s mandalou, ale také obsahuje všechno, co by motivační diář měl obsahovat. Motivační citáty, přehled státních svátků, zápisník, datovaný diář, poznámkový blog pro nápady, gumičku na zavření diáře, 2 stužky jako záložky, stanovení 101 cílů pro nový rok.

Tento motivační diář vás také učí afirmacím k vděčnosti. Pomáhá vám mít se rád, dodržovat návyky a na konci měsíce vám pomůže zrekapitulovat úspěchy předchozího měsíce.

Někomu u tohoto diáře můžou chybět doplňky jako samolepky, pravítko atd. Hlavní nevýhodou je také to, že nemá postranní kapsy na úschovu dokumentů, nebo fotek. Vytvořit papírové kapsy se u diářů musí ručně, takže chápu, že se to někomu nechce u diářů takto dělat. Pokud budete koumáci, tak si tuto postranní kapsu můžete, podomácku vyrobit a do diáře přidat.

Diář koupite v různých eshopech, kde jeho cena je kolem 280 Kč.

Videa:

 

Motivační diář A Cup of Style

Tento diář je vynálezem youtuberek Nicole a Lucky, které také píšou online blog.

Diář má stejné funkce jako diář I can academy. Jediné co nemá je 101 cílů, ale ty si může každý napsat do poznámek, takže to jako problém nevidím. Stužka na záložku je jenom jedna.

Naopak pozitivní je, že má postranní kapsu, kde si můžete ukládat dokumenty.

Diář na mě působí, že je spíš dělaný pro ženy. Hlavně co se designu týče. Navíc vás diář oslovuje v ženském rodě. Proto tento diář nedoporučuji mužům.

Cena tohoto diáře je na webu A Cup of Style 329 Kč

Videa

 

Motivační diář Doller

Tento motivační diář je často zmiňován youtubery. V diáři si můžete určit, kým chcete za pět let být a diář vás dílčími kroky k tomuto cíli vede. Můžete si stanovit denní, týdenní a měsíční cíle. Doller slibuje, že budete s tímto diářem produktivnější, kreativnější a budete mít přehled o svých cílech.

Na oficiálních stránkách Doller říkají, že „Doller ti neříká, co a jak máš dělat. Je jen na tobě, co si v něm naplánuješ a jak se s úkoly popereš.“ Tím je míněno, že se jedná o nedatový deník. Datumy si musíte do diáře dopisovat, což pro někoho, kdo neví, kterého je dneska a nechce se mu to pořád do diáře dopisovat, může být problém.

Videa

 

Závěr

Je z čeho vybírat. U nedatových motivačních diářů, by se spíše hodil spíše název motivační deník. I tak může někomu tento druh zápisníku vyhovovat více, než motivační diář s pevnými daty.

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.