Neděle , 26 března 2023

Návod, jak si uplést pletený náramek přátelství pro úplné začátečníky

Úplný začátečník by měl začít se vzorem "linie"

Tradice pletených náramků sahá do jižní Ameriky, kdy indiáni tyto typy náramků pletli, aby obdarovali své přátelé. Říká se, že aby přátelství fungovalo do konce života, tak náramek, který jste dostali, jste nikdy nesměly sundat a náramek vám sám musel odpadnout opotřebováním.

Do západního světa si tato tradice získala cestu především prostřednictvím bohémů a členů hnutí hippies, kteří se navzájem těmito náramky přátelství obdarovávali. Od té doby lidé na Západě pletou a obdarovávají své přátelé.

V tomto článku vám ukážu, jak se můžete naučit plést náramky přátelství jako úplný začátečník a ukážeme si s jakými vzory začít.

Náramek s barevnými liniemi

Nejjednodušší formou pleteného náramku je náramek, který je dělaný se šikmými liniemi střídajících se barev. Tato forma pletení je jednoduchá především proto, že se technika pletení stále opakuje, akorát musíte se začátkem nové barevné linie vystřídat barvu.

Pokud jste úplný začátečník, tak začněte s pletením tohoto stylu náramku, kde se naučíte jak pletení funguje a natrénujete koncentraci, která je při pletení náramku velmi důležitá.

Náramek se šipkami

Druhý tip pleteného náramku přátelství je náramek se šipkami, kterému se také říká Chevrons (šipky). Pokud zvládnete uplést náramek s liniemi, tak tento typ náramku je druhý v pořadí, kde se začátečníci učí uplést další vzor náramku.

Při pletení u tohoto typu náramku začínáte podobně jako u náramku s liniemi, ale nejdete zleva až na konec, ale zleva na střed, pak zprava na střed a linii zakončíte posledními dvěma stuhami na středu:

Náramek se srdíčky

Poněkud pokročilejší typ náramku se srdíčky, ale stále ještě určený pro začátečníky, lze uplést podle návodu Martiny Spurné. Ta sdílela na youtube video, jak lze tento typ náramku uplést:

Náramek se srdíčky vlastnoručně udělaný udělá vašim blízkým jistě velkou radost.

Tipy na závěr

Pokud se budete učit plést náramky podle návodů z videí, tak je ideální pořadít si stejné barvy jako je zobrazeno ve video tutoriálu, abyste mohli plést náramky symetricky a lépe se vám pletení učilo.

Než přejdete na složitější typ náramku, tak je dobré uplést alespoň tři náramky stejného typu, abyste získali větší praxi a osvojili si dovednost. Jak se říká:

„Trénink dělá Mistra“

Kam dál

Pokud jste si oblíbili pletení náramku, tak můžete pokračovat v učení se složitějších vzorů. Zde se doporučuje sehnat si přímo mentora, který vás danému řemeslu naučí. Sehnat takového mentora můžete jednoduchým dotazem na sociálních sítích, v diskuzích, nebo podáním inzerátu. Často vás tito mentoři danému řemeslu naučí výměnou za to, že jim pomůžete uplést pár náramků.

Pak stejně jako profesionálové z projektu Pletené Náramky se naučíte plést typy náramků s neskutečnými vzory, které umí uplést snad jen bohové. Pokud vám však stačí znalost pletení náramků se základními vzory, nebo na pletení nemáte čas vzhledem k hektičnosti doby,  tak tito profesionálové pro vás tyto složitější typy náramku upletou.

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.