Pondělí , 27 března 2023

Zimní dovolená mimo turisticky vytížené regiony vám ušetří tisíce korun

V turisticky méně známých destinacích si užijete nejen klid, ale také ušetříte spoustu peněz za zimní dovolenou.

Rádi byste jeli na zimní dovolenou, ale vzhledem k inflaci a zdražování nevíte zda si to budete moci finančně dovolit? V tom případě pozorně čtěte, protože v tomto článku vám dám několik tipů, jak za zimní pobyt utratit co nejméně peněz.

Tři nejčastější chyby při výběru zimní dovolené

První chybou je to, že spousta lidí si zimní dovolenou nakupuje těsně před Vánoci jako dárek. Pokud si chcete zimní dovolenou objednat, tak byste to měli dělat s větším předstihem před Vánoci, tedy nejpozději do 20.12, protože čím později zimní dovolenou objednáte, tím vyšší budete mít cenu.

Druhá chyba je ta, že i v dnešní době informačních technologií lidé prostě přijedou do hor, vyberou si první hotel, nebo hotel, který jim doporučili jejich známí a pak se zeptají recepční na cenu. Pochopitelně dostanou tu nejvyšší cenu. Přitom v dnešní době se dá dovolená objednat z pohodlí domova, kde můžete vybírat z mnoha nabídek a vybrat si tak tu nejlevnější.

Třetí nejčastější chybou je to, že Češi nejčastěji vybírají lokality, které jsou nejvíc známé a tudíž houfně turisticky navštěvované. Nejčastěji se jedná o lokality jako je Špindlerův Mlýn, nebo Pec pod Sněžkou. I přestože pro movité klienty ubytování v těchto lokalitách může být nejlepším řešením a zážitkem, tak ale pokud chcete ušetřit, měli byste hledat méně známé a méně  vytížené ubytování v regionu.

Příklad zimního ubytování za hubičku

Penzion Vápenka v Horním Mašově

Například taková dovolená v Horním Maršově je také v Krušných horách, jako dvě výše zmíněná lyžařská střediska, ale tato lokalita je méně známá. Díky tomu máte ubytování na dvě noci, pro dvě osoby a s polopenzí za neuvěřitelných 1 990 Kč. Ubytování v Horním Maršově je určená především pro ty, co ocení lyžařské a turistické výlety s dětmi po okolí. Penzion Vápenka nacházející se v Horním Maršově má i dětskou herní místnost. Jen 100 m od penzionu je připraven 650 m dlouhý lyžařský vlek.

Zimní pobyty můžete srovnávat na portálu ubytování Hotel.cz, kde si můžete vybírat zimní dovolenou podle lokality, termínu, počtu nocí, ceny, počtů osob a dalších specifických parametrů. Díky vysoké konkurenci můžete vybírat za nejnižší ceny a jezdit na zimní pobyty, jako kdybyste byli milionáři.

Rodinné prostředí za rodinné ceny. Ideální také pro pár, který chce mít pro sebe klid.

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.