Středa , 29 března 2023

Architekt odpadu Michael Reynolds ukázal světu, jak žít udržitelně s nulovými náklady na bydlení a stravu

Architekt odpadu
Jeden z domů postavených Michaelem Reynoldsem

V současné době jsme v krizi bydlení. Projevuje se to tak, že mnoho lidí nedokáže splácet účty na bydlení a pokud si nenajdou druhou práci, tak končí na ulici jako bezdomovci.

Co kdybych vám řekl, že z toho existuje cesta ven? Cesta, která vám zajistí nulové poplatky za bydlení a stravování. Stanete se člověkem, který je absolutně svobodný na systému.

Takové typy bydlení staví Michael Reynolds, kterému se také přezdívá architekt odpadu. Tento architekt staví domy doslova z odpadků. Možná by jste si řekli, že v takovém domě byste nechtěli bydlet. Nicméně on využívá moderních technologií, znalostí architektury a přírodních živlů, kde všechny tyto věci vám umožní život v absolutní svobodě.

Když Michael Reynolds začal tyto své domy stavět, tak se dostal do křížku s úřady, které začaly tvrdit, že jeho domy jsou pro lidi „nebezpečné“. Ve skutečnosti hlavní problém byl v tom, že Reynolds obešel veškerou infrastrukturu, která člověka finančně zatěžuje a na kterou si často lidé musí brát hypotéku. Pokud dáte lidem svobodu, tak jste nepřítel systému.

Krásně je to ukázáno ve stejnojmenném dokumentu Architekt odpadu, kde Reynolds musí bojovat s byrokraty, politiky a nadnárodními korporacemi za to, že dává lidem finanční svobodu, místo finančního otroctví:

Když tohle dokáže obyčejný architekt z pouště, tak si představte ten potenciál s dnešními technologiemi, kdyby toto zavedly developerské firmy a byla politická vůle dát lidem svobodu.

„Když jsem v tý budově žil, bylo to asi před 25 lety, měl jsem vlastní energii, měl jsem vlastní jídlo, nepotřeboval jsem topení, říkal jsem jsi já jsem volný, jsem úplně svobodnej.“

Michael Reynolds

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.