Středa , 8 února 2023

Nebezpečí vdechování nanočástic a mikroplastů z roušek

Ve zkratce...

Začátkem roku 2021 vyšla nová studie poukazující na nebezpečí vdechování nanovláken a nanočástic z roušek. Vdechování těchto částic může vést k vážným dýchacím problémům a vzniku zánětů v těle. Více ve videu:
https://rumble.com/vemq73-nebezpe-vdechovn-nanostic-a-mikroplast-z-rouek.html

Přepis:

Jefferey: Začíná se objevovat více studií nad rámec toho, co jsme o rouškách už věděli. Máme psychologické problémy, které dětem způsobují, pochopitelně máme problémy s příjmem kyslíku a vdechování svých vlastních výdechů.

Del: Ano, s vlastním synem jsem ty roušky testoval. Studie prokázaly velkou míru depresí a problémy s učením u dětí, které nosí roušky, neschopnost spát… vše, o čem jsme mluvili. Ale teď máme nové informace?

Jefferey: Ano. Promluvme si o nanočásticích. 1. ledna 2021 vyšla studie s názvem: „Potřeba po vyhodnocení vdechování mikro(nano)plastických částic z roušek, respirátorů a po domácku vyrobených roušek během pandemie Covid-19.” Tito výzkumníci použili elektronový mikroskop a podívali se na vnitřní část roušky, která je na straně úst. Zde je snímek z toho mikroskopu.

Vidíme všude vlákna, fragmenty, částice na úrovni mikro a nano. Podle studie jsou se strukturálními vlákny produktu jen volně spojené. Modré šipky ukazují mikro vlákna. Červené šipky zobrazují částice a fragmenty na úrovni sub-mikrometrů a nano. Vidíš, že jsou všude. Jak výzkum říká, jsou volně spojené. Proč je tohle problém? Univerzita z Edinburghu v UK v roce 2012 upozorňovala na výzkum, který provedli.

Zjistili, že nanovlákna… zkoumali myší buňky a nadnesli nějaké obavy… napsali tohle: „Objevily se obavy, že nové druhy nanovláken vyráběných v nanotechnologickém průmyslu mohou představovat riziko, protože mají podobný tvar jako azbest.” – Ken Donaldson, profesor respirační toxikologie. Dále píšou: „Nanovlákna, které lze vyrobit z řady materiálů včetně uhlíku, jsou asi 1000x menší než šířka lidského vlasu, a mohou se při vdechování dostat do plicní dutiny.

Tohle může vést k rakovině známé jako mezoteliom, o které se ví, že je způsobená vdechováním vláken azbestu, které se podobají nanovláknům.” Tohle je velmi zajímavý výzkum, ale teď to vypadá, že se to odehrává v reálném světě. Podívejme se do Belgie… tohle je přeložený titulek z Belgie, který zní: „Látkové roušky, které vláda zdarma skrze lékárny distribuovala, mohou být toxické.”

V červnu minulého roku distribuovali 15 milionů roušek z lucemburské společnosti Avrox. V článku se píše: „Textílie obsahuje nanočástice stříbra a oxidu titaničitého. Vdechování těchto částic může mít negativní efekt na dýchací trakt. Podle toxikologa Dominiquea Lisona, nosiči jsou vystaveni riziku rozvinutí zápalu plic, zejména pokud už mají skryté dýchací problémy.” Kde jsme předtím během covidu slyšeli o dýchacích problémech? Zamyslím se… je to velký problém během covidu.

Del: Ano. A když máš plicní onemocnění a teď to ovlivňuješ… a mluvili jsme o nedostatku kyslíku, ale přišlo mi velmi zajímavé…. nejprve mi přišlo, že jde o karcinogenní materiál, ale skutečný problém je velikost vláken, který je dělá tak nebezpečnými. Je zajímavé, že pokud vlákna mají stejnou velikost nebo tvar, co to pak dělá? Tvoří to zánět, tělo s tím začne bojovat a způsobí to rakovinu?

Jefferey: Ano, zánět v těle není nikdy dobrý. Je to varovný signál pro rozvoj rakoviny u náchylných lidí.

Del: Je ohromující… všichni jsme určitě viděli video, jak v nějaké robotárně, nevím v Pákistánu nebo Indii, tvoří ty roušky, které jsou po celé podlaze. Řekl by sis, že to je problém… ale špína na té podlaze je nejspíše ten nejmenší problém, jak zjišťujeme, že nanočástice mohou být vážným problémem. Co dál? Nevím, kolik věcí lidi musí vidět, aby si řekli: Víte co… budu následovat s Abbotta (guvernér Texasu), roušku si sundám a budu následovat DeSantise (guvernér Floridy)…. už 15 dalších států v USA zrušilo povinné roušky, že? To je úžasné.

Překlad: David Formánek

Zdroj: otevrisvoumysl.cz

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.