Neděle , 26 března 2023

Od 11. září 2001 žije společnost v permanentním strachu

Autor: Martin Kirschner.

Když u lidí vyvoláte strach, tak s nimi můžete snadno manipulovat. (Public Domain)

Aby byli lidé lehce ovladatelní a manipulovatelní, tak vládci světa neustále straší lidi novými nemocemi, válkami, terorizmem a vyvolávaním ekonomických krizi a dalšími nepříznivými situacemi. V posledním desetiletí žijeme v permanentním strachu a to má svůj důvod.

Rád bych s vámi v tomto článku sdílel citaci z knihy „A jde se na to“ od Michala Morrise kde popisuje, jak jsme poslední desetiletí bombardování strachem. Citát je ze str. 173 této knihy:

Citát z knihy:

„Zdá se, že strach je v dnešní společnosti dominantní emoce. Na rozdíl od obav, jež se váží ke zcela konkrétní situaci, je strach tísnivý, všeobecně se projevující pocit, který je v mnoha případech stálým průvodcem člověka. Známe strach z pavouků, psů nebo koní, strach z malých prostor, či naopak rozlehlých ploch, strach ze zkoušek nebo prostě strach z nezdaru. V průběhu evoluce to byl důležitý ochranný mechanismus, protože v nebezpečných situacích vyvolával reflex útěku.

Dnes je strach ochromující stav, který může vést až k panickým záchvatům. Takové záchvaty trvají většinou jen několik málo minut, jsou ale o to prudší a většinou velmi nepředvídatelné. Postižený je zcela vytržen ze své vnitřní rovnováhy. Bojí se, že přijde o to, co považuje za své Já, a tedy o svou iluzorní identitu. Záchvaty paniky jsou extrémní reakcí na extrémní strach ze ztráty něčeho nebo někoho. Anebo je to reakce na naší obecnější obavu z prázdnoty či nesmyslnosti lidského bytí, které mohou být vyvolány vnějšími vlivy nejrůznějšího původu.

Od počátku nového tisíciletí, konkrétně od 11. září 2001, jsme všichni konfrontováni se zcela novým druhem strachu. Ten nemá nic společného s námi samými, neboť byl vytvořen uměle. Jde o pochybný a zcela nepodložený strach z údajného terorismu. Době po 11. září proto říkám „desetiletí strachu“.

Vedle obav z terorizmu existuje strach z údajného globálního oteplování Země nebo nejrůznějších epidemií. Takovéto scénáře jsou uměle vytvářeny vládami nebo jejich organizacemi. Udržují tak masy pod kontrolou, aby se nebouřily. Případně šíří strach farmaceutické koncerny, aby pak na preparátech proti strachu vydělaly velké peníze. V roce 2009 mediální teror šířil strach z pandemie prasečí chřipky, která nikdy neexistovala. Světová zdravotnická organizace doporučila Tamiflu jako volitelný prostředek a většina státních úřadů výzvu následovala a zásobovala se jim. Už tehdy nezávislí vědci z Cochranova výzkumného centra pochybovali, zda má tento údajný prostředek proti chřipce vůbec nějaký užitek. Obyvatelstvo bylo vyzýváno k celoplošnému očkování. Mnozí však tuto rafinovanou hru prohlédli a očkovat se nenechali.

Profesor Gianfranco Domenighetti z odboru zdraví města Ticino již roku 2006 označil Tamiflu za „politický lék“ . „S lékem proti chřipce s názvem Tamiflu dosáhla firma Roche celosvětového obratu ve výši více než sedm miliard dolarů. Podle údajů firmy lék užívalo přes 90 milionů pacientů.“

Média prezentovaly děsivé scénáře, kterými udržovala tísnivou atmosféru. Jen pravda ochrání člověka před záměrně vyvolávanými a nepodloženými obavami: „Počet obětí teroristických útoků činil v roce 2004 na celém světě přibližně 1900. Přesný počet neznám, protože Američané si nejsou jistí, jak mrtvé spočítat! V tomtéž roce při dopravních nehodách zemřelo pouze v Německu dle statistik dopravního úřadu 5 844 lidí! To je více než třikrát tolik! Odhady hovoří o více než 1,2 miliónů obětí dopravních nehod na celém světě! Počet oběti terorizmu v roce 2003 činil 625. Kokosové ořechy, padají z palem, usmrtí ročně více než 150 lidí! Znamená to, že kokosové ořechy jsou druhým největším nebezpečím na světě?“

Strach ničí imunitní systém a je spouštěčem mnoha nemocí. Ochromuje člověka a vede k napětí a k dýchacím potížím. Ty se zase negativně podepisují na našem zdraví a na našich životních očekáváních – nezávisle na tom, zda je tento strach odůvodněný a vědomý či ne. Ve většině případů nemá strach žádné opodstatnění! Nejúčinnější zbraní proti strachu je důvěra. Důvěra v naše vnitřní božské vedení nám zcela bez újmy umožní překonat i ty nejhorší situace. Důvěra a láska jsou nejmocnější zbraně lidstva!“

Konec citace

Shrnutí

Myslím, že nemá cenu znovu rozebírat proč a kdo šíří mezi lidmi tento strach, protože už jsem o tom psal v minulých článcích. Strach ze smrti je ta největší forma strachu a na to oni cílí. Když se zbavíte strachu ze smrti, pak nebudete mít strach z ničeho, protože ostatní formy strachu na to navazují.

Osobně nechápu proč se všichni bojí, že zemřou, když tělo stejně jednou vyslouží službu a nesmrtelná duše pak odchází do lepší dimenze. Je paradoxní, že ti co se nejvíc bojí a chtějí se ochránit například vakcínou, tak náhle zemřou. Strach totiž vyvolává akci a tato akce pak může vést k chybnému a neracionálnímu chování vedoucímu k vlastnímu sebezničení.

Aby jste se zbavili strachu, tak se musíte stát vědomým. Proto čtěte duchovní knihy a knihy o osobním rozvoji. Cvičtě jógu, nebo chi-kung, žijte zdravě, ve štěstí, harmonii a v přátelských vztazích. Nekuřte, nepíjte alkohol a neberte drogy. Nesetkávejte se s negativními lidmi a nesledujte negativní zprávy. Pak se vám strach vyhne.

 

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.