Sobota , 1 dubna 2023

Odešel jsem jedním kliknutím z Youtube na Odysee. Doporučuji vám to udělat taky. Vize společnosti Odysee pro rok 2022

Autor: Martin Kirschner.

Dnes videa nahrávám jen na Odysee

S tím jak mnoho uživatelů čelí cenzuře na Youtube za své názory a předložená fakta, tak hledají alternativy, kde by mohli svobodně publikovat svůj obsah. V tomto článku vám řeknu, proč jsem se rozhodl přejít na Odysee, co tato platforma má za funkce a co plánuje zavést do konce roku 2022.

Proč jsem odešel z Youtube

Nejsem žádný Youtuber. Občas ale potřebuji uložit své video a nedělá mi radost, když mi jej Youtube smaže. Beru to jako neúctu k mé osobě, k mým názorům a k mému času, který jsem strávil nahráním videa. Věřím, že to také tak vnímáte.

Jako novinář si zvlášť v dnešní době uvědomuji sílu virálního obsahu. A proto jsem se rozhodl, že bych chtěl do svých VIP Novin zavést publikování videí, které bych ze zahraničí přeložil a poskytl svým čtenářům informace o kterých naše hlavní média neinformují. To však nelze provozovat na platformě, která vám neustále maže videa, tak jako to dělá Youtube.

Rozhodl jsem se proto, že vyhledám jinou platformu. Zvažoval jsem zda mám přejít na Rumble, Bitchute, nebo Odysee.

Rumble jsem odmítl ze dvou důvodů. První důvod je ten, že se ke mně zachovali nefér, když jsem tam nahrál videa, měl 3 000 shlédnutí a nic jsem si přitom za tato shlédnutí nevydělal, i když to Rumble sliboval. Navíc vše nasvědčuje tomu, že by Rumble mohl do budoucna zavést také cenzuru a stejná pravidla jako Big Tech ovládané Youtube, jak uvedl Andrew Torba zakladatel sociální sítě Gab.

Bitchute jsem odmítl proto, že tam není téměř žádná česká komunita. Jejich web vypadá předpotopně, videa se pomalu načítají, neodpovídají na dotazy a rovnou mě poslali do háje, když jsem chtěl monetizovat obsah, když napsali „Reklama je na vašem účtu momentálně zakázana.“

Proč Odysee

Odysee má poměrně slušnou českou komunitu, což je základ pokud chcete publikovat obsah v českém jazyce. Po technické stránce se videa poměrně rychle nahrávají, web je jednoduchý, přehledný a nabízí různé možnosti výdělku v kryptoměně LBRY a převedení vašeho obsahu z Youtube na Odysee jedním kliknutím.

LBRY je zároveň projektová databáze podobná blockchainu na které můžete stavět různé projekty a aplikace sloužící ke sdílení audiovizualního obsahu, podobně, jako má Odysee, které se dříve jmenovalo lbry.tv a jenž je na této databázi postaveno.

Synchronizace s kanálem Youtube

Někteří Youtubeři než aby přecházeli na alternativní platformu, tak raději zůstanou na Youtube i za cenu toho, že jim tato platforma neustále maže videa a nebo dokonce zablokuje celý kanál. Začínat od začátku na jiné platformě a přitom opustit to co jste léta budovali se nikomu nechce. Stejně tak dělat mravenčí práci ve formě manuálního převodu videí na alternativní platformu je časově velmi náročné a umořující.

Odysee proto vytvořila program, který tuto práci dělá za vás. Jakmile si na Odysee založíte účet, tak kliknutím na „Publikujte soubor, nebo vytvořte kanál“ a dále kliknutím na „Synchronizovat Youtube kanál“ dojde k tomu, že všechna vaše videa a vaši odběratelé z Youtube budou převedení na váš účet Odysee:

Foto: Takto Odysee synchronizuje váš kanál z Youtube, kdy na Odysee převádí váš obsah a odběratele

Výdělky

Na platformě Odysee lze vydělávat několika různými způsoby. Můžete dostávat tipy (finanční dary) v kryptoměně LBRY, hodit si pod video odkaz na vlastní platební bránu, vydělávat na reklamách u shlédnutých videí, nebo plnit úkoly zadané od Odysse (propagace Odysse, přidání sledujících kanálů, vyzvednutí denní odměny atd.).

Odysee také plánuje v budoucnu zavést systém reklam, který má Youtube. Znamená to, že reklamy by se divákům zobrazovali přímo ve videích a tvůrci obsahu by si tak vydělali ještě více, než teď, kdy reklama je zobrazená pouze vedle videa.

Tímto definitivně odpadá poslední výmluva, proč neemigrovat z Youtube na Odysee, protože si tam pravděpodobně v budoucnu vyděláte více peněz a to ještě bez cenzury a s absolutní svobodou tvorby. Vedení Odysee samo uvedlo, že jeho cílem je předběhnout Youtube a stát se největší platfornou pro sdílení videí.

Vize Odysee pro rok 2022

Rok 2022 bude pro Odysee velmi průlomový, protože tato platforma chystá zrealizovat spoustu užitečných projektů, které jí vystřelí na měsíc. Zde je citace ze stránky Odysee, jaké projekty její tým chystá pro tento rok:

„Budování revoluční videoplatformy vyžaduje hodně práce.

V roce 2021 jsme se hodně zaměřili na přidávání nových funkcí: živé vysílání, spropitné v hotovosti, seznamy skladeb, podpora RSS, nálepky a mnoho dalšího.

To vše je skvělé a samozřejmě máme v úmyslu přidat další funkce, ale také se hodláme více zaměřit na získání správných základů.

V tomto příspěvku se budeme zabývat některými věcmi, které letos upřednostňujeme.

Aplikace pro Android

To je v tuto chvíli naše priorita číslo 1. Neexistence aplikace pro Android je pravděpodobně největší překážkou pro širší uživatelské využití. To se také odráží v tisících komentářích, které jste nám zanechali a žádali o její spuštění.

Výkon při přehrávání

Pokud porovnáte, kde je nyní Odysee v porovnání s tím, kde bylo před rokem, v souvislosti s ukládáním do vyrovnávací paměti, udělali jsme značné množství zlepšení. Ale stále je na čem pracovat. Nikdo nechce používat web nebo aplikaci, která ukládá do vyrovnávací paměti, a my jsme si toho vědomi.

Jedna konkrétní funkce, která s tím souvisí, bude překódování při nahrávání pro každého, nikoli pouze pro oblíbený obsah poté, co byl již publikován.

Stabilita živého vysílání

Do naší sady funkcí jsme přidali živé vysílání, což bylo opravdu skvělé a přineslo novou základnu uživatelů a tvůrců, které bychom bez nich jinak nezískali.

Když byly poprvé implementovány, několik stovek uživatelů zhroutilo stream a docházelo k neustálému ukládání do vyrovnávací paměti.

Nyní jsme hostili streamy s více než 10 000 diváky najednou, které běžely bez problémů.

Náš cíl pro rok 2022: Umět podporovat živé přenosy s počtem diváků v šestimístných číslech, což znamená více než 100 000 diváků.

Nové způsoby, jak mohou tvůrci vydělávat

Jak již bylo dříve oznámeno, na Odysee se implementují reklamy. Povolení a zakázání reklam ve videích bude zcela na tvůrcích, a přesto uživatelům poskytneme mechanismy, aby je nemuseli sledovat.

S inzercí přichází sdílení příjmů s tvůrci, což znamená, že tvůrci budou také vydělávat z reklam. Díky tomu bude Odysee do budoucna atraktivnější platformou pro tvůrce.

V návaznosti na funkci spropitného v hotovosti přidanou v loňském roce přidáme spropitné prostřednictvím dalších způsobů, jako je bitcoin a PayPal.

Chystáme se také zavést funkci Creator Membership. To by umožnilo podporovatelům tvůrců automaticky jednou měsíčně zasílat dary tvůrcům a výměnou mohou tvůrci přidávat výhody, jako je exkluzivní obsah, video efekty nebo cokoli jiného, ​​co chtějí.

Nebo tvůrci nemusí poskytnout vůbec nic navíc a může to být jen způsob, jak podpořit někoho, koho máte opravdu rádi. Na Odysee je autonomie tvůrců v popisu hry.

V podstatě do Odysee zabudujeme lepší Patreon.

Uživatelská zkušenost

Blockchainy jsou docela fajn, ale jedním z problémů spousty blockchainových platforem je to, že jsou matoucí a překomplikované.

Snažili jsme se být co nejvíc uživatelsky přátelští, ale stále existují způsoby, jak se zlepšit a v tom budeme pokračovat dokud Odysee bude existovat (navždy).

Funkce související s použitelností jsou většinou věci, kterých si uživatelé nevšimnou, pokud tam nejsou.

Některé příklady položek, na kterých v současné době pracujeme: Historie sledování, možnost automaticky nahrávat záznamy živého vysílání po skončení vysílání, sjednocení se streamovacími službami jako je StreamYard a Restream, zvýraznění existence zmínek kanálu v chatu, možnost přetahovat videa při vytváření playlistů atd.

Jednoduché věci, které tvůrcům vylepší celkový dojem.

Revize Creator Analytics

Jedním z více podceňovaných aspektů YouTube z pohledu tvůrců je jeho analytika. Existují data téměř pro všechno.

Detailní analytický pohled byl požadován již dlouho a to je něco, co plánujeme implementovat.

TV aplikace

V současné době máme pro vás uživatele Roku neoficiální aplikaci Roku. Na její vývoji je stále co vylepšovat, ale je hotová, použitelná a je velmi blízko oficiálnímu zveřejnění.

Pokud jde o další televizní aplikace, jako je Amazon Fire TV nebo Apple TV, ty se začnou vyvíjet také letos.

Chceme Odysee na co největším počtu zařízení.

Globální

Pokud se podíváte do nastavení, uvidíte možnost přepínat mezi domovskými stránkami několika různých jazyků.

Minulý rok jsme pracovali na budování těchto různých domovských stránek a stále přidáváme další, naposledy německou domovskou stránku.

V nadcházejícím roce se chystáme přidat další domovské stránky pro každý jazyk a pokusíme se založit Odysee ve více regionech po celém světě.

Systém doporučení

Posledních několik měsíců jsme vyvíjeli systém video doporučování. Sekce „Doporučeno“ spravována umělou inteligencí by pomohla uživatelům i tvůrcům.

Uživatelé: Máme kategorie, ale co když vás nic v kategoriích nezajímá? Doporučená záložka bude personalizovaná, to znamená, že videa by pro vás měla být zajímavější než to, co by jste viděli v základních kategoriích.

Tvůrci: Na Odysee je spousta obsahu a bez předem stanoveného publika to může být náročný boj, pokud jde o váš růst. Systém doporučení obsahu by měl pomoci dostat vaše videa před lidi, kteří je chtějí sledovat.

Uvidíte také provedená vylepšení a funkce přidané do Odysee mimo to, co jsem zde uvedli. Myslíme to vážně, když říkáme, že chceme, aby se Odysee stal nástupcem YouTube, a letos plánujeme udělat velké kroky k tomu, aby se to stalo realitou.

Šťastný nový rok!“

……

Jak můžete vidět, tak Odysse jede bomby a má vyšlápnuto stát se největším platformou pro streamovaní videí na celém světě. Myslím, že nebude pro tuto platformu problém tohoto cíle dosáhnout, když vezmeme v úvahu to, že se Youtube zdiskreditoval svou cenzurou mezi uživateli a tvůrci obsahu.

Ti co se zaregistrují dnes a převedou svůj obsah z Youtube na Odysee, tak naskočí na rozjetý vlak a budou mít konkurenční výhodu, než ti, kteří naskočí později a budou si muset budovat své kanály od začátku mezi velkou konkurencí. Nikdo také negarantuje, že služba „synchronizace s Youtube“ bude nadále existovat třeba za pár měsíců, když už z Youtube zbyde jenom prázdná skořápka.

Pokud se zaregistrujete přes tento můj odkaz, tak získáte jako odměnu několik jednotek kryptoměny LBRY, kterou si pak můžete převést do fiatu a vyplatit buď na bankovní účet, nebo přes platební bránu Stripe. Můžete si tak hned po registraci vyzkoušet, jak se dá na Odysee vydělávat a získat tak první motivvaci nakopnout své podnikání na Odysse.

Doporučuji vám také shlédnout mé video, kde ukazuji, jakými způsoby můžete vydělávat na Odysee:

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.