Neděle , 26 března 2023

Rakovina léčba nemoci vytvářením zdraví

Rakovina léčba nemoci vytvářením zdraví
Foto: Bezprostřední příčiny rakoviny, jako je stres, imunitní dysfunkce a špatná výživa, mohou bránit našemu tělu v samoléčení.

Řešení bezprostředních příčin rakoviny pomáhá tělu potlačit nebo odstranit nemoc

Čtenáři mého blogu Empowered Patient si možná vzpomenou na mé přímočaré vysvětlení příčiny rakoviny – karcinogenů. Ať už jsou na vině chemikálie, jako je glyfosát, nepůvodní elektromagnetická pole, jako je radiofrekvenční záření, nebo životní styl, jako je kouření, iniciace rakovinného procesu je epigenetické poškození buněk, které vytváří „zranění, která se nehojí“.

V tomto paradigmatu je tvorba rakoviny způsobena neomezenému vystavení karcinogenům. Málokdy se diskutuje o všech přispívajících faktorech – známých jako bezprostřední příčiny –, které brání hojení tomuto počátečnímu zranění. Tyto bezprostřední příčiny nemusí být dostatečně silné, aby přeměnily předrakovinovou buňku na zhoubnou, ale jsou půdou, ve které se semeno rakoviny samo zakoření a nekontrolovaně roste.

Bezprostřední příčiny mohou zahrnovat faktory životního stylu, o kterých je známo, že přispívají k rakovině, jako je špatná výživa, sedavý životní styl, imunitní dysfunkce a stres.

Vezměte si například stres jako téma mé knihy „Rakovina, stres a nastavení mysli“. Po vydání této knihy se čtenáři a tazatelé ptali, zda si myslím, že stres je příčinou rakoviny. Toto tvrzení jsem v knize výslovně neuvedl, rozhodl jsem se prezentovat hlavní výzkum a nechat čtenáře, aby se rozhodli. Můj názor je, že chronický stres je silnou bezprostřední příčinou rakoviny, silně podporuje rakovinové bujení, které již bylo vyvoláno jinými příčinami.

To neznamená, že by měl být škodlivý vliv stresu ignorován jednoduše proto, že není hlavní příčinou rakoviny. Je užitečné, pokud lze vyřešit základní příčinu, ale když to nejde, zbývají bezprostřední příčiny, které podporují růst rakoviny. Někdy můžou být přispívající faktory jedinými pákami, kterými můžeme zatáhnout.

Když je karcinogenní vystavení těžké (procházka Fukušimou) nebo dlouhodobé (desetiletí kouření cigaret), řídí se vyvolání a růst rakoviny nezávisle na půdě bezprostředních příčin. V jiných případech by se základ, který vede k rakovině, nestal náhlým onemocněním bez přispění bezprostředních příčin, jako je strava a faktory životního stylu.

Vezměte v úvahu skutečnost, že některé zhoubné nádory mohou přetrvávat roky bez růstu nebo metastáz – patová situace mezi rakovinnými buňkami a vitalitou pacienta. Robustní imunitní a detoxikační systém, optimalizovaná výživa a zmírnění stresu jsou faktory, které utvářejí tuto vitalitu. V jiných případech může tělo zcela překonat rakovinu a dosáhnout čistého rychlého přeletu bez konvenční onkologické léčby. Tomu se říká „spontánní remise“.

Jako pacient s rakovinou a holistický lékař, který investoval do integračního, základního přístupu k léčení rakoviny, je pro mě skličující slyšet konvenční lékařské tvrzení, že jakmile je někomu diagnostikována rakovina, „je vynesen ortel“, takže fungovat s faktory životního stylu je marné. Tato víra nebere v úvahu vrozenou léčivou schopnost těla. Měli bychom se věnovat studiu zdraví stejně jako nemoci, řešení bezprostředních příčin stejně jako léčení hlavních příčin.

Rakovina je ve své genezi epigenetické onemocnění karcinogenního vystavení. Ve svém plném vyjádření je rakovina stavem bezprostředních příčin. Ať už je to závislost na nezdravém jídle nebo ohromující stres, bezprostřední příčina se neobjeví na typické onkologické schůzce. To nejsou záležitosti, které se snadno řeší v krátké konzultaci zaměřené na léčbu nemocí. Ale pokud rozšíříme naši pozornost na posílení zdraví, najednou se tyto faktory stanou rozhodujícími překážkami pro komplexní zotavení.

Překlad: Martin Kirschner (www.vipnoviny.cz), Zdroj: theepochtimes.com

Sdílet článek na sociálních sítích:

O BRANDON LAGRECA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.