Pondělí , 27 března 2023

Technologie ochranných krytů pro mobily od Apple

Autor: Martin Kirschner.

Kryty na mobil můžou mít různé funkce, než je ochrana před nárazy.

Už dávno pominula doba, kdy kryty na mobily plnily funkci ochrany proti nárazům. V dnešní době pokročila technologie dále a z ochranných krytů na mobily se staly muti-funkční zařízení. Pojďme se společně podívat, jaké funkce kryty na iphone od spolešnosti Apple plní.

Proti nárazu

Pojďme se podívat na základní funkci krytů a to je ochrana proti pádům a nárazům. Pokud rádi sportujete a holdujete extrémním sportům, pak nejlepším řešením pro vás jsou odolné kryty. Ty bychom mohli dělit podle druhu materiálu z kterého jsou vyrobené. Protinárazový kryt může být vyroben z plastu, tvrzeného plastu, kůže, polyuretanové kůže, nebo ze silikonu.

Zvláštní třídou jsou pak superodolné kryty z polykarbonátové oceli a plastu.

Extrémně odolný obal z polykarbonátové ocely dokonale ochrání váš mobil (Zdroj: appleking.cz)

Voděodolné a vodotěsné

Další úrovní krytů jsou voděodolné a vodotěsné kryty. Voděodolné kryty ochrání váš mobil proti dešti a vlhku. S vodotěsnými kryty již můžete například fotit nebo točit video pod vodou. To ocení především potápěči a příznivci jiných extrémních sportů.

Voděodolný kryt na iphone je fajn, ale pouze s vodotěsným pouzdrem můžete pod vodní hladinou bez obav pořizovat snímky (Zdroj: appleking.cz)

Na ruku – běh a další sporty

Pro někoho může být otrava mít svůj mobil uložený po kapsách. Proto existuje obal na iphone, který si můžete připevnit na ruku (například při běhu kdy vám aplikace měří tep, uběhnuté kilometry atd.), nebo na kolo.

Mějte mobil připevněný na kole před sebou a využijte například možností GPS aplikací (Zdroj: appleking.cz)

S bezdrátovým nabíjením

Určitě se vám každému z vás stalo, že jste nemohli najít nabíječku, aby jste si mohli nabít mobil. S krytem, který má funkci bluetooth bezdrátového nabíjení vám tato starost odpadá.  Vyřešíte tak dvě mouchy jednou ranou – ochranu a nabíjení telefonu. Některé z těchto krytů mají také klávesnici a psací péro určené na display. Tato funkce vytvoří z vašeho Apple mobilu v podstatě mikropočítač.

Vytvořte si z vašeho Apple mobilu mikropočítač s bezdrátovým nabíjením (Zdroj: appleking.cz)

Závěr

Jak můžete vidět, tak v dnešní době plní kryty na iphone řadu funkcí. Už nechrání pouze před pády a nárazy. Inteligentní obaly na iphone současně dokáží váš mobil chránit před vodou, což může být velkým přínosem například pro potápěče.  Jiné kryty vám umožňují komfort v tom, že nemusíte mít mobil uschován v kapse, nebo jej držet v ruce. Kryt vám umožní připevnit mobil na ruku, nebo na kolo, což ocení především příznivci bikingu. No a poslední kategorii by ocenil především Nikola Tesla a tím je bezdrátové nabíjení.

Věřím, že si každý přijde na své a vybere si kryt, který odpovídá jeho přáním a potřebám.

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.