Pondělí , 27 března 2023

Vídeň nejenže ruší povinné nošení roušek, ale také je zakazuje ve veřejné dopravě

Každý kdo chce nadále nosit roušku bude potřebovat lékařské potvrzení!

Rakouské město Vídeň konečně zrušilo svůj dlouholetý požadavek na nošení roušek ve veřejné dopravě.

Nyní město dokonce zakázalo nošení roušek a varovalo, že kdokoli, kdo je přistižen, že ji nosí, může dostat pokutu až 150 eur, uvádí zpráva rakouského listu Kurier.

Vídeň zrušila svou politiku povinných masek ve veřejné dopravě 1. března, měsíce poté, co zbytek Rakouska zrušil podobné požadavky.

Breitbart hlásí: Dříve mohli lidé s lékařskou výjimkou obejít požadavek povinné masky. Nyní, díky zákonu proti maskovaní, ti, kteří si přejí nadále nosit roušky, budou potřebovat lékařské potvrzení. Vyplývá to ze zákona, který v roce 2017 schválila konzervativní Rakouská lidová strana (ÖVP) a její koaliční spojenci populistické Strany svobody (FPÖ).

Zákon, který se jmenuje AGesVG, byl původně navržen s cílem zastavit nošení celooblyčejových islámských závojů, jako je nikáb a burka, ale týká se všech masek, které zakrývají obličej nositele.

Podle německého magazínu Der Spiegel rakouská vláda hledá způsob, jak současný problém obejít pro ty, kteří si přejí nadále nosit roušky ve veřejné dopravě, a ministerstvo vnitra požádalo policii, aby těm, kdo nosí roušky, dala prostor.

„Při aplikaci AGesVG bude policie zasahovat přiměřeně, zejména v následujících měsících. Pokud osoba dokáže věrohodně uvést zdravotní odůvodnění, nejedná se o žádný správní delikt,“ uvedlo ministerstvo.

Od roku 2017, kdy byl zákon proti maskování uveden v platnost, byl několikrát porušen, často jako protest muslimů proti němu.

Švýcarská islamistická aktivistka Nora Illiová byla jednou z těch, kdo úmyslně porušili zákon v listopadu 2017, když byla krátce zadržena rakouskou policií při procházce na centrálním náměstí Stephanplatz ve Vídni.

Konec povinnosti nosit roušky ve Vídni znamená smrt jednoho z posledních zbývajících omezení koronaviru platných v Rakousku, členském státě Evropské unie, který se kdysi pokusil zavést vakcíny proti koronaviru povinné pro všechny Rakušany starší 18 let, čímž vyhrožoval těm, kteří tak neučiní, že jim budou udělen pokuty a případné tresty odnětí svobody.

Překlad: Martin Kirschner (www.vipnoviny.cz), Zdroj: newspunch.com

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.