Pondělí , 27 března 2023

5 mých oblíbených knih o osobním rozvoji

Autor: Martin Kirschner.

Pomocí knih o osobním rozvoji dosáhnete mistrovství v jakékoliv oblasti. (Public Domain)

Osobní rozvoj je metoda, jak se v určité oblasti života zdokonalit a posunout se dál. Může se jednat o oblast financí, zdraví, štěstí, sebevědomí, nebo také duchovna. Pro ty co si tyto oblasti života chtějí zdokonalit, jsem připravil soupis mých pěti nejoblíbenějších knih o osobním rozvoji z poslední doby.

1) Důmyslné umění, jak mít všechno u prdele – Mark Manson

Jedna z nejlepších knih co jsem kdy četl. V knize Mark Manson mluví zcela otevřeně o životě. Vysvětluje, že život je utrpení a tak by se lidé neměli snažit, být neustále pozitivní, protože falešná pozitivita vás v životě šťastnějším neudělá. Stejně tak by člověk měl mít „u prdele“ to, co si o vás ostatní myslí a nesnažit se všem zavděčit.

Kniha je také dobrým pomocníkem na zdolávání překážek. Bude vás inspirovat v tom, abyste se pustili do riskantních podniků a měli přitom „u prdele“ případný neúspěch, protože kdo nic nezkusí, ten nic nezíská.

Tuto knihu jsem četl naprosto lehce a se zaujetím. Je v ní tolik pravdy, kterou vám jen tak nikdo napřímo neřekne, protože pro někoho může jít o kontroverzní téma.

2) Život s vysokou inteligencí – Monika Stehlíková

Pokud jste nadaný člověk, nebo člověk s vysokou inteligencí, tak vám tato kniha pomůže pochopit své vnitřní procesy. Dozvíte se, jak inteligentní lidé přemýšlejí, jednají a čím se od běžných lidí liší.

Kniha vlastně vysvětluje, že nadaní lidé jsou často podceňováni a někdy ani nadaní lidé nevědí, že jsou nadaní. Proto díky této knize můžete na základě srovnání se sebou samým pochopit, jestli jste nadaný člověk, nebo ne.

Autorka knihy je psycholožka Monika Stehlíková, která je celosvětově známá odbornice na nadané lidi. Kniha se četla snadno a lépe mi pomohla poznat sám sebe.

3) Továrna na sny – Songe Anie

Dílo české spisovatelky popisuje její příběh, jak spolu s manželem rozjeli online podnikání a odstěhovali se na Bali. Získáte tak inspiraci, jak jít za finanční a životní svobodou.

Kniha je napsaná v bohémském stylu. Jedná se o oddechové čtení, které vás inspiruje.

4) Kód vyjímečnosti – Vishen Lakhiani

Dalo by se říct, že tato kniha popisuje úspěch a štěstí z duchovního hlediska. Spojuje vlastní zkušenosti z východních a západních tradic. Naučí vás myslet způsobem, největších nekonfortních mozků.

Vishen Lakhiani je ředitel úspěšné firmy Mindvalley, v současnosti jeden z předních představitelů oboru „osobní rozvoj“. Ve své knize bourá konvenční přístup ke světu.

Kniha se četla lehce. Zajímavé byly také rozhovory s úspěšnými osobnostmi (např. Richard Branson) s kterými Lakhiani dělal rozhovor.

5) Sedm duchovních zákonů úspěchu – Deepak Chopra

Opět kniha, která radí, jak být šťastným a úspěšným z duchovního pohledu. Pokud jste četli knihu Tajemství, tak je to velmi podobné. Na druhou stranu je tato kniha více zaměřená na finanční úspěch.

Dozvíte se tak o zákonu potenciality, dávaní, příčiny a následku, nejmenšího úsilí, úmyslu a přání, nepřipoutanosti a také o zákonu dharmy (účelu života).

Choprovo dílo oslovilo miliony čtenářů a patří bezpochyby k nejvyhledávanějším a nejprodávanějším knihám ve svém žánru. Určitě dobré čtení, třeba někam na dovolenou.

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.