Neděle , 26 března 2023

5 tipů, jak zpomalit proces stárnutí

Autor: Martin Kirschner.

 

„Být stále mlád, to bych si přál, být stále mlád.“

Tato slova zmiňuje Karel Gott ve své písni s názvem „Být stále mlád“. Na světě existují lidé, kterým je třeba padesát let, ale vypadají na třicet. Odvážím se tvrdit, že mezi tyto lidi patřím i já, jelikož na svůj oficiální věk vypadám moc mladě.

Proto budu s vámi sdílet pár svých tipů, jak si mládí udržet. Tyto tipy bychom mohli rozdělit na mentální a fyzické.

Mentální

Nepřipomínejte si svůj věk

V různých duchovních kruzích se říká, že by člověk neměl slavit narozeniny. Narozeniny vám totiž připomínají váš současný věk a to vám na mentální úrovni připomíná stáří, které se pak reálně promítne do vašeho života.

Možná, že se vám stalo, že vám někdy lidé říkali věty tipu: „Tak jsme zase o rok starší.“, „Stáří už klepe na dveře.“ atd., anebo vy sami si říkáte věty tipu: „Už mi je tolik let. To jsem ale stará/rý“ Všechny tyto věty do vás programují proces stárnutí, i když si to možná ani neuvědomujete.

Proto je nejlepším lékem na stárnutí nepřipomínat si věk a nespojovat si s ním to, jak byste v tomto věku měli vypadat, podle běžných společenských měřítek.

Meditujte

Řekněme, že v lidském těle se dvakrát za den zrodí a zanikne lidská buňka. Meditace má ten účinek, že zpomaluje metabolismus, díky čemuž mají lidské buňky delší životnost. Delší životnost lidských buněk, má za následek i delší životnost lidského těla a zpomalení procesu stárnutí.

Já třeba praktikuji meditace a chi kung od Falun Gongu o kterém je všeobecně známé, že má blahodárný vliv na zdraví, krásu a dlouhověkost.

Fyzické

Příroda

Příroda má obrovskou léčivou a regenerační schopnost. Úplně TOP je chození bosky v přírodě, kdy dochází k uzemnění a načerpaní energie přírody skrze plosky nohou do vašeho těla. Stejně tak voda má silný očistný účinek. Když toto zkombinujete, tak získáte obrovský příliv energie a elánu.

Proto zvlášť teď v letních měsících chodím pravidelně na přírodní koupaliště, kde jsem třeba celý den. Na koupališti můžu cvičit, číst si, plavat, nebo jen tak odpočívat. Hlavní je, že jsem celý den v přírodě, což mě nabíjí a regeneruje.

Zdravá bezmasá strava

Je prokázáno, že bezmasá strava prodlužuje lidem život. Konec konců už i dnešní věda potvrzuje, že lidské tělo není stavěno na příjem masa, což je popsáno v dokumentu Ti kdo mění svět. V masu jsou totiž obsaženy stresové hormony (hormony smrti), které lidé skrze konzumaci tohoto masa dostávají do těla. To má za následek časté nemoci a zrychlovaní procesu stárnutí.

Proto já osobně omezuji konzumaci masa na úplné minimum a snažím se jíst zdravou vegetariánskou stravu. Je skvělé si udělat ráno ovocný rozmixovaný koktejl, ať získáte příliv energie na celý den. Na večeři si zase můžete udělat šopský, rajčatový, nebo okurkový salát.

Kosmetika nejvyšší jakosti

Zatímco některé firmy chrlí do prodeje levnou kosmetiku, která má slabý účinek a o jejich nezávadnosti lze polemizovat, tak naopak kvalitní výrobky pro osobní péči, které jsou dělány podle tradičních přírodních receptur, se postarají dokonale o vaši pokožku a váš vzhled.

Za sebe můžu doporučit třeba mýdlo s olivovým olejem a bahnem z mrtvého moře, které regeneruje, chrání buňky a bojuje proti stárnutí. Takže je dobré se tímto mýdlem celý namydlit, počkat pár minut, ať mýdlo může působit a pak jej ze sebe smýt.

Ženy zase mají rády krémy, tak zde bych zase doporučil krém, který mají vysoký obsah vitamínu C a E v kombinaci s bambuckým máslem.

Tuto kosmetiku nejvyšší jakosti a mnoho jiných omlazujících přípravků si můžete pořídit u firmy Sabon, která vyrábí kosmetiku, podle tradiční australské receptůry.

Závěr

Pokud se chce člověk udržet neustále mladý, tak musí zapojit holistický přístup. Je třeba pečovat o svého ducha a své tělo, které je potřeba udržovat v neustále svěžesti a tyto metody vám to umožní.

 

 

 

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.