Úterý , 28 března 2023

6 přírodních alternativ ibuprofenu podpořených klinickým výzkumem

Existuje několik alternativních způsobů léčby bolesti, které nemají smrtelné vedlejší účinky jako ibuprofen, včetně arniky, o níž studie z roku 2007 zjistila, že může léčit osteoartrózu zápěstí.
Existuje několik alternativních způsobů léčby bolesti, které nemají smrtelné vedlejší účinky jako ibuprofen, včetně arniky, o níž studie z roku 2007 zjistila, že může léčit osteoartrózu zápěstí.

Léky proti bolesti způsobují každý rok tisíce úmrtí souvisejících s kardiovaskulárními chorobami.

S rostoucím povědomím veřejnosti o smrtelných vedlejších účincích spojených s pravidelným užíváním syntetických léků proti bolesti, jako je ibuprofen, nebyla potřeba přírodních alternativ založených na důkazech nikdy větší.

Lidé si obecně myslí, že volně prodejné léky jsou bezpečnější než léky předepsané lékařem. Bohužel to neplatí pro léky, jako je ibuprofen, konzumované v miliardových dávkách ročně a zodpovědné za tisíce úmrtí souvisejících s kardiovaskulárními chorobami ročně.

Věděli jste, že trhák Vioxx společnosti Merck způsobil v letech 1999 až 2003 více než 27 000 úmrtí a infarktů? Ve skutečnosti to byl David Graham, výzkumník v oblasti bezpečnosti léků z FDA, kdo v roce 2004 na slyšení v Kongresu na tuto agendu upozornil a odhadl, že více než 60 000 Američanů zemřelo v důsledku použití jejich léků a nečinnosti FDA kolem jejich dobře známých vedlejších účinků.

Co to má společného s ibuprofenem? Vědci vědí, že ibuprofen je minimálně stejně nebezpečný jako Vioxx už minimálně šest let. Miliony lidí však nadále užívají tuto drogu denně, aniž by obdrželi adekvátní varování.

Pro více informací si můžete prohlédnout online databázi ibuprofenu GreenMedinfo. Shromažďuje recenzovaný výzkum o souvislosti mezi užíváním ibuprofenu a více než 30 různými stavy.

Vezmeme-li v úvahu skutečnou noční můru nežádoucích účinků spojených s užíváním ibuprofenu, přísluší jak lékařům, tak zdravotníkům, aby našli bezpečnější alternativy, i když to znamená vrátit se k časem testované, multikulturně ověřené tradici bylinné medicíny.

5 klinicky ověřených přírodních alternativ, které stojí za zvážení:

Arnika: Studie z roku 2007 zjistila, že arnika, aplikovaná lokálně, byla stejně účinná jako ibuprofen pro zmírnění příznaků spojených s osteoartrózou zápěstí a s menšími vedlejšími účinky.

Zázvor: Studie z roku 2009 zjistila, že zázvor byl účinný jako ibuprofen při bolestech spojených s obtížnými menstruačními cykly (dysmenorea).

Kurkuma: Studie z roku 2014 zjistila, že extrakty z kurkumy byly stejně účinné jako ibuprofen pro zmírnění příznaků osteoartrózy kolena.

Tymián: Studie z roku 2004 zjistila, že extrakt z tymiánu byl stejně účinný jako ibuprofen při snižování bolesti a příznaků křečí spojených s obtížnými menstruačními cykly (dysmenorea).

Omega-3 mastné kyseliny: Studie z roku 2006 zjistila, že suplementace omega-3 mastných kyselin rybím olejem pomohla pacientům neurochirurgie snížit jejich potřebu léků a výsledky jsou v souladu s předchozím výzkumem, který naznačuje bolest zmírňující účinky přinejmenším stejně jako ibuprofen.

Skořice: Studie z roku 2015 zjistila, že skořice je stejně účinná jako ibuprofen při bolestech spojených s obtížnými menstruačními cykly (dysmenorea).

Pro související výzkum použijte databáze GreenMedInfo o přírodních protizánětlivých a analgetikech. Zvažte také, že ibuprofen není jediným NSAID s oslabujícími a dokonce smrtelnými vedlejšími účinky. Zjistěte více o nebezpečích této chemické třídy, včetně aspirinu, v naší databázi NSAID.

Sayer Ji je zakladatelem Greenmedinfo.com, recenzentem International Journal of Human Nutrition and Functional Medicine, spoluzakladatelem a generálním ředitelem Systome Biomed, místopředsedou představenstva National Health Federation a členem řídícího výboru Global GMO Free Coalition. Tento článek byl původně publikován na GreenMedinfo.com

Překlad: Martin Kirschner (www.vipnoviny.cz), Zdroj: theepochtimes.com

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Autor: Sayer Ji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.