Středa , 29 března 2023

9 mých nejoblíbenějších knih pro osobní rozvoj

autor: Martin Kirschner.


Chtěl bych se s vámi podělit o informace z šesti knih, které jsem nedávno četl a které mi pomohly k mému osobnímu rozvoji. Těchto pět knih mi otevřelo oči o tom, jak myslí úspěšní a bohatí lidé. Možná i vám by neuškodilo si některou z těchto knih přečíst a nahlédnout do zákulisí myšlení úspěšných lidí.

Pixmac000079630273

Čtyřhodinový pracovní týden – autor Tim Ferris

Jedná se o moji nejoblíbenější knihu, co se osobního rozvoje týče. Napsal ji Tim Ferris, který podniká a svůj život si nastavil tak, že pracuje maximálně čtyři hodiny týdně a přitom vydělává více peněz než jiní, kteří pracují třeba celý týden. Pracovat málo a vydělávat hodně je základním kamenem této knihy. V této knize se navíc dočtete jak, podnikat odkudkoliv, jak využít outsourcingu v podnikání a jak se stát nezávislým na systému. Vše je v knize podloženo praktickými příklady ze života Tima Ferrise, nebo jeho přátel.

Rozhodně tuto knihu doporučuji hlavně lidem, které nebaví pracovat od nevidím do nevidím a kteří se chtějí vymanit z tohoto systému zotročení.

Myslete na velké cíle a dobře se bavte – autor Donald Trump

Jedná se o Audio knihu, která vám vysvětlí, že pokud chcete dosáhnout velkých cílů, tak musíte myslet ve velkém. Tuto myšlenku právě zastává Donald Trump, který mimochodem tento rok kandiduje na prezidenta Spojených států. Když se jedna agentura, která pořádá vzdělávací kurzy, zeptala Donalda Trumpa, jestli by neudělal přednášku pro 250 lidí o podnikání a že by mu za to dali provizi 10 000 dolarů, tak se jim vysmál. Řekl: ,,Sežeňte stadión, kde udělám přednášku pro 20 000 lidí a chci za to provizi 1 milión dolarů“. Agentura to udělala a sama na tom vydělala 100 x více peněz, než měla původně v úmyslu vydělat.

V této knize se dočtete o začátcích a průběhu podnikaní tohoto stavebního magnáta, jaký má přístup k zaměstnancům a spousty dalších zajímavých informací z oblasti podnikání ve vysokých kruzích.

Svět je plochý – Bob Friedman

Novinář Bob Friedman procestoval celý svět a navštěvoval firmy, které outsourcovali jiným firmám na druhém konci světa určitou část jejich podnikání. Po přečtení této knihy si uvědomíte, že se nemusíte vázat na domácí trh, ale že můžete využívat výhod (nízkých cen a vysokých zisků) z celého světa, například v oblasti outsorcingu, prodeje, výroby, služeb a jiných věcí.

V praxi to vypadá tak, že zboží vám vyrobí v Číně a vy ho prodáte v USA, kde mimo jiné budete mít založenou firmu a bankovní účet. Účetnictví a zákaznickou podporu Call Centra vám udělají v Indii a vy budete podnikat např. z ČR.

Když jsem tuto knihu četl, tak mi tento způsob podnikání přišel neuvěřitelný. Budete se ale divit, kolik firem takto podniká.

Princip 80/20 – Richard Koch

Kniha je inspirovaná Paretovým pravidlem Vilfréda Pareta italského ekonoma a sociologa, který koncem 19. století zjistil, že v Itálii je 80 % bohatství v rukou 20 % lidí. Obecně lze Paretovo pravidlo vyjádřit tak, že 20 % příčin způsobuje 80 % výsledků, nebo že 20% práce představuje 80% zisků, nebo že pouhých 20 % přátel pro nás představuje 80 % přidané hodnoty.

Obecně lze toto pravidlo obrátit i tak, že 80 % příčin představuje pouze 20 % výsledků. Podle Richarda Kocha ten, kdo toto pravidlo aplikuje do svého života, tak se jeho život, vztahy a podnikání stanou efektivnějšími. Tímto pravidlem se inspirovala i řada úspěšných firem

Štěstí doručeno – Tony Hiesh

Tato kniha popisuje život Tonyho Hieshe a vzestup jeho firmy Zappos, která je jednou z největších internetových obchodů s botami ve Spojených Státech. V knize se mimo jiné dočtete o netradiční filozofii firmy vůči zaměstnancům. Dalo by se říct, že u této firmy jsou na prvním místě zaměstnanci a jejich pohodlí, na rozdíl od Amazonu, kde jsou na prvním místě zákazníci.

Pokud jste četli knihy Podivín a Sedmidenní víkend, a tyto knihy se vám líbily, pak se vám určitě bude líbit i tato kniha. Inspirace Zapposem a Semcem vám ukáže na konkrétních příkladech, jak postavit dnešní pravidla podnikání doslova na hlavu a přitom prosperovat více než jiné firmy.

Globální samoobsluha - Jeff Bezos a věk Amazonu

Knihu napsal novinář Brad Stone, který často psal články o Amazonu pro Newsweek a New York Times. Popisuje bravurní schopnost Jeff Bezose a jeho špičkových manažerů, řešit na první pohled neřešitelné problémy v Amazonu.

Jeff Bezos jako první zrealizoval myšlenku elektronických knih a vytvořil elektronickou čtečku knih Kindle. V té době Amazon ovládnul 90 % trhu s elektronickými knihami a začal drtit tradiční prodejce tištěných knih. Prodejcům nezbylo nic jiného, než se k Amazonu přidat a prodávat tam své knihy, nebo zaniknout.

Závěrem

Doufám, že se vám některá z těchto knih bude líbit a že využijete v životě, práci a podnikání nabité znalosti. Pro začátek bych doporučil přečíst knihu Čtyřhodinový pracovní týden, která není nijak náročná a čte se jedním dechem.

Další knihy s podobnou tématikou, které jsem nečetl, ale můžu z doslechu doporučit, jsou Podivín, Sedmidenní víkend a Podnikaní z Pláže, které jsou v duchu podobné knize Čtyřhodinový pracovní týden.

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.