Pondělí , 27 března 2023

Benefity pro spánek: Péřové polštáře a přikrývky

Po staletí naši předci využívali peří od hus a kachen k tomu, aby si z nich dělali polštáře, přikrývky, nebo vycpávali zimní bundy. Z pozorování přírody zjistili, že když může být peří dobrým izolantem tepla a vlhkosti pro husy, tak může posloužit i lidem.

Současné vědecké výzkumy potvrzují to, co znaly již naše prababičky. Jde o mnohé benefity, které peří má například na náš zdravý a přirozený spánek. Pojďme si je podrobněji rozvést.

Co říká průzkum ADFC

Nedostatek spánku může ovlivnit lidský úsudek, náladu a schopnost učit se nebo uchovávat informace. Dlouhodobé problémy se spánkem mohou přispět k vážnějším zdravotním problémům, včetně chronických stavů, jako je hypertenze, cukrovka, deprese a obezita.

Důležitým krokem ke zdravějšímu životu je dobrý a přirozený noční spánek. V americkém průzkumu, který provedla ADFC, 70 % dotázaných spotřebitelů, kteří používají produkty z peří a prachového peří, souhlasilo s tím, že se jim lépe spí s péřovými lůžkovinami. Ale proč tomu tak je?

Přirozeně se přizpůsobují tělu

Produkty z peří a prachového peří mají nejen nejnižší uhlíkovou stopu ze všech výplňových materiálů – jsou přirozeně také pohodlnější! Měkkost péřových polštářů jim umožňuje přizpůsobit se tělu přirozeněji než mnoho polštářů ze syntetických vláken nebo pěnových polštářů, takže krční a ramenní svaly jsou méně namáhány, což poskytuje pohodlnější spánek a zlepšuje celkové zdraví.

Pomáhají regulovat tělesnou teplotu

Peří – nejlepší přírodní izolant – nejenže bezpracně hřeje, ale také pomáhá regulovat tělesnou teplotu přirozeným odvodem potu a pomáhá tak udržet spáče v chladu a pohodlí během teplejších měsíců. S peřovým povlečením se spotřebitelé již nemusejí obávat, že jejich spánek bude narušen tím, že se upocení uprostřed noci probudí, aby shodili přikrývku.

Hypoalergenní standardy

Přirozená prodyšnost péřových výrobků zabraňuje zachycování vlhkosti ve vláknech, které jinak mohou vytvářet prostředí, kde se daří roztočům. Pevně tkané látky, které obalují peří, mají navíc schopnost blokovat roztoče, díky čemuž je více nocí nerušeného spánku pro alergiky a astmatiky. Moderní techniky zpracování umožňují vyrábět materiály plněné peřím a prachovým peřím, které splňují hypoalergenní standardy.

Závěr

Výplňové materiály lůžkovin jakými jsou syntetická vlákna a pěna můžou skrytě a pomalu vypouštět nebezpečné chemikálie ohrožující vaše zdraví a kvalitní spánek. U přírodního materiálu peří vám nic takového nehrozí. Navíc díky moderním technologiím je možné zpracovat peřové lůžkoviny i pro alergiky.

Je však třeba mít na paměti, že i téměř bezúdržbové peří je potřeba občas vyčistit. Tím se například zabývá čistírna peří V POHO SPANÍ, specializující se na čištění peří a lůžkovin. Odborníci z této společnosti říkají:

„Peří má velmi dlouhou životnost, která je při běžném používání i desítky let. Aby Vám výrobky z peří vydržely dlouhou dobu a poskytovaly Vám kvalitní, klidný a zdravý spánek, potřebují speciální péči. Přirozené opotřebení při každodenním používání způsobuje částečný rozpad, slepování a shlukování peří. Peří ztrácí objem a výrobky z peří již neplní svůj účel. Doporučujeme proto nechat si vyčistit přikrývky v intervalu 3 až 6 let a u polštáře v intervalu 1 až 3 roky.“

Ceník čištění peří obvykle u solidní společnosti zahrnuje kompletní renovaci péřového výrobku. To znamená: párání původní sypkoviny, profesionální vyčištění vámi doneseného peří, novou sypkovinu, ušití výrobku a balné.

Pokud chováte husy, tak se můžete přihlásit na výkup peří. Nejen, že si vyděláte, ale také podpoříte výrobu dalších polštářů a dek z peří, které zajistí lidem zdravý a kvalitní spánek.

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.