V minulém článku jsme si rozebrali největší perly z knihy Jak zabránit klimatické katastrofě, kterou napsal Bill Gates. V tomto článku budeme také citovat z této knihy, ale tentokrát se více zaměříme na finanční a ekonomickou stránku „boje proti klimatickým změnám“. Dozvíte se, jakým způsobem chtějí globalisté zadlužit všechny lidi na světě, aby je mohli ovládat.
Nákladné snižování emisí
Gates v knize nabízí možnost snižovat emise pomocí technologie DAC:
„S využitím metody DAC by stálo nejméně 5,1 biliónů dolarů ročně, a to každý rok, kdy bychom vypouštěli emise. To je zhruba šest procent světové ekonomiky. Jedná se o obrovskou sumu a přesto by tato zatím spíše teoretická DAC technologie byla ve skutečnosti mnohem levnější než náklady na snižovaní emisí zavíráním celých sektorů ekonomiky, jak jsme učinili během pandemie covid-19“
Pro globalisti nehraje roli záminka. Ať už je to pandemie, globální oteplování, nebo třeba mimozemšťané, jejich cíl je jasný. Skrze škrcení ekonomiky chtějí všechny lidi finančně zruinovat a zadlužit. V budoucnu pravděpodobně přijdou a řeknou: „Máte na výběr. Buď zavřeme celou ekonomiku do lockdownů jako za Covidu, nebo budete platit vyšší daně pro boj proti klimatickým změnám.“ Jinak řečeno, „můžeš si vybrat kulku nebo provaz“.
Bezemisní příplatky
Gates ve své knize říká, že budou na bezemisní palivo zavedeny zelené příplatky:
„Průměrná maloobchodní cena za galon (3,8 litru) leteckého paliva ve Spojených státech posledních několik let drží kolem 2,22 dolaru. Vyspělá letecká biopaliva, jsou-li vůbec k dostání, stojí v průměru 5,35 dolaru za galon. Zelený příplatek za bezemisní palivo je rozdíl mezi těmito dvěma cenami, tedy 3,13 dolarů. Příplatek v tomto případě dosahuje více než sto čtyřicet procent.“
Asi byste spíše čekali, že když někdo bude chtít zavádět nové technologie pro „boj proti klimatickým změnám“, tak je bude dotovat, aby se implementování podpořilo a udržela se ekonomika. U globalistů je to právě naopak. Chtějí zavést zelené příplatky, aby lidem co nejvíc znemožnili cestovat, protože z finančního hlediska se to málokomu vyplatí. Dopravní společnosti tyto zelené příplatky budou muset zavést, protože jinak budou čelit obrovským pokutám. Ať už pokuty, nebo zelené příplatky, v obou případech to pro ně bude likvidační.
Přitom globalistům patří banky, kde by si peníze mohly vyťukat na počítači (takhle bohužel dnes peníze vznikají), takže dotovat tyto technologie by pro ně nebyl problém, pokud by ovšem skutečně chtěli „zachraňovat planetu“.
Příplatky na elektřinu
Gates ve své knize říká, že zelené příplatky budou zavedeny také na elektřinu:
„Jak vysoké jsou příplatky? Přejde-li celá Amerika na výrobu elektřiny z bezúhlíkových zdrojů, průměrné maloobchodní ceny energií se zvednou o 1,3 až 1,7 centu za kilowatthodinu, tedy zhruba o patnáct procent víc, než lidé platí dnes. Průměrná domácnost zaplatí za zelené příplatky osmnáct dolarů měsíčně, což si většina Američanů může bez potíží dovolit. Výjimku tvoří nízkopříjmové skupiny, které již nyní utrácejí za energie desetinu svého příjmu.“
Další důkaz toho, že globalistům nejde o nic jiného, než tahat z lidí peníze. Úsměvné je, jak Gates lituje lidi, kteří „dnes platí za energie desetinu příjmů“. To asi mluví o svých chudácích kamarádech, kteří neměli to štěstí stát se miliardáři a skončili jenom jako milionáři. Pane Gatesi představte si, že jsou lidé například v České Republice, kteří platí celý příjem za elektřinu. A to je ČR největším vývozcem elektřiny v EU. Pořád je vám to málo?
To co říká Gates jsou pouhé odhady. Ve skutečnosti bude elektřina tak drahá, že si ji lidé nebudou moci dovolit zaplatit, což už koneckonců vidíme dnes.
Gates také v knize přiznává: „Sečteno podtrženo, ekonomika není na naší straně. Čím blíž budeme stoprocentní čisté energií, tím větší a dražší problém začne nestálost představovat.“
Vše zastaralé musí pryč
Gates ve své knize dále říká, že elektrárny, které by nám mohli sloužit další desetiletí budeme muset zavřít:
„Kromě urychleného zavádění nových technologií se vlády budou muset zbavit také neefektivních zařízení na fosilní paliva – elektráren nebo automobilů – mnohem rychleji než za normálních okolností. Postavit elektrárnu stojí hodně peněz. Energie, kterou vyrábí , bude levná jen za předpokladu, že můžete náklady na výstavbu rozložit na celou délku jejího produktivního životního cyklu. Dodavatelé energií a jejich regulační agentury proto neradi ukončují činnost fungující elektrárny, která by mohla být v provozu ještě několik dalších desetiletí. Vládní pobídky, daňové zákony nebo nařízení mohou tento proces urychlit.“
Takže globalisté chtějí zrušit elektrárny, které by „mohli sloužit ještě několik desetiletí“. To je nejenom zmaření investice, ale také mrhaní peněz daňových poplatníků. Navíc daňoví poplatníci budou muset financovat zavádění nových elektráren a technologií v rámci „boje proti klimatickým změnám“.
Budete si brát půjčky na elektřinu
Gates ve své knize prozrazuje, že si lidé budou muset brát půjčky, aby měli na elektřinu:
„Kolik si asi připlatíte na účtech na elektřinu? To záleží na dvou faktorech: Jaká bude cena baterie a jak dlouhá doba uplyne, než ji budeme muset vyměnit? Řekněme, že cena baterie s výkonem jedné kilowatthodiny bude sto dolarů. (Ve svém střízlivém odhadu budu ignorovat skutečnost, že si na ni někteří lidé budou muset brát půjčku) Její životnost bude zhruba tisíc nabíjecích cyklů. Kapitálové náklady na baterii s výkonem jedné kilowatthodiny tedy budou sto dolarů na tisíc cyklů, což dělá deset centů na kilowatthodinu. To jsou další vícenáklady kromě těch na samotnou výrobu energie, které jsou v případě solární energie něco okolo pěti procent na kilowatthodinu. Jinými slovy, elektřina uložená na noc nás bude stát třikrát tolik co během dne. Pět procent při výrobě a deset procent při skladování, to dohromady činí patnáct procent.“
Celý svět si tedy bude muset pod hrozbou pokut kupovat obří baterie pro ukládaní sezónní energie (vítr a slunce). Když bude po bateriích velká celosvětová poptávka, tak bude také raketově růst jejich cena. Proto Gatesův výrok 100 dolarů za baterii berte hodně s rezervou. Navíc tyto baterie budou mít omezenou životnost, takže si je budete muset opakovaně kupovat. Připočtěte už tak drahou energii díky zeleným příplatkům a vyjde vám, že většina lidí, kteří se nenarodili se zlatou lžičkou v puse, si bude muset na elektřinu brát půjčky.
Gates ve své knize přiznává, že tento model je dlouhodobě neudržitelný, ale zároveň dodává, že nám nic jiného nezbyde, než tento šílený plán realizovat:
„Představte si Tokio budoucnosti, které získává všechnu elektřinu pouze z větrných elektráren. (Japonsko má skutečně dostatek větru jak na pobřeží, tak i na moři) Jednou v srpnu na vrcholu cyklonové sezony udeří obrovská bouře. Nárazy větru jsou velmi silné a je pravděpodobné, že všechny neodstavené větrné turbíny roztrhají na kusy. Představitelé města se proto rozhodnou vyřadit turbíny z provozu a spoléhat pouze na elektřinu uskladněnou v nejlepších velkokapacitních bateriích, které mají k dispozici. Nabízí se otázka: Kolik baterií bude potřeba, aby dokázaly zásobovat Tokio energií na tři dny než ustoupí bouře a bude možné opět zapnout turbíny? Odpověč zní více než čtrnáct miliónů baterií. To je větší kapacita akumulatorů, než se jich na světě vyrobí za desetiletí. Nákupní cena by dosahovala čtyř set miliard dolarů. Vzhledem k průměrné životnosti baterií by to stálo více než sedmadvacet miliard dolarů ročně. A to jsou jen investiční náklady na baterie – částka nezahrnuje výdaje na instalaci a údržbu. Uvedený příklad je čistě hypotetický. Nikdo by asi vážně neuvažoval o zásobovaní Tokia pouze elektřinou z větrných elektráren nebo ukládaní energií do baterií, které máme k dispozici dnes. Chci tím poukázat na zásadní problém: Ukládat elektřinu ve velkém množství je nesmírně složité a finančně náročné. Chceme-li však v příštích letech vyrábět významný podíl čisté energie z nestálých obnovitelných zdrojů, nic jiného nám nezbyde.“
Závěr
Jak tedy z knihy Billa Gatese vyplývá, tak takzvaný „boj proti klimatickým změnám“ není nic jiného, než o ovládaní a zotročování obyvatelstva. Jak říká profesor Petr Staněk, tak dluhy jsou tím, čím nás globalisté ovládají/zotročují a agenda Green Dealu je efektivním způsobem, jak toho ještě více dosáhnout.
Facebook komentáře