Neděle , 26 března 2023

Co můžete dělat, když nejste sexuálně spokojeni ve svém vztahu

Prvotní zamilovanost se může časem ztratit a to může mít negativní vliv na váš život. Víme jak to napravit.

Sex může být romantický, zábavný nebo dokonce vzrušující, ale někdy to není ani jedno z toho. Někdy je to prostě nuda. Podle údajů v Journal of Sex Research je ve svém současném vztahu sexuálně nespokojených 27 procent žen a 41 procent mužů.

Od nedostatku času až po zdravotní potíže, existuje mnoho pádných důvodů, proč jiskra může z ložnice vymizet.

Ponoříme se do králičí nory, abychom probrali problémy, které stojí za nudným sexem, jak probrat sexuální nespokojenost s partnerem a způsoby, jak znovu okořenit svůj sexuální život.

Co vy a váš partner považujete za nudné?

Sexuální chutě a potřeby se liší, takže to, co uspokojuje jednoho člověka, nemusí uspokojovat druhého. Podobné problémy ale mohou mít různí lidé, kteří již nejsou ve svých vztazích sexuálně spokojeni.

Uspěchaný život může znamenat, že trávíte méně času v ložnici. Sex vám může připadat spíše jako práce než jako zábava. Možná máte roky stejný druh a styl sexu. Všechny tyto faktory mohou způsobit, že sex bude méně vzrušující.

Pokud vám chybí jiskra mezi vámi a vaším partnerem, nejste sami. Pro některé lidi konec líbánkové fáze signalizuje konec vzrušujícího sexu. Ale můžete najít způsoby, jak problém vyřešit.

Základní problémy nudného sexu

Odhalit důvody, proč se váš sexuální život stal nevýrazným, může být skličující, ale existuje několik možných příčin sexuální nespokojenosti.

Běžné zdravotní stavy mohou být základem méně než uspokojivého sexuálního života. Například porucha pozornosti s hyperaktivitou (ADHD) může způsobit sexuální dysfunkci různými způsoby.

Někdo s ADHD může být hypersexuální a více se zaměřuje na porno místo na svého partnera. ADHD může také vést k hyposexualitě, což může vytvořit rozkol mezi partnery, kteří tím pádem nemají stejné libido.

U žen s vaginou není bolest při sexu zcela neobvyklá a bolest při vaginální penetraci může vést k vyhýbání se sexu. Muži s penisy mohou také pociťovat bolest při sexu. Když se někdo vyhýbá sexu, jeho partner se může cítit nespokojený nebo nechtěný.

Některé stavy duševního zdraví, jako je deprese a úzkost, se mohou projevit i v ložnici. Jedna studie zjistila, že zesílené příznaky deprese byly spojeny s poklesem sexuální a vztahové spokojenosti.

Další studie s více než 93 000 účastníky zjistila, že snížený spánek z nespavosti vedl ke snížení sexuálních funkcí.

Diskutujte o tom, jak se cítíte se svým partnerem

Pokud máte pocit, že se váš sexuální život stal nudným, prvním a nejdůležitějším krokem je otevřená, upřímná diskuse s partnerem. Komunikace je nezbytnou součástí dobrého a zábavného sexu.

Je důležité přistupovat k rozhovoru z nehodnotícího hlediska. Pokud jsou změny ve vašem sexuálním životě způsobeny zdravotním problémem, projevení vaší podpory  partnerovi může u něj vyvolat zásadní zvrat.

Zde je několik možných způsobů, jak zahájit konverzaci:

„Všiml jsem si, že to mezi námi v poslední době neklape. Je všechno v pořádku?"

„Nemohli jsme teď spolu trávit tolik intimního času jako dřív. Nebude ti vadit, když si o tom promluvíme?"

„Opravdu mi chybí jiskra mezi námi a rád bych to vrátil. Mohli bychom zkusit pár nových věcí v ložnici?"

Pokud vás zraňují změny ve vašem sexuálním životě, je důležité dát o tom svému partnerovi vědět. Otevřené vyjádření svých pocitů může dát vašemu partnerovi šanci udělat pozitivní změny.

Způsoby, jak okořenit svůj sexuální život

Pokud jste nespokojeni se svým sexuálním životem, existuje spousta věcí, které můžete udělat, abyste do ložnice vrátili vzrušení.

Vyhledejte léčbu zdravotních problémů

Pokud existuje zdravotní důvod pro změny ve vašem sexuálním životě, vyhledání léčby může zlepšit vaši spokojenost. Například jedna studie zjistila, že kognitivně behaviorální terapie zlepšila sexuální funkce, depresi a symptomy úzkosti u lidí s vaginismem.

Přijměte komunikaci o sexu

Něco tak jednoduchého, jako je nedostatek komunikace, může způsobit rozdíl mezi dobrým a špatným sexem. K sexuálnímu uspokojení přispívá mnoho faktorů a diskuse o tom, co se vám líbí, nebo nelíbí a co u vás vyvolává vášeň, může vašemu partnerovi pomoci lépe vás uspokojit.

Udělejte si čas na vášnivý sex

Pokud máte vy a váš partner problém najít si čas na sex, můžete se cítit nespokojení. Sex vám také může připadat jako fuška, něco, co „musíte dělat“.

Když si vyhradíte čas na to, abyste si znovu užili sex, může vám to pomoci udržet věci vzrušující a uspokojující.

Vyzkoušejte hraní rolí v ložnici

Podle studie z roku 2017 hraní rolí vyzkoušelo zhruba 22 procent lidí. Díky hraní rolí můžete vytvářet a hrát vzrušující sexuální scénáře v důvěryhodném prostředí.

Pokud jste vy i váš partner otevření to zkusit, hraní rolí může pomoci zlepšit sexuální komunikaci a vášeň v jinak nudné ložnici.

Otestujte sex pomocí sexuálních pomůcek

Sexuální hračky mohou být skvělým doplňkem zdravého sexuálního života. Na trhu je mnoho druhů erotických pomůcek a nalezení takové, která bude stimulovat oba partnery, může udělat dobrý sex ještě lepší.

Prozkoumejte své (a vašeho partnera) výstřednosti

Výstřední sex není tak tabu, jak býval. Spousta párů se zapojuje do konsensuálního zkoumání výstředností jako vzrušující doplněk jejich sexuálního života.

Souhlas, hranice a komunikace jsou nejdůležitějšími faktory, když zkoumáte své oblíbené výstřednosti.

Promluvte si s odborníkem na duševní zdraví

Sexuální terapeut vám a vašemu partnerovi může pomoci odhalit a vyřešit problémy a vrátit vášeň do vašeho sexuálního života. Výzkum dokonce ukázal, že zlepšení duchovní a emoční inteligence může pomoci zlepšit sexuální uspokojení.

Závěr

Sex může začít být nudný z mnoha důvodů, včetně nedostatku času, ztracené vášně nebo dokonce zdravotního stavu. S upřímnou komunikací a správnými nástroji můžete do svého sexuálního života vrátit vášeň.

Zdroj: healthline.com

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.