Středa , 8 února 2023

Co radí Robert Kiyosaki, abyste se stali milionáři

Autor: Martin Kirschner.

Podnikatel, investor a kouč osobního rozvoje Robert Kiyosaki.

Robert Kiyosaki je podnikatel, investor, kouč osobního rozvoje a spisovatel. Po celém světě se prodaly milióny jeho knih. Jeho knihy jsou odrazovým můstkem pro každého člověka, který se chce stát milionářem a získat finanční svobodu. Rád bych s vámi sdílel některé jeho myšlenky, které vám pomůžou splnit si tento cíl.

Nejdříve si však řekneme, proč ještě stále nejste milionářem.

Lidé jako pracující opice

Někoho může urazit to, že Robert Kiyosaki někoho z vás nazve opici, ale má jasně vyhraněný názor na lidi, kteří dělají práci, která je nebaví a dělají to jenom proto, že potřebují zaplatit složenky:

„Domorodci v Africe a Asii používají tuto techniku k chytání opic už tisíce let. Lovec najde strom s malým otvorem v kmeni a vloží do něj ovoce nebo ořechy. Opice přijde, vsune ruku do díry a uchopí kořist. Pak však nemůže pěst, nyní sevřenou a plnou ovoce, nebo ořechů, vytáhnout z díry a zůstane uvězněná. Než by ovoce, nebo ořech pustila, kroutí se, tahá a natahuje, ale odmítá pamlsky pustit. Domorodci se vracejí a opici buď zabijí, nebo chytí.

Lidé se podobají opicím. Ale místo toho, aby lpěli na ovoci, nebo ořechách, lpí na jistotě zaměstnání, majetku a penězích. Vzhledem k nedostatku finančního vzdělání většina lidí, podobně jako uvězněná opice, stráví život jako otroci svých zaměstnavatelů a daňoví otroci svých vlád.“

Vzdělávací systém vytváří opice

Dále Robert Kiyosaki popisuje, proč lidé přemýšlejí a konají jako takzvaná opice:

„Proč ve školách neprobíhá žádné finanční vzdělávání?

Robert Kiyosaki: Učitelé ve školách vězní a cvičí opice. Jestliže bude mít člověk solidní finanční vzdělání, nebude tak velmi lpět na jistotě zaměstnání, stálé výplatě a penzi. Budete-li znát daňové zákony, nebudete platit zbytečně daně. Jestliže budete rozumět bankovnímu systému, nebudete šetřit peníze. Místo toho, abyste nazývali svůj dům aktivem, budete vědět, že to je pasivum. Pochopíte-li inflaci, nebudete se snažit žít pod své poměry. Místo toho, abyste se snažili dostat se z dluhů, naučíte se získávat dluh k získání bohatství. A nebudete bez rozmyslu dávat své peníze bankéřům na Wall Street, finanční plánovačům a realitním agentům v naději, že si zajistíte spolehlivý důchod.

Nejdůležitější je, že se budete ptát, proč chodíte do školy, kdo jsou vaši učitelé a kam vás jejich vzdělávání vede.“

Finanční krize

Podle mnohých analytiků přijde v blízké době další finanční krize. Finanční krize se v historii několikrát opakovaly. Pojďme se podívat na to, co za těmito finančními krizemi (které vždy zasáhnou každého pracujícího otroka) stojí podle Roberta Kiyosakiho:

„Skutečná finanční krize je krize vzdělávacího systému, který je zastaralý a odtržený od skutečného světa. Finanční krize neskončí, dokud naše školy nebudou informovat studenty o pravdách skrývajících se za pracovními místy, prací, daněmi a investováním. Je načase, aby naše školy přestaly cvičit studenty, aby se stali opicemi s pěstí uvězněnou v kmeni stromu.

Jestliže nebudeme učit lidi o penězích, budeme mít mnohem víc lidí, jako byl můj chudý otec, velmi dobrý, velmi vzdělaný, tvrdě pracující a čestný muž, ale člověk, který zemřel v hněvu na bohaté a v očekávání, že se o něj vláda postará.“

Tady bych řekl, že se Robert Kiyosaki mílí v jedné věci. To co se ve školách lidé učí, není o tom, že vzdělávací systém je zastaralý. Odtržený od skutečného světa však ano. Jsou to elity, které vlastní vzdělávací systém a které potřebují poslušné a finančně nevzdělané otroky (nebo jak říká Kiyosaki opice), které nemají ani ponětí o tom, jak spravovat finance a vytvářet finanční bohatství.

Jak se stát milionářem

Robert Kiyosaki rozděluje lidi do finančních skupin. Je to skupina (Z) zaměstnanec, (S) živnostník, (M) podnikatel a (I) investor. Pokud chce člověk zbohatnout, tak se musí přesunout z kvadrantu (Z) a (S) do kvadrantu (M) a (I):

„Finančně inteligentní osoba by měla chtít vědět, co se musí naučit, aby mohla působit v kvadrantech „M“ a „I“. Z kadrantů „M“ a „I“ se rekrutují nejbohatší lidé na světě, lidé, kteří vydělávají nejvíce a na daních platí nejméně.

V této knize získáte nefér výhodu tím, že pochopíte, co lidé z kvadrantů „M“ a „I“ vědí, že lidé z kvadrantů „Z“ a „S“ nevědí.

Je načase lidi osvobodit a finanční vzdělání je toho schopno.“

Všechny tyto citáty jsou z knihy Nefér výhoda.

Doporučuji však přečíst všechny knihy od Roberta Kiyosakiho. Zvlášť knihy jako Bohatý táta a chudý táta a knihu s názvem Proč chceme, abyste byli bohatí, kterou Robert Kiyosaki napsal společně s Donaldem Trumpem.

Závěr

Finanční vzdělání je tou přímou cestou, jak se stát milionářem. Finančně vzdělávat se budete tak, že budete číst knihy od úspěšných podnikatelů jako je Robert Kiyosaki, nebo také od Donalda Trumpa. Samozřejmě ještě efektivnější je návštěva online, nebo offline seminářů.

Naopak číst knihy o finančním vzdělání, které napsal nějaký MUDr, JUDr, PUDr a další takzvaní odborníci nemá cenu, jak jste se mohli dočíst výše. Vzdělávací systém je totiž navržen od toho, aby vychovával opice a ne milionáře.

Dejte se do své finančního vzdělávaní a až budete milionář, tak mě pak alespoň můžete pozvat na zmrzlinu, kterou mám tak rád : )

Na závěr sdílím video s Robertem Kiyosakim, kde mluví o tom, jak si světové elity nepřejí, aby jste byli bohatí a proto navrhli vzdělávací systém, který máme. Zapněte si české titulky:

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.