Pondělí , 27 března 2023

Cvičení pro dlouhý a zdravý život

Pokud chcete svému životu přidat dobré a zdravé roky, dejte si závazek, že budete chodit alespoň 30 minut denně. Pohyb a cvičení byly klíčovým faktorem v mém uzdravení z rakoviny a dodnes hrají velkou roli v mém životě. Když jsem se léčil, chodil jsem každý den, ať bylo počasí pod nulou nebo 100 stupňů. Při chůzi jsem si vizualizoval své uzdravení a cvičil jsem hluboké dýchání po dobu nejméně 10 minut – dovnitř nosem a ven ústy, pokaždé jsem zadržel dech na 5 sekund. Opravdu pomáhá dostat ten kyslík dovnitř; každá buňka ve vašem těle potřebuje kyslík a rakovina to nenávidí. Neviděl jsem nikoho v Kushi Institute chodit tolik jako já, když jsem tam byl, a zdálo se, že jsem se s tím zlepšoval mnohem rychleji. O víkendech jsem celé hodiny chodil na túry a po cvičení a pobytu v přírodě jsem se cítil mnohem lépe. Připojil jsem se ke skupinám a procházel se horami; být s podobně smýšlejícími lidmi a dostat se do formy je dobrý pocit.

Rozchoďte to

Věřím, že chůze je pro léčení a prevenci zdravotních problémů stejně důležitá jako zdravá strava. Pouhých 30 minut plně aktivuje lymfatický systém, spouští proces proti stárnutí, zapíná opravu DNA, zvyšuje krevní oběh a pohyblivost, zlepšuje spánek a zvedne vaši náladu tím, že vám poskytne stejné uvolnění endorfinů jako při vysoce intenzivním cvičení bez zátěže pro tělo. Jakmile s tim začnete, můžete se na tom stát závislými, ale je to zdravá závislost – způsob, jak vám vaše tělo říká, co potřebuje, aby prosperovalo.

Pokud toužíte po hubnutí a nabírání kondice, můžete svou chůzi prodloužit na jednu hodinu chůze jednou denně, abyste zpevnili svaly a aktivovali enzymy spalující tuky, nebo dvakrát denně, abyste je udrželi v činnosti po celých 24 hodin. Osobně znám lidi, kteří zhubli až 40 kilo jen hodinovou chůzí denně.

Nebuďte na sebe přísní

Když chodím do posilovny, vidím jen velmi málo lidí v důchodovém věku, přesto je pohyb s přibývajícím věkem tak důležitý. Nikdy nejste příliš staří na to, abyste se začali hýbat a zlepšovali své zdraví a náladu. Je pozoruhodné, jak ztrácíte ztuhlost a zvyšujete pohyblivost pouhými strečinky typu jógy a hlubokým dýcháním. Nemusíte dělat žádný z trendových, namáhavých tréninků; chůze je pro naše tělo přirozená a nevyžaduje čas na zotavení.

Kdysi jsem dělal namáhavé tréninky, běh na dlouhé vzdálenosti a jízdu na kole a zvedání závaží. Byl jsem závislý na tom vysokém endorfinu, ale unavený, kdykoli jsem necvičil. Vypaloval jsem si adrenalin a běžel naprázdno. Teď mám z chůze stejný endorfin, ale moje tělo netrpí následky, jako když jsem na něj příliš tlačil. Ještě lepší je chodit naboso v trávě nebo bahnu; umožňuje vám to absorbovat elektrony ze země a dobíjet vaše buňky a sluneční záření vám pomáhá vytvářet vitamín D, kterého mnozí z nás trpí nedostatkem.

James Templeton založil Uni Key Health Systems v roce 1992 a nyní Templeton Wellness Foundation jako způsob, jak dávat peníze zpět a pomáhat ostatním dosáhnout zdraví a pohody, které hledají. Tento příběh byl původně publikován na blogu Templeton Wellness Foundation Blog.

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.