Úterý , 28 března 2023

Elektrický krb je mnohem lepší řešení než dva svetry

Je elektrický krb lepším řešením, než dva svetry?

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, paní Markéta Pekarová Adamová sdělila Čechům, že si v rámci energetické a plynové krize mají pořídit dva svetry, aby v zimě nezmrzli. Myslím si, že existuje mnohem lepší řešení, než to co navrhuje naše předsedkyně. Češi hledají alternativy jak si v zimě zatopit a hitem se stávají elektrické krby díky výhodám jako je ekologie, náklady, příjemná teplota a možnost celoročního využití.

Ekologie

Elektrické krby vyrábějí teplo ekologicky a neprodukují žádné CO2, které často bývá vytvářeno spalovaním uhlí, nebo dřeva. Navíc jsou 100% bezúdžbové, takže nemusíte odklízet popel a shánět dalš dřevo, nebo uhlí když si chcete zatopit.

Náklady

Pokud máte solární, nebo větrnou elektrárnu, tak s elektrickým krbem máte zdroj tepla prakticky zdarma. Pokud jste napojeni na klasickou elektrickou síť, tak ušetříte také dost peněz za vytápění, protože tyto elektrické krby mají LED technologii, která poskytuje velmi nízké náklady na plamenový efekt, který je asi 1-2 gr / h v závislosti na modelu. Díky senzoru „Otevřít okno“ krb vypne vytápění, když mění náhlé pokles teploty. Vy tak neztrácíte peníze ze zbytečného ohřevu.

Teplota

Krb do místnosti fouká teplý vzduch a vy můžete díky němu udržovat teplotu v bytě kolem 18 – 30 ° C, což je více než dostatečné k tomu, aby jste byli v teple a pohodě. Nástěnné krby, nebo elektrické krby volně stojící mají tu výhodu, že je u nich možné nastavit časovač, takže u nich nemusíte myslet na zapínání, nebo vypínaní. Nejenom, že to šetří vaš čas, ale také vaše peníze, když třeba u krbu usnete, tak máte jistotu, že nepojede celou noc.

Celoroční využití

Elektrický krb můžete užívat po celý rok. V létě si prostě vypnete vytápení a můžete se kochat uklidňujícími plameny. To je opravdu výhoda na rozdíl od přírodního krbu na dřevo, jehož použivání v létě je tak akorát dobré na úžeh.

Závěr

Plameny elektrického krbu si můžete nastavit do 5 úrovní jasu, ale také do 3 drůhů barev plamenů. Můžete si tak vybrat to, co vás při chladných večerech nejvíc uklidňuje a díky nastavitelné teplotě vytápění si nastavíte teplotu, která je vám nejvíce příjemná.

Zdá se tedy, že elektrické krby jsou mnohem lepším řešením, než dva svetry od předsedkyně Pekarové.

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.