Pondělí , 27 března 2023

Epilace – Praha má kliniky s prvotřídním vybavením zabezpečujícím potřebný výsledek

Pohled jednotlivých generací na chloupky na těle se historicky mění. Aktuálně se nacházíme v etapě, kdy se jich většina žen snaží zbavit. Epilace v Praze i v regionech je nabízena desítkami klinik. Jedním z hlavních lákadel na laserové odstranění chloupků přitom bývá trvalost výsledků. Tedy fakt, že stačí proceduru absolvovat jednou a už nebudete holení muset nikdy řešit. Zní to skoro nemožně, a proto bývá častým dotazem, jestli je efekt opravdu trvalý a jestli je nutné zákrok někdy opakovat.

Jak to funguje?

Laserovou epilaci nezaměňujme s depilací. Ta představuje odstranění viditelné části chloupků, která nezahrnuje kořínky pod pokožkou. Tím pádem nechtěná ozdoba vždy doroste. Epilace naproti tomu likviduje kořínek. A to je rozhodující moment. Laser působí na pigment v chloupku, po kterém proniká až k cibulce a tu ničí.

Je výsledek opravdu trvalý?

Je to možné, ale není tomu tak vždy. Aby to tak skutečně bylo, je třeba zohlednit růstovou fázi chloupku. S ohledem na stadium růstu se totiž mění dávka pigmentu. Jediná růstová fáze trvá zhruba šest týdnů. Proto je zákrok nutno opakovat v takovém rozmezí. Pro dosažení co nejlepšího výsledku je doporučeno zajít na epilaci zhruba 4x v tomto časovém rámci. Poté už nebude nutná.

Podobně je potřeba zohlednit pigmentaci danou přirozenou barvou pleti a vlasů. U lidí, kteří mají světlejší chloupky, se bude výsledného efektu dosahovat hůře. Na velice světlé chloupky nemusí epilace účinkovat vůbec.

Kde zákrok postoupit

V Praze se koncentrují pracoviště vybavená špičkovou technikou a působí v nich zkušení specialisté. A protože konkurence je v metropoli vysoká, odráží se to i na zajímavých cenách.

Jak zajistit co nejlepší výsledek?

Epilaci je nutné absolvovat 4-5 krát, aby bylo dosaženo kýženého cíle (Zdroj: pexels.com)

Je žádoucí dodržet několik doporučení a požadavků. Epilaci je třeba absolvovat vícekrát, jelikož při jednom zákroku se zničí zhruba okolo 20 % chloupků. Kýžený cíl je tak dosažen pomocí 4-5 opakování, během jedné růstové fáze, která trvá pár týdnů.

Před procedurou

Cirka měsíc před zákrokem by se neměly chloupky vytrhávat, nezbavujte se jich tedy pinzetou nebo voskem.

Alespoň dva týdny před ošetřením je potřeba se vyhnout opalování a nepoužívat samoopalovací kosmetiku. To z toho důvodu, že na opálenou pokožku účinkuje laser hůře.

Dva dny či den před zákrokem je potřeba epilované místo oholit, klasicky žiletkou.

Po proceduře

Následující dny se na ošetřené místo doporučuje nanášet zklidňující přípravek, jelikož laser může pokožku dočasně podráždit a způsobit zarudnutí.

Několik týdnů po epilaci je doporučeno vyhýbat se slunečnímu záření, včetně toho umělého. Z tohoto důvodu se doporučuje epilaci absolvovat spíše v zimních měsících.

Pro koho je a není epilace bezpečná a účinná?

Laser nebude působit na chloupky bez pigmentu, popřípadě bude působit méně účinně na chloupky méně pigmentované.

Zároveň existuje několik případů, kdy epilaci nelze absolvovat. Mezi ně patří onkologické nebo zánětlivé onemocnění kůže. Pokud si nejste jistí, zda je pro vás laserová epilace bezpečná, poraďte se s lékařem.

Jinak může epilaci podstoupit téměř každý. Většinou zákrok vyhledávají ženy, avšak není uzavřen ani pánům. Nejednalo by se ani o nic tak neobvyklého, obzvláště v našich končinách totiž podstupují muži kosmetické zákroky celkem hojně.

Podle čeho vybrat kliniku?

V první řadě je třeba zmínit, že laserovou epilaci mohou provádět jen určité typy lékařských zařízení, nemohou ji poskytovat třeba salony krásy. To ale výběr významně nezúží, protože nabídka je stále velmi bohatá. Zaměřte se na technologii, kterou zařízení používá, personál, a hlavně reference. Cenu je sice třeba zohlednit, ale ta nejlevnější volba nebude vždy ta správná. Přeci jen, jedná se o zásah do vašeho těla, proto není úplně rozumné pokusit se na zákroku vysloveně ušetřit. Ač se ceny budou lišit podle kliniky a především rozsahu ošetření, je dobré se počítat s částkou v řádech alespoň několika tisíc korun.

Jestli máte zkušenosti s epilací, doporučili byste ji ostatním? Nebo se na ni chystáte? Povězte nám o tom v komentářích.

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Jeden komentář

  1. I relish, lead to I found just what I used to be looking for.
    You’ve ended my 4 day long hunt! God Bless you man. Have a great day.
    Bye

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.