Středa , 31 května 2023

Jak šetřím tisíce korun na vánočních dárcích díky life hackingu

Autor: Martin Kirschner.

Od té doby co jsem objevil metodu life hackingu, tak nakupuji za hubičku a šetřím tisíce korun. (Public Domain)

V současné době se zdražuje spousta věcí, kvůli údajným výpadkům dodávek zboží po celém světě. S tím také souvisí inflace, která nárustu cen také velmi napomáhá. V televizi nám říkají, že si budeme muset utáhnout opasky a že řada čechů bude mít chudé Vánoce. Ovšem nemusí tomu tak být pokud si osvojíte techniky life hackingu.

Co je life hacking

Life hacking je termín označující jakýkoliv trik, zjednodušení či novátorskou metodu, které v jakýchkoliv aspektech života zvýší produktivitu, efektivitu a nebo ušetří/vydělá peníze.

Uznaným českým ekvivalentem je výraz „zlepšovák". Pojem vznikl ze slov life (život) a hacker (všeobecně označení pro zvídavého jedince, který chce dopodrobna vědět, jak daná věc funguje a hledá její limity, nebo výjimky). Jednoduše hledáte mezeru vy systému ve váš prospěch.

Já osobně díky life hackingu šetřím tisíce korun měsíčně na věcech, které mě nejvíc zajímají, ale také na věcech, kterými chci udělat na Vánoce radost svým přátelům a příbuzným. Jedná se nejčastěji o kategorii zboží a služeb typu: cestování, sport, elektrospotřebiče, dárkové zboží a hobby, oblečení, šperky, hodinky, zábava, zdraví a mnohem více.

Případová studie

Aby jste mohli přímo vidět, jak dokážu výrazně ušetřit, tak vám to ukážu na případové studii.

Nedávno jsem si potřeboval koupit vysávač. Šel jsem na stránku Slevové kupóny a vyhledal jsem si kategorii Dům a zahrada. Zde jsem si vybral Rowenta vysávač, který bych mohl koupit se slevou. Po kliknutí na daný produkt se vám zobrazí slevový kód, který můžete využít pro aplikovaní slevy.

Po přechodu na stránku prodejce a zadaní objednávky se mi zobrazilo tohle:

Jak můžete vidět, tak na slevových portálech najdete spoustu produktů, které jsou už tak ve slevě i bez slevového kódu. Původní cena bez slevy byla 2 299 Kč a nyní vysavač stál 1 999 Kč. Jelikož jsem člověk, který ovládá life hacking a nespokojí se s jakoukoliv cenou, tak po zadaní slevového kódu mi cena klesla ještě níž na 1699 Kč a k tomu ještě s dopravou zdarma! Celkově jsem tak ušetřil 750 Kč (i s dopravou) a tuto částku jsem využil k dalšímu nákupu.

Shrnutí

Pokud člověk není líný zjistit si informace, jak co funguje, tak za jediný produkt může ušetřit i celodenní výplatu a to se opravdu vyplatí. Slevové kódy je něco co využívám pro své každodenní nákupy a už se mi opravdu nechce vracet ke starým způsobům nákupů, kdy jsem navštívil pobočku o dostal tu nejvyšší cenu, kterou mi prodejce nabídl na místě.

Věřím, že vám tento můj článek pomohl rozšířit obzory v tom, že nemusíte přijmout hned první cenovou nabídku, ale můžete využít konkurenčního prostředí a získat tu nejnižší cenu. Prodejce udělá obchod za férovou cenu a vy ušetříte spoustu peněz na další dárky pro vás, vaši rodinu a přátelé.

Sdílet článek na sociálních sítích:

Facebook komentáře

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.