Středa , 31 května 2023

Jak si půjčit peníze a nepřijít o všechno

Autor: Martin Kirschner.

Před podpisem smlouvy o čerpání úvěru si udělejte analýzu firmy s kterou smlouvu podepisujete (Public Domain)
Před podpisem smlouvy o čerpání úvěru si udělejte analýzu firmy s kterou smlouvu podepisujete (Public Domain)

V životě každého člověka může nastat situace, kdy bude potřebovat půjčit peníze. Jak si půjčit a nepřijít o všechno si řekneme v tomto článku.

Všeobecně se nedoporučuje půjčit si peníze hned u první společnosti, na kterou narazíte. Člověk by si měl udělat vlastní analýzu firmy, u které se chystá si peníze půjčit. Naštěstí v dnešní době internetu udělat si tuto analýzu není žádný problém. Stačí, když do vyhledávače (doporučuji Google) napíšete jméno firmy, u které se chystáte půjčit a k tomu slovo „recenze“, nebo „zkušenosti“. V ten moment se vám zobrazí spousta recenzí z facebooku, google vizitky, nebo diskuzních fór, kde například na základě počtu hvězdiček a komentářů, které společnosti udělili lidé, můžete vyhodnotit, jestli je tato společnost pro vás vhodná k tomu, abyste si u ni vzali úvěr.

Dále na internetu existuje seznam základních pravidel, která nám můžou být nápomocná k odhalení nevhodných úvěrových firem. Mezi tyto základní pravidla patří například to, že si nemáme půjčovat od fyzických osob na internetu, které uvádí jenom telefon, nebo email. Naopak půjčovat si od licencovaných firem je v pořádku, protože tyto společnosti jsou pod dohledem kontrolních orgánů. Mezi známými českými licencovanými firmami, které poskytují úvěry, jsou například firma Cofidis a Home Credit. Pokud se budete těmito základními pravidly řídit, tak se vám nemůže stát, že byste naletěli.

Rád bych také doporučil projekt Úvěrto.cz, kde si na jednom místě můžete přečíst recenze všech společností, které poskytují úvěry. Je to jednodušší cesta, jak najít solidní úvěrovou společnost, protože májí recenze všech úvěrových společností na jednom místě, takže nemusíte každou úvěrovou společnost vyhledávat pracně ve vyhledávači.

Samozřejmě není možné se každému zavděčit a služby, které vyhovují jednomu člověku, nemusí vyhovovat druhému. Nejnižší úroky nabízejí zpravidla banky. Nicméně schvalovací proces u bank je zdlouhavý a podmínky, které musí zákazník splnit, jako je například plat 20 000 Kč/měsíčně většina lidí, kteří si skutečně potřebují půjčit, nesplní. Dalo by se říct, že banky půjčují peníze lidem, kteří je ve skutečnosti nepotřebují.

Naopak pokud jste ochotni tolerovat o něco vyšší úrok, tak by pro vás mohla být alternativou některá z licencovaných úvěrových společností. Vyřízení úvěru je pak zpravidla do 48 hodin, bez zbytečných průtahů a byrokracie. Samozřejmě je na zvážení každého z nás, jaký úrok a riziko jsme ochotni tolerovat.

Závěrem

Věřím, že informace, které jsem zde napsal, vám budou velkým přínosem a že vám pomůžou si najít vhodnou úvěrovou společnost. Nepodceňujte výběr vaši úvěrové společnosti a všechno si o ní zjistěte. Známé licencované úvěrové společnosti, které jsou na českém trhu více než 5 let a jsou prověřené časem, můžou být pro vás vhodnou volbou.

Sdílet článek na sociálních sítích:

Facebook komentáře

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.