Sobota , 1 dubna 2023

Jak Wim Hofova metoda dýchání přináší léčení

Jak Wim Hofova metoda dýchání přináší léčení
Foto: Výjimečné výsledky, kterých Wim Hof dosáhl, jsou spojeny s měřitelnými biologickými změnami v těle

Když Solari Report v prosinci 2021 oznámil, že Wim Hof ​​bude příjemcem ceny Hrdina roku 2021, všimli jsme si toho. Nazvali Wima Hofa jedním z mužů, kteří nejpravděpodobněji v nadcházejících letech udělají obrovský rozdíl v přirozené zdravotní péči, a podělili se o jeho extrémně praktické, výsledky založené a v podstatě bezplatné techniky.

Kdo je Wim Hof?

Wim Hof ​​je nizozemský 63letý motivační řečník, extrémní sportovec a dobrovolný experimentální kandidát, který si dal za úkol sdílet to, co se naučil, se zbytkem světa. Wim Hof ​​přezdívaný „Iceman“ je nejvíce známý svou schopností odolávat extrémně nízkým teplotám – a to natolik, že je držitelem Guinessovy knihy rekordů v nejdelší ledové koupeli (1 hodina, 52 minut a 42 sekund). Má celou řadu dalších 26 světových rekordů a stejně obdivuhodných výkonů.

Příběh o tom, jak poprvé zažil metodu, která mu podle jeho slov zachránila život, je mimořádný, i když smutný. Jeho žena trpící extrémními depresemi si vzala život skokem z osmipatrové budovy uprostřed noci a jeho nechala vychovávat čtyři malé děti.

Co následovalo, jak někdo říká, je historie.

Náhodná událost – koupání v ledovém jezeře – umožnila Wim Hofovi krátký, ale intenzivní únik ze smutku, který ho pohltil po smrti jeho ženy. Po svém prvním ponoření do zamrzlého jezera ho znovu a znovu přitahovala ta ledová voda ve snaze zmírnit své utrpení, byť jen na pár minut každý den, aby mohl sebrat sílu, kterou potřeboval, aby se vyrovnal se svým zármutkem a nadále se mohl starat o svou mladou rodinu. Účinky ledové vody si nevyžádaly nic menšího než jeho plnou pozornost.

Metoda Wima Hofa zahrnuje zvláštní metodu dýchání navrženou tak, aby stimulovala a stresovala autonomní nervový systém těla takovým způsobem, aby přinášela zdraví. Zahrnuje také chladovou terapii pomocí ledových koupelí, studených sprch nebo brutálně chladných venkovních zážitků.

Zatímco mnozí z nás se možná vyhýbají experimentování s terapií extrémním chladem, kterou Wim Hof ​​tak mocně demonstruje, každý z nás může začít používat jeho dechová cvičení právě dnes. A jakmile objevíte výhody dýchání, můžete být nadšeni (nebo alespoň zvědaví) do prozkoumaní mimořadných výhod chladové terapie, kterou propaguje.

Co pro vás může udělat Wim Hofova metoda dýchání?

Specializovaná dýchací technika Wim Hofovy ​​metody nejen zvyšuje energii a snižuje stres, ale podněcuje vrozenou imunitní odpověď těla, čímž prakticky zneškodňuje smrtící patogeny.

Jak k tomu dochází? A jak účinná je tato technika dýchání při snižování patogenů?

Ve studii z roku 2014 provedené na Radboudově univerzitě v Nijmegenu bylo 12 mladým mužům vyškoleným v metodě Wima Hofa injekčně podán endotoxin. V této kontrolované studii byla tato látka injekčné podána dalším 12 mladým mužům, kteří žádný takový výcvik nedostali.

"Skutečně jsme pozorovali, že u trénovaných subjektů bylo uvolňování zánětlivých proteinů zmírněno a že u nich došlo k mnohem méně příznakům podobným chřipce," řekl Science Daily výzkumník intenzivní péče Dr. Matthijs Kox.

Naproti tomu 12 netrénovaných mladých mužů trpělo řadou intenzivních a nepříjemných imunitních reakcí, včetně horečky, zimnice, bolestí hlavy a celkové tělesné slabosti.

Více adrenalinu než první bungee jumping

Dýchací technika, kterou Wim Hof ​​učí, produkuje dvojnásobné množství adrenalinu (epinefrin) než váš první bungee jumping. Hladiny epinefrinu vrcholily u trénovaných účastníků před a v době, kdy dostali bakteriální injekci. To se shoduje s dobou, kdy se začali učit dýchací techniky.

Výzkumníci uvedli, že tato metoda dýchání vedla k „přerušované respirační alkalóze a hypoxii, což mělo za následek významně zvýšené plazmatické hladiny epinefrinu“. Jinými slovy, zvýšené hladiny epinefrinu omezovaly produkci prozánětlivých cytokinů (interleukin-6, interleukin-8 a tumor nekrotizující faktor alfa), přičemž současně zvyšovaly protizánětlivý interleukin-10.

Výsledek? Prokazatelně výrazné snížení zánětlivých reakcí těla. Je třeba také poznamenat, že zvýšený epinefrin v krvi spustil nárůst bílých krvinek, těch bojovníků, kteří chrání imunitní systém.

Jednoduše řečeno, během první hodiny po obdržení endotoxinu začal imunitní systém těla pracovat a učinil toxin neškodným.

Přepsané učebnice

Zatímco vědci dříve věřili, že vrozený sympatický nervový systém a imunitní systém těla nelze dobrovolně ovlivnit, experimenty zahrnující metodu Wima Hofa pravděpodobně dokazují opak. Tyto studie mají důležité důsledky pro léčbu různých stavů spojených s destruktivními účinky zánětu.

Wim Hof ​​a jeho tým pokračují ve spolupráci s výzkumnými institucemi na prozkoumání potenciálu Wim Hofovy ​​metody.

Můžete se podívat, jak Wim Hof ​​učí techniku jednoho ​​dobrovolníka na kanálu Lewis Howe YouTube.

Můžete se také dozvědět více o vědeckém základu metody Wima Hofa ​​a metodě samotné na jeho webových stránkách: WimHofMethod.com/science.

Poznámka: Metodu Wima Hofa nelze doporučit lidem s epilepsií, vysokým krevním tlakem, srdečním onemocněním nebo s anamnézou vážných zdravotních problémů či migrén. Nedoporučuje se ani těhotným ženám. Pokud vás cokoli z toho popisuje, přečtěte si prosím knihu Wima Hofa a promluvte si se svým lékařem, než začnete používat Wim Hofovu ​​metodu.

Překlad: Martin Kirschner (www.vipnoviny.cz), Zdroj: www.epochtimes.com

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.