Pondělí , 27 března 2023

Jaké jsou nejlepší cviky na zadek?

Jaké jsou nejlepší cviky na zadek, je velmi častou otázkou, kterou se zabývají ženy toužící po krásné postavě. A nejen cviky na zadek, ale samozřejmě také cviky, které formují ostatní části těla tak, aby se zformovalo, zpevnilo a získalo sexy vzhled. Pokud žena touží zhubnout a zlepšit si postavu, je třeba se na daný případ podívat trochu komplexněji. Je třeba se věnovat jak cvičení, tak také adekvátnímu odpočinku. Velmi významnou součástí jakéhokoliv tréninkového plánu je i vhodně zvolená strava. Na té je výsledek hubnutí závislý opravdu výrazně.

Konkrétní nejlepší cviky na zadek?

Nejjednodušším a přesto účinným cvikem na hýžďové svalstvo je cvik, který můžete dělat ve stoje v podstatě kdekoliv. Při vaření u sporáku, při sledování televize, nebo třeba i při čekání na autobus. Co je to za zázračné cvičení? Nic složitého! Stačí si stoupnout zpříma, zatnout břišní svaly a lehce podsadit pánev společně se zatínáním zadečku. Chvíli vydržet se zatnutými svaly a pak na chvíli opět povolit. Opravdu to zvládne každý… ano, při čekání na autobus se dají pohyby dělat opravdu v nenápadné míře, ale fungují i tak!

Mezi fungující cviky, které se dají zvládnout i jen tak během dne, patří například:

  • zvedání pánve při lehu na zádech na podložce s pokrčenými koleny. Tento cvik je na hýžďové svaly ideální. Zvedněte zadek, neprohýbejte bedra a pro lepší efekt zatněte hýžďové svaly. Opakujte 20-30 krát.
  • mezi praktické cvičení patří například chození do schodů. Mezi způsoby zpevňování svalů na zadku patří vynechání ježdění výtahem. A pokud se k tomu přidá i nošení tašek s nákupem, svaly dostanou opravdu zabrat!
  • jaké jsou další cviky pro dokonalý zadek?

Důslednost - půlka úspěchu

Samozřejmě. Pokud chceme hubnout, nejde to dělat jen občas. Cvičení je nejúčinnější, pokud se mu člověk věnuje pravidelně a ne pouze ve dny, kdy se mu takzvaně chce. Ideální je cvičit v konkrétní dny a konkrétní hodinu tak, aby mezi cvičeními vždy byla dostatečná pauza na odpočinek a s ním i regeneraci svalů a celého těla.

Dalším aspektem, který vyžaduje důslednost, je strava. Ta se musí volit úměrně k intenzitě cvičení a také úměrně k míře poměru hubnutí a cíle budování svalové hmoty. Na základě tohoto posouzení je pak správně zvolen jídelníček, který by měl obsahovat všechna denní jídla a ne pouze zdravou večeři nebo zdravý oběd. Jídelníček pro hubnutí a zpevnění postavy je zkrátka dobré jíst od rána do večera a nedělat v něm žádné výjimky. Při výběru jídelníčku si ale dejte pozor na nebezpečné rady influencerů, kteří většinou s nutričním poradenstvím nemají žádné zkušenosti!

Jak to vše zvládnout?

Nemusí to být tak těžké, jak to vypadá. Od toho jsou tu odborníci, aby vzali část zodpovědnosti na sebe. Koho máme na mysli?

  • Osobní trenér - ten pomůže sestavit cvičební plán a zaměří se na konkrétní problematické partie, kterým se bude věnovat tréninkový plán.
  • Nutriční specialista - odborník na slovo vzatý, který dokáže správně zvolenou dietou nastartovat spalování tuků a podpořit správnou kombinací tuků, sacharidů a bílkovin pro zpevnění svalové hmoty.
  • Skvělým způsobem, jak získat takto vyváženou stravu, která bude vhodná právě pro daný cíl (hubnutí, nabírání svalů nebo formování postavy) řeší zdravé stravování formou krabičkové diety. Zde je po dohodě s nutričním specialistou vybraný správný typ krabičkové diety, který se dá z pohodlí domova objednat s rozvozem domů nebo do práce. Krabičková dieta pomáhá také s bojem proti celulitidě, zlepšuje celkový zdravotní stav a prokazatelně také díky svému složení podporuje dobrou náladu. Nemalým ziskem při konzumaci krabičkové diety je také spousta volného času, který člověk nemusí trávit nakupováním potravin a přípravou pokrmů.

Jaké cvičení na zadek máte nejraději vy? Napište nám, které jednoduché cvičení vám zabírá nejvíce!

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.