Pátek , 3 února 2023

Kde najít obrázky zdarma online

Pexels

Z jejich stránek: Všechny fotografie na Pexels jsou licencovány pod licencí Creative Commons Zero (CC0). To znamená, že můžete kopírovat, upravovat, distribuovat a stahovat fotografie. Obrázky jsou zdarma pro osobní i komerční použití. To vše bez žádosti o povolení nebo nastavení odkazu na zdroj. Takže uvést zdroj není vyžadováno. Všechny fotografie jsou zcela zdarma k použití pro jakýkoli právní účel.

Wikimedia Commons

Wikimedia Commons má téměř 25 milionů volně použitelných mediálních souborů. Musíte si však přečíst jejich příručku pro opětovné použití, abyste se podívali na licenční požadavky.

Getty Images

Getty Images má více než 50 milionů obrázků, které lze přímo vložit – stačí na obrázek umístit ukazatel myši a kliknout na ikonu </>, abyste získali kód, který vložíte do svého příspěvku.

Poznámka: S Getty můžete tyto obrázky použít, POKUD nejste komerční. Pokud tedy vyděláváte peníze na svém blogu – postupujte opatrně.

Public Domain Archive

Public Domain Archive

Public Domain Images jsou blogeři, kteří spravovali všechny obrázky Public Domain, se kterými se setkali, na jednom praktickém místě. Na výběr jsou moderní i vintage obrázky.

Free Images

Free Images (dříve stock.XCHNG) mají přísnější požadavky na licencování, takže před použitím každý obrázek zkontrolujte. Mají možnost zakoupení i jiných fotografií.

Open Photo

Open Photo má na výběr spoustu obrázků, vektorů a dokonce i videa.

New Old Stock

New Old Stock

New Old Stock je plný historických fotografií z veřejných archivů, bez známých omezení autorských práv. Můžete stahovat celé hodiny!

Picography

Jak říká Picography: Zdarma fotografie ve vysokém rozlišení. Použijte je, jak chcete.

Creative Market

Creative Market je placená služba s týdenním triálem bezplatných obrázků, písem a dalších vychytávek, které můžete použít na svém blogu.

Stokpic

Stokpic

Stokpic má nejen krásné obrázky zcela zdarma k použití pro osobní nebo komerční použití, ale také vám každé dva týdny zašle e-mailem balíček 10 fotografií. Jejich kategorie obrázků jsou uvedeny přímo nahoře, takže můžete na první pohled vidět, zda mají něco, co hledáte.

Foodies Feed

Všechno jídlo, napořád.

Stockvault

Velmi snadná funkce vyhledávání vám umožní na Stockvaultu okamžitě najít přesně to, co hledáte. Podmínky povoleného použití si můžete přečíst zde.

Unsplash

Unsplash

Velký výběr obrázků, ke kterým každých 10 dní přibude 10 nových. Neexistuje žádná funkce vyhledávání ani seznam kategorií, což může ztěžovat nalezení něčeho konkrétního, ale aktuální obrázky jsou uspořádány ve formátu mřížky, abyste si je mohli prohlédnout.

Photopin

Photopin má bezplatné fotografie pro blogery a kreativce, které jsou přístupné z vyhledávacího pole na jejich domovské stránce.

A Prettier Web

A Prettier Web má krásné (a docela holčičí) obrázky zdarma pro blogery a kreativce.

Picjumbo

Picjumbo

Picjumbo má na levé straně kategorie bezplatných obrázků, které vám pomohou najít to, co hledáte. Vše od abstraktů po svatby.

SplitShire

Klikněte na pole nabídky v pravé horní části SplitShire a vyhledejte kategorie, jinak můžete procházet nabídky.

Death to the Stock Photo

Death to the Stock Photo má balíček bezplatných obrázků, které jsou odběratelům zasílány každý měsíc, obvykle s tématem.

Gratisography

Pokud hledáte něco zvláštního a zábavného, najdete to na Gratisography.

Morguefile

Chcete-li použít některé obrázky na Morguefile, budete muset požádat o povolení a dát odkaz zpět na tvůrce. Nicméně fotografie jsou zdarma a ve vysokém rozlišení.

Dreamstime

Snadno použitelné fotografie se zobrazí, když se nacházíte v sekci „free images“ na webu Dreamstime.

Pixabay

Pixabay

Pixabay má spoustu vektorů, kreseb a fotografií v licenci Public Domain – vše zdarma. Před stažením je nutné potvrdit captcha (že nejste robot), nebo se můžete zaregistrovat.

FreeFoto

FreeFoto má 132549 bezplatných obrázků k použití. Musíte však uvést zdroj a zpětný odkaz.

iStock

Je součástí Getty Images, iStock má bezplatné fotografie, ilustrace, videa, audia a redakční soubory v týdenních dávkách.

Boss Fight

Boss Fight má jedno poslání: Být vaším posledním místem, pokud jde o nalezení zcela bezplatných (neomezené užití) obrázků, fotek a fotografií.

Flickr Creative Commons

Flickr Creative Commons je neustále aktualizován a lidé z celého světa sdílejí své fotografie k použití. Zkontrolujte však každou licenci autorizovaného užití, protože některé jsou přísnější než jiné.

StockSnap

StockSnap má také obrázky bez licenčního poplatku a bez nutnosti uvedení zdroje.

A ne technické fotky, ale Entypo má 411 piktogramů pro použití na webech. Zábava!

A kde jsou vaše oblíbená místa k získání obrázků? Napište do komentáře.

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.