Pouze pro zahraniční obchod: Bank of Russia stojí proti volným kryptoinvesticím

Ruská vláda nechce povolit Bitcoiny pro běžné ruské lidi, ale spíše výhradně pro subjekty zahraničního obchodu.

Ruská centrální banka je připravena zvážit povolení používání kryptoměn v zemi, ale pouze jako součást legálního experimentu, uvedla guvernérka Elvira Nabiullinová.

"Je možné považovat transakce prostřednictvím autorizované organizace v zemi za součást experimentálního právního režimu, ale to by vyžadovalo příslušný zákon," uvedla Nabiullinová během tiskové konference Bank of Russia dne 16. prosince.

Primární námitkou Ruské banky vůči kryptoměnám vždy bylo, že je nelze použít jako platební nástroj, zdůraznila Nabiullinová. Dodala, že centrální banka se také obává ochrany investorů, protože kryptotrh je vysoce volatilní.

Zatímco Rusko formálně nezakazuje svým lidem investovat do kryptoměn, Bank of Russia věří, že masové přijetí kryptoměn by nevyhnutelně vedlo k jejich použití jako platební metody, uvedl náměstek guvernéra Bank of Russia Alexey Zabotkin. Prohlásil:

„Pokud povolíte volný oběh kryptoměny jako investičního nástroje v rámci země, nevyhnutelně se s rozšiřováním jeho vlastnictví stane více využíván jako platební prostředek. Tomu nebude možné zabránit."

Jako takový, pokud bude přijat, bude ruský experimentální režim použit ve prospěch používání kryptoměn v Rusku, ale „pouze k podpoře zahraničního obchodu,“ zdůraznil Zabotkin.

Nejnovější zprávy objasňují, proč byla ruská centrální banka tak negativní vůči přijetí kryptoměn jako investičního nástroje v zemi.

Hlavní ruský krypto zákon „O digitálních finančních aktivech“ oficiálně zakázal používání kryptoměn, jako je bitcoin pro platební účely v roce 2020. Zákon nezakazoval Rusům investovat do kryptoměn, ale místní kryptoburzy zůstaly neregulované.

Ačkoli není ochotna Rusům dovolit, aby lokálně používali decentralizované finanční nástroje, jako je Bitcoin, samotná ruská vláda si nechce nechat ujít výhody decentralizace v globálním měřítku. Koncem listopadu prezident Vladimir Putin kritizoval monopol v globálních finančních platebních systémech a vyzval k vytvoření nezávislé vypořádací sítě založené na blockchainu.

Překlad: Martin Kirschner (www.vipnoviny.cz), Zdroj: cointelegraph.com

Sdílet článek na sociálních sítích:

Facebook komentáře

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.