Středa , 31 května 2023

Maximalizujte svá probiotika pro imunitní zdraví

Maximalizujte svá probiotika pro imunitní zdraví

Nedávné obavy o imunitní zdraví přiměly mnoho lidí k tomu, aby chtěli vědět, jak posílit svůj imunitní systém nejlepším možným způsobem. Jedním z těchto způsobů jsou dobré bakterie nebo probiotika – ale ne ledajaká probiotika. Hlavní otázky zní: Jak účinná jsou probiotika pro zdraví imunitního systému a jak si můžete být jisti, že při užívání doplňků stravy s prospěšnými bakteriemi získáte co největší efekt?

Probiotika mohou posílit imunitní funkce, pokud najdete kvalitní zdroje a nenecháte je zkazit.

Co jsou probiotika?

Probiotika se také běžně označují jako dobré nebo prospěšné bakterie, ale tento termín zahrnuje také některé prospěšné kvasinky. Tyto látky se nazývají „dobré“ a „prospěšné“, protože hrají zásadní roli při udržování zdravých střev a celého těla. Je to proto, že jste nádobou dobrých i nepříliš dobrých bakterií, které jsou spojovány s nemocemi a dalšími zdravotními riziky. Užívání probiotických doplňků a konzumace potravin bohatých na prospěšné bakterie vám může pomoci udržet rovnováhu bakterií ve zdravé zóně.

Probiotika spadají do dvou obecných kategorií:

Lactobacillus, který se nachází v některých jogurtech, kefíru a dalších fermentovaných potravinách. Desítky kmenů těchto bakterií mohou pomoci s trávením, průjmem a imunitním zdravím.

Bifidobacterium, který je běžně v mléčných výrobcích, jako je mléko, jogurt a sýr. Tento rod bakterií může pomoci se syndromem dráždivého tračníku a dalšími stavy, stejně jako pomoci s funkcí imunitního systému.

V kategorii kvasinek máme Saccharomyces cerevisiae var. boulardii, což může pomoci při průjmech a dalších problémech spojených s trávením.

K čemu jsou probiotika dobrá?

Probiotika mají řadu zdravotních výhod. Můžete například vyzkoušet probiotika na problémy ovlivňující váš trávicí trakt, jako je syndrom dráždivého tračníku, průjem, infekce močových cest a zánětlivé onemocnění střev.

Četné studie také zjistily, že probiotika mohou být užitečná při podpoře imunitních funkcí a problémů.

Probiotika a funkce imunitního systému

Desítky studií prokázaly, že různá probiotika mají schopnost posílit imunitní funkce nebo zmírnit příznaky spojené s imunitními stavy. Zde je několik zvýrazněných příkladů.

Přehled článku z roku 2019 publikovaný v Annals of Nutrition and Metabolism se zabýval několika předchozími studiemi a uvedl, že probiotika „zlepšují chování imunitního systému a zdraví hostitelů“.

Ve studii z roku 2017 vyšetřovatelé uvedli, že „existují vysoce kvalitní důkazy, že probiotika jsou účinná u akutního infekčního průjmu, průjmu souvisejícího s antibiotiky, průjmu souvisejícího s Clostridium difficile, syndromu dráždivého tračníku a funkčních gastrointestinálních poruch.

Která probiotika jsou nejúčinnější?

Pokud chcete ze svého probiotického doplňku vytěžit maximum, musíte si vybrat takové, které splňují určitá kritéria. Užívání nesprávného probiotika je jako mouka přes síto: projde a nezanechá za sebou téměř nic.

Vaše probiotika by měla být v chladničce. Všechny probiotické kmeny jsou citlivé na teplo, zejména ty z rodu Bifidobacterium. Podle Consumer Labs a nezávislé testovací laboratoře „Mnoho probiotických bakterií je přirozeně citlivých na teplo a vlhkost. Teplo může zabíjet organismy a vlhkost je může aktivovat v pilulkách, kdy zemřou kvůli nedostatku živin a správného prostředí.“ Proto si svůj probiotický doplněk dejte do lednice.

Nepřítelem všech probiotik je žaludeční kyselina . Úkolem této kyseliny je rozkládat potraviny, ale také ničí bakterie, dobré i špatné. Abyste se ochránili před zničením vašeho doplňku, kupte si ty, které mají enterosolventní povlak. Probiotický doplněk by měl být testován, aby bylo zaručeno, že kapsle prospěšných bakterií přežijí a dostanou se do vašeho střevního traktu, kde mohou uvolnit svůj obsah a napomoci procesu hojení.

Sečteno a podtrženo

Probiotika mohou být účinným nástrojem pro řízení a léčbu, pokud chcete podpořit a zlepšit funkci imunitního systému. Ujistěte se, že si vyberete probiotický doplněk, který vám poskytne za vaše peníze největší užitek.

Překlad: Martin Kirschner (www.vipnoviny.cz), Zdroj: theepochtimes.com

Sdílet článek na sociálních sítích:

Facebook komentáře

O Autor: ANDREA DONSKY.