Středa , 31 května 2023

Trump se v projevu CPAC zaměřuje na politiku demokratů

Bývalý prezident Donald Trump vystupuje na Konferenci konzervativní politické akce v Dallasu 6. srpna 2022.
Bývalý prezident Donald Trump vystupuje na Konferenci konzervativní politické akce v Dallasu 6. srpna 2022.

Bývalý prezident Donald Trump řekl konzervativcům shromážděným v Texasu, že senátoři Joe Manchin (Stát Washington) a Kyrsten Sinemanová (Stát Arizona.) zaplatí nejvyšší politickou cenu za finanční podporu 739 miliard dolarů, které masivně investují do zelené energie.

Trump to řekl během sobotního projevu k publiku asi 5000 účastníkům jako poslední řečník na Konferenci konzervativní politické akce (CPAC) v Dallasu.

Ve veřejném průzkumu konzervativci udělili Trumpovi 99 procentní hodnocení za vytváření pracovních míst a 69 procent uvedlo, že by ho podpořilo jako svého republikánského prezidentského kandidáta pro rok 2024. Floridský Ron DeSantis se umístil na druhém místě s 24 procenty.

Bývalý prezident, který oznámil své úmysly znovu kandidovat v roce 2024, předpověděl, že takzvaný zákon o snížení inflace demokratů bude stát Manchina a Sinemanovou jejich místa v Senátu USA.

Trump řekl, že tento podstatný zákon o výdajích zhorší inflaci, která je již nyní na 40letém maximu.

Trump ve volbách v roce 2020 drtivě zvítězil v Západní Virginii, ale těsně prohrál v Arizoně – jednom ze států, kde byly vyjádřeny obavy z volebních podvodů.

Trump slíbil, že povede kampaň proti Manchinovi, pokud senátor návrh zákona schválí, protože by to konzervativci a další považovali v rozporu se zájmy mnoha živobytí ve státě produkujícím uhlí.

„Měli jsme největší ekonomiku v historii světa. Neměli jsme žádnou inflaci,“ řekl Trump a dodal, že inflace prezidenta Joea Bidena už rodiny stojí tisíce dolarů ročně.

Trumpovy politické návrhy v projevu zahrnovaly zajištění bezpečnosti měst, zavedení trestu smrti pro obchodníky s drogami, opětovné zabezpečení hranic a zrušení ministerstva školství.

„Volby byly zmanipulované a ukradené a naše země je nyní systematicky ničena,“ řekl Trump.

Prvním úkolem, který by měl příští Kongres a administrativa řešit, je obnovení veřejné bezpečnosti, dodal Trump s poukazem na vysokou míru vražd a násilí v Chicagu, které podle místních obyvatel ničí jejich čtvrti. Dodal, že v Kalifornii lidé nechávají kufry svých vozidel otevřené, aby si zloději mohli vzít, co chtějí, aby jim nezničili auta; a kriminálníci v Los Angeles se zbraní v ruce pronásledují lidi a následují je domů, aby vykradli jejich sídla.

Ulice v demokraticky řízených městech je třeba vyčistit, řekl Trump a dodal, že pokud si liberálové myslí, že není soucitné vystěhovat bezdomovce z ulic, měli by je pozvat kempovat na jejich zahrady.

„Každý Američan jakéhokoli původu si zaslouží žít v míru,“ řekl Trump. "Je také čas vzít si zpět naše ulice a veřejná místa bezdomovcům, drogově závislým a nebezpečně vyšinutým."

Ale zatímco zločinci mají dovoleno řádit, policie je démonizována, posteskl si bývalý prezident. Trump řekl, že republikáni musí najmout více policistů a nechat je dělat jejich práci. Místo toho, aby vláda odebírala zbraně občanům, kteří dodržují zákony, musí je odebrat násilným kriminálníkům a profesionálním zločincům, dodal.

Trump řekl, že do Ameriky proudí drogy, a naznačil, že problém by se dal vyřešit přísnějšími zákony, jako jsou ty v Číně a Singapuru.

"Když se podíváte na země po celém světě, jediné, které nemají problém s drogami, jsou ty, které zavádějí trest smrti pro drogové dealery," řekl Trump.

Trump, který během svého prezidentství zavedl desítky politik, které měly chránit hranici, kritizoval Bidena za příliv nelegálních přistěhovalců proudících přes jižní hranici.

Jakmile republikáni znovu získají kontrolu nad Washingtonem, Trump prohlásil, že nelegální přistěhovalce nechá chytit a poslat zpět do jejich zemí, což vyvolalo jásot davu. Vyzval k najmutí rekordního počtu nových pohraničních hlídek a ICE důstojníků k řešení hraniční krize.

"Rychle vás pošleme zpět na místo, odkud jste přišli, nebo vás okamžitě uvězníme," řekl Trump.

V Americe musí být obnovena rodičovská práva, řekl Trump s tím, že zatímco školní modlitba je zakázána, tranvestiti mohou vystupovat před dětmi. Děti musí být chráněny před marxistickou indoktrinací a sexualizací, dodal.

"Měli bychom zrušit ministerstvo školství," řekl Trump za divokého potlesku.

Překlad: Martin Kirschner (www.vipnoviny.cz), Zdroj: theepochtimes.com

Sdílet článek na sociálních sítích:

Facebook komentáře

O Darlene McCormick Sanchez