Pondělí , 27 března 2023

Mé oblíbené filmy za rok 2017

Autor: Martin Kirschner.

Mé oblíbené filmy za rok 2017
Mé oblíbené filmy za rok 2017

Rok 2017 byl velmi úrodným, co se filmů týče. Vznikla řada filmů, které byly natočeny podle skutečných událostí a tyto filmy se opravdu povedly. Vzhledem k tomu, že byly tyto filmy natočeny podle skutečných událostí, tak jsou pro mě zajímavější a do jisté míry velmi poučné. Komedie, psychologie a válečná dramata otřásla v tomto roce filmovými plátny.

Mé oblíbené filmy za rok 2017

Dunkerk

Fotografie z filmu Dunkerk.
Fotografie z filmu Dunkerk.

Jedná se o válečný film, který je situovaný do období začátku 2. světové války. Tento film popisuje skutečnou událost, kdy se britské vojenské jednotky spolu se spojenci pokusily zastavit prudký postup nacistických vojsk. Britská vojska byla nucena ustoupit k pobřeží u města Dunkerk a v obklíčení nacistických vojsk se ocitlo 300 000 britských vojáků (téměř celá armáda Velké Británie).

Děj filmu popisuje situaci, kdy se 300 000 britských vojáků snaží dostat zpátky do Velké Británie a při tom zažívají válečná pekla v podobě útoků ze země, vzduchu a moře vedenými nacistickými vojsky.

Poučení: Válka dokáže být krutá a s vojáky dokáže psychicky otřást.

Nejtemnější hodina

Fotografie z filmu Nejtemnější hodina
Fotografie z filmu Nejtemnější hodina

Film v jehož hlavní roli je Gary Oldmen hrající Winstona Churchila. Především bych chtěl smeknout před hereckým výkonem Garyho Oldmena, protože ve filmu Winstona Churchilla nehrál, on jím prostě byl.

Tento film je založen na skutečných událostech a popisuje život Winstona Churchila na začátku 2. světové války.  Dalo by se říct, že tento film dost souvisí s filmem Dunkerk, protože je situovaný do stejného období a Winston Churchil v něm řeší situaci jak dostát 300 000 britských vojáků z Dunkerského pobřeží zpět do Británie a jak se postavit v boji s Německem.

Nejdříve s Winstonem Churchilem skoro nikdo v ničem nesouhlasí, protože jej všichni berou jako akoholika s výstředním chováním a také jako outsidera kvůli nevydařené operaci v Dardanelách, kterou vedl v boji s Tureckem za 1. světové války. Později si ale díky tvrdému přístupu a ochotě riskovat získal oblibu parlamentu a královské rodiny.

Poučení: Někdy musí člověk riskovat a dělat na první pohled šílená rozhodnutí, aby vyhrál.

 

Borg vs McEnroe

Fotografie z filmu Borg vs McEnroe
Fotografie z filmu Borg vs McEnroe

Film je natočený podle skutečných událostí a popisuje život dvou tenisových hvězd z 80. let minulého století Johna McEnroa a Björna Borga. Světová tenisová hvězda a držitel čtyř vítězných titulů Wimbledonu Björn Borg v tomto filmu čelí tlakům ze strany okolí, protože všichni očekávají, že obhájí i pátý vítězný titul. Na venek emočně chladný Borg, tak svádí boj sám se sebou a snaží se udržet emoce na uzdách. Paradoxně jediný kdo by byl schopný pochopit, čím vším Borg prochází je jeho soupeře John McEnrou, který se svou emoční výbušností je pravým opakem Borga, nicméně oba dva musí čelit tlakům, které každý z nich řeší jinak. Skutečný zápas tak probíhá v hlavách obou tenistů.

Poučení: Pro mě je tento film velkou psychologickou studii a velkou inspirací v tom, jak čelit tlakům a zachovat si chladnou hlavu. Pokud člověk dokáže udržet emoce na uzdě, tak se může stát vítězem v mnoha disciplínách.

Trestanec

Fotografie z filmu Trestanec
Fotografie z filmu Trestanec

Film sice není podle skutečné události, ale nejspíš byl inspirován životy mnoha lidí, kteří udělali ve svém životě osudovou chybu, a ta na dobro změnila jejich životní osud. Jacob Harton je milující manžel, otec a pracuje jako úspěšný obchodník. Nic nenasvědčuje tomu, že by se tento muž mohl někdy stát kriminálníkem a vrahem. Jednoho dne však jedná automobilová nehoda, při které zabije svého přítele z nedbalosti, změní Jacobův život od základů. Právník Jacoba mu poradí, aby přijal trest a přiznal se, že před jízdou pil, čímž se dostane jen na pár let do vězení. Jacob s výčitkami ze zabití svého přítele se přizná a nastupuje do věžení. Z původně spořádaného občana, se tak rázem stává kriminálník, protože Jacob zjišťuje, že aby ve vězení přežil, tak si musí získat respekt. Jacob se tak přidává k árijcům, udělá si tetování, zapojuje se do vražd vězňů a do obchodu s drogami.

Když pak Jacoba po mnoha letech pustí z vězení, je to už jiný člověk. Nedokáže vyjít ven ze zajetých kolejí a pokračuje v trestné činnosti, zabíjení a obchodu s drogami. Milovaná rodina, přátelé a starý život, který kdysi Jacob znal jsou pro něj mrtví.

Poučení: Okolní prostředí a lidé s kterými se stýkáme formují naše myšlení a přístup k životu. Proto si vybírejte s kým se stýkáte a snažte se vyhnou vězení. Špatné prostředí a špatní lidé můžou člověka přivést na scestí.

Já, Tonya

Fotografie z filmu Já, Tonya
Fotografie z filmu Já, Tonya

Film je natočen podle skutečné události a vypráví o životě krasobruslařky, která jako první v historii udělala třikrát otočku ve vzduchu. Tonya Hardingová o níž tento film pojednává pochází z malého městečka a dalo by se o ní říct, že je drsná venkovanka, chováním spíš připomínající chlapa. Stěží by si někdo pod touto ženou dokázal představit půvabnou krasobruslařku s ladnými pohyby.

Tonya se několikrát účastní turnajů v krasobruslení, ale díky svému nezvykle drsnému stylu svých tanečních sestav dostává od porotců neustále nízká hodnocení. Jednou si Tonya řekne dost a ukáže světu něco, co neviděl a to je trojitá otočka ve vzduchu na kterou se nikdo v té době ani neodvážil pomyslet kvůli svému náročnému provedení. Tonya pak na olympiádě udělá trojitou otočku ve vzduchu a vyhraje zlato.

Ve filmu dále hrají Tonyina matka, která nemá daleko ke sprostému slovu a výstřednímu jednání, potom Tonyin chlípný nevlastní bratr, který ji šahá na kozy, dále její bodyguard, který má 100 Kg, měří 156 cm a bydlí u rodičů a v neposlední řadě její manžel cholerik, který Tonyu bije a drsná Tonya zase bije jeho. Do toho vypukne skandál, který otřásne Tonyim světem. Opravdu dobrá tragikomedie, která stojí za zhlédnutí.

Poučení: Člověk může vyhrát v disciplíně, která mu na první pohled nesedí, když si najde svou vlastní cestu a svůj vlastní styl s kterým dokáže vyhrát. Dělat trestnou činnost se ale nevyplácí.

Barry Seal: Nebeský gauner

Fotografie z filmu Barry Seal: Nebeský Gauner
Fotografie z filmu Barry Seal: Nebeský Gauner

Opět film natočený podle skutečné události popisuje příběh dopravního pilota jménem Barry Seal. Tohoto muže přestane bavit ´´nudná práce dopravního pilota´´ a začne pracovat pro CIA, která si jej najme pro špionáž kokainových základen v Kolumbii. Proč se ale spokojit s mizerným platem od CIA, když si rovnou může přivydělat také dovážením drog do Spojených Států? Barry Seal proto naváže kontakt s Pablo Escobarem (největším drogovým bosem v Kolumbii) a začne převážet jisté balíčky do USA. Později také Barry Seal naváže spolupráci s DEA (národní agentura pro boj s drogami).

Asi už vám dochází, že s touto vražednou kombinací, kdy to Barry Seal hraje na všechny strany, to nemůže dopadnout dobře. Nakonec po něm jde CIA, FBI, DEA, státní policie, drogový kartel a Barry rázem stojí na velmi tenkém ledě.

Poučení: Nebuďte chamtivý, jinak už nebudete mít kam dát peníze. Nikdy to nehrajte na více stran, jinak nedopadnete dobře.

Úžasný propadák

Fotografie z filmu Úžasný propadák
Fotografie z filmu Úžasný propadák

Film o filmu. Tak by se dal popsat tento film, který nám vypráví příběh založený na skutečných událostech o tom, jak se točil film s názvem Pokoj, který se stal největším propadákem Hollywoodu. Tommy Wiseau je poněkud extravagantní umělec s prazvláštním přízvukem a neustále sjetým pohledem. Jednoho dne Tommy Wiseau předvede na podiu herecké představení plné emocí zmítaného zhrzeného muže, jejž opustila žena. Díky jeho nevázanosti a spontánnosti si jej oblíbí Greg Sestero.  Greg Sestero je začínající herec, který se na podiu cítí nejistý a proto požádá Tommyho Wiseaua, aby jej naučil jak se stát pravým herce. Mezi oběma muži dojde k přátelství a rozhodnou se, že odjedou spolu do Hollywoodu hledat štěstí v herecké branži. Bohužel však zjistí, že se o ně dveře netrhnou a že získat nějakou větší roli ve filmu není tak jednoduché. Rozhodnou se proto, že na to kašlou a natočí si vlastní film.

To co pak následuje je prostě nářez. Děj filmu je v podstatě o to jak dva mamlasové, kteří nikdy žádný film netočily a ani pořádně neví, jak jej točit, jej začnou točit. Udělají komparz, kde si naberou herce třetí cenové kategorie a celý průběh točení filmu Pokoj je jedná velká komedie.

Poučení: I když nic neumíte a jste totálně sjetí, tak to nevadí. Stačí, když máte peníze a můžete si natočit i vlastní film.

 

 

 

Líbí se vám tyto filmy? Sdílejte tento článek na sociálních sítích:

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.