Sobota , 10 června 2023

MMF uvádí na trh novou „globální měnu“ s názvem UMU navrženou tak, aby „sledovala všechny transakce“

Mezinárodní bankovní elita právě uvedla na trh novou globální měnu, ale 99 procent světové populace nebylo informováno o tom, co se právě stalo.

Agentura Defence Contract Management Agency DCMA, která je členskou globalizací organizace suverénních států, centrálních bank, komerčních a maloobchodních bank a dalších finančních institucí, potvrdila spuštění mezinárodního CBDC tento týden na jarních zasedáních Mezinárodního měnového fondu (MMF) 2023.

Podle MMF je CBDC navržena tak, aby „prosazovala bankovní regulace“ a „monitorovala všechny transakce“.

Univerzální monetární jednotka (UMU), také známá jako „Unicoin“ se symbolem jako Ü, může provádět transakce v jakékoli měně vypořádáním zákonného platidla a může být nakonfigurována tak, aby fungovala podle předpisů centrálního bankovnictví každé zúčastněné jurisdikce.

Výkonný ředitel DCMA Darrell Hubbard a „hlavní architekt“ UMU říká, že UMU posiluje mezinárodní měnový systém tím, že pomáhá MMF dosáhnout jeho stanoveného mandátu poskytovat ekonomickou a finanční stabilitu svým členským státům.

„UMU mění hru v tom, jak jsou prováděny přeshraniční platby, a zmírňuje sezónní a systémové znehodnocení místní měny,“ říká Hubbard.

Co je Unicoin a jaké jsou jeho důsledky?

Digitální měny centrálních bank (CBDC) byly žhavým tématem letošního roku. Evropská centrální banka má v říjnu dokončit výzkum digitálního eura. Tento týden Bank of England oznámila, že se chystá přidat do týmu CBDC s potencionálním ‚Britcoinem.‘ Také tento týden Švédsko právě zveřejnilo třetí kolo své pilotní zprávy pro svou vlastní e-kronu.

Pymnts píše: UMU je „z právního hlediska peněžní komodita, může provádět transakce v jakékoli vypořádací měně zákonného platidla a funguje jako CBDC k prosazování bankovních předpisů a k ochraně finanční integrity mezinárodního bankovního systému,“ uvedlo DCMA v tiskové zprávě.

Banky mohou připojit kódy SWIFT a bankovní účty k peněžence digitální měny UMU a provádět „přeshraniční platby podobné SWIFTU přes digitální měnové tratě“, což odkazuje na platební systém SWIFT, vyplývá ze zprávy.

To umožňuje uživatelům obejít „systém korespondenčního bankovnictví za nejlepší velkoobchodní směnné kurzy a s okamžitým vypořádáním v reálném čase,“ uvádí se ve zprávě.

DCMA ve zprávě poukázala na komentáře Tobiase Adriana, finančního poradce MMF, který si představil „multilaterální platformu…, která by mohla zlepšit přeshraniční platby – a zároveň transformovat mezinárodní měnové transakce, sdílet rizika a obecněji finanční smlouvy.”

Výkonný ředitel DCMA Darrell Hubbard ve zprávě uvedl, že UMU je „přesným řešením“ vize vyjádřené MMF.

Úřad uvedl, že UMU přijímá „architekturu veřejného měnového systému s globální lokalizací“ a může být nakonfigurován tak, aby splňoval „regulace centrálního bankovnictví každé zúčastněné jurisdikce“.

Spuštění přichází uprostřed prudké debaty o CBDC v USA .Minulý měsíc guvernér Floridy Ron DeSantis a texaský senátor Ted Cruz navrhli zákaz používání digitální měny.

DeSantis, často zmiňovaný jako možný kandidát na prezidenta v roce 2024, navrhl legislativu, která by zakázala použití federálních i zahraničních CBDC jako peněz, a vyzval ostatní státy, aby do svých jednotných obchodních kodexů přidaly podobné zákazy.

O dva dny později Cruz představil návrh zákona, který by zakazoval Federálnímu rezervnímu systému vyvíjet CBDC přímo pro spotřebitele.

Překlad: Martin Kirschner (www.vipnoviny.cz), Zdroj: thepeoplevoice.tv

Sdílet článek na sociálních sítích:

Facebook komentáře

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.