Středa , 29 března 2023

Nespoléhejte na vládu a buďte sami tvůrci svého osudu

Autor: Martin Kirschner.

Budete obětí reality, kterou pro vás vytvořila vláda, nebo budete tvůrci své vlastní reality?

V současné době spousta lidí čeká s nataženou rukou a doufá, že jim vláda něco dá. Tato mentalita závislosti na někom jiném však způsobuje, že člověk není schopen vzít osud do svých rukou a čeká na to, co mu chlebodárce dá.

Pak můžete slyšet smutné příběhy lidí, kterým stát nekompenzoval například finanční ztráty způsobené nařízeními vlády, protože nesplnili nějaké podmínky. Vypadá to, že s těmi důchody to také nebude moc valné.

Rád bych proto s vámi sdílel citát s knihy „O zdravém sebevědomí“ od Dr. Josepha Murphyho, který se zabývá seberozvojem a pozitivním myšlením opírajícím se o božství v každém z nás:

Citát z knihy:

„I vy se můžete svým způsobem pokusit o to, co dokázal Dave Thomas. Jste tady, aby jste odvedli svůj díl, ať už u vesla, nebo při řízení auta nebo jinde. Život odměňuje víru, odvahu, vytrvalost, nápaditost a soustředěnost. Charakter se vytváří při překonávání překážek v sobě. Ne na jiné lidi nebo vládu. Vláda vám nemůže poskytnout nic, co by si předtím od vás nevzala. Navíc žádná vláda nedokáže zákonem zajistit klid, harmonii, radost, hojnost, bezpečí, moudrost, lásku k bližním, rovnost, prosperitu a dobrou vůli. Někdy dokážou být lidé opravdu děsivě hloupí.

Vy se o to všechno můžete postarat sami. Sami si poskytnete pocit bezpečí. Vláda je ve vaši mysli, vláda božích idejí podpořená láskou. To je vláda těch, kteří jsou svobodní. Nikdo jiný na světě vám nedokáže zajistit svobodu, klid mysli a zdraví. Tyto věci vycházejí z duchovního světa ve vás.

Existují lidé, kteří se neustále opírají a proplouvají díky jménu, rodině, dědictví nebo krásnému vzhledu, dokud ostatní nepřijdou na to, jak prázdní jsou uvnitř. Potom padnou, protože nemají žádnou vnitřní podporu a sílu. Člověka podporuje jeho víra, sebedůvěra a víra v síly jeho podvědomí.

Jeden podnikatel z Los Angeles mi řekl, že při krachu na burze v roce 1929 přišel úplně o všechno. Totéž se stalo i jeho bratrovi. Každý z nich ztratil víc než milion dolarů. Jeho bratr spáchal sebevraždu, vyskočil z okna. Tvrdil, že už nemá pro co žít, protože o všechno přišel.

Podnikatel s nímž jsem mluvil, si řekl: Přišel jsem o peníze. No a co na tom? Jsem zdravý, mám skvělou manželku, schopnosti a talent. Mám také moudrost, kterou jsem získal během let. Jsem finančně prozíravý a dokážu se zorientovat. Zvládnu to znovu. Vyhrnul si rukávy a pustil se do práce. Ano, zaléval zahrady, sekal trávníky, myl auta. Vykonával spoustu podřadných prací, ale znovu si našetřil peníze, investoval je a v krátké době byl znovu bohatý.

Nikdo mu nemohl vzít jeho schopnosti a předpoklady, talent, moudrost a zkušenosti. V tom tkví skutečné bohatství. Tam je zlatý důl. Ty nejvzácnější perly máte ve své mysli, kde se setkáváte s Bohem a hovoříte s ním.“

Konec citace

Shrnutí

Ani tomuto muži a jeho bratrovi z tohoto příběhu nepomohla vláda. Bratr spáchal sebevraždu a muž si pomohl sám. Zvládl to proto, že nespoléhal na vnější pomoc, ale na zkušenosti a sílu uvnitř sebe. To největší bohatství totiž máme sami v sobě.

Jsou známy i jiné případy velmi bohatých lidí, kteří přišli o všechno, ale v krátkém čase dokázali získat své bohatství zpět. Takový je případ i Donalda Trumpa, který měl dluh několik miliard dolarů a v té době prohlásil, že každý bezdomovec na Manhatonu má více peněz než on. Nicméně se dokázal ze svých chyb poučit a znovu své miliardy vydělat a splatil všechny dluhy.

Aby člověk dokázal v sobě získat vnitřní sílu a i přes překážky jít dál, tak musí studovat knihy o osobním rozvoji. Pokud se naučíte finančnímu vzdělání, tak budete do konce života finančně zabezpečeni, protože i když všechno zkrachuje a vy o všechno přijdete, tak budete vědět, jak své bohatství znovu nabít.

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Jeden komentář

  1. cit: „Vykonával spoustu podřadných prací, ale znovu si našetřil peníze, investoval je a v krátké době byl znovu bohatý“.
    Tak to je hezký příběh. A teď tu kůzlázkách, ta je taky hezká.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.